resident alien obraz glowny

Rozrywka

01.08.2021 19:08

Kosmita na Ziemi – Resident Alien sezon 2. Wszystkie informacje o drugim sezonie czarnej komedii SF

Filmy i seriale
8
0
0
8
0

Pierwszy sezon Resident Alien produkcji SyFy został przyjęty bardzo ciepło. Jak wygląda sprawa kontynuacji życia kosmity na naszej planecie? Kiedy ona nastąpi? Co wiemy o sezonie 2? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Resident Alien – podstawowe informacje o serialu

Od kwietnia tego roku na stacji Fox Comedy możesz oglądać pierwszy sezon Resident Alien. Jednak jeszcze przed polską premierą, serial ten został okrzyknięty najlepszą produkcją telewizji SyFy, dlatego to już pewne – stacja zdecydowała się wyprodukować drugi sezon serialu. 

Historia kosmity przybywającego na ziemię i zmuszonego żyć pośród ludzkiego gatunku zachwyciła wielu widzów. Scenariusz został oparty na serii komiksowej o tym samym tytule, autorstwa Petera Hogana i Steve’a Parkhouse’a. Co ważne – jest ona wciąż wydawana, dlatego materiału na serialową ekranizację z pewnością nie zabraknie. 

Resident Alien
Źródło: syfy.com

Wielu krytyków podkreśla jednak zmiany, jakie twórcy serialowi wnieśli do komiksowego pierwowzoru. Są to rozwiązania nie zawsze oceniane pozytywnie. Komiks operuje inną konwencją i sposobem narracji, więc to, co sprawdza się w historii obrazkowej, nie zawsze dobrze wygląda na ekranie.

Serial łączy w sobie elementy gatunku science-fiction oraz dramatu z elementami kryminału. Jest to także świetna czarna komedia o absurdalnym humorze. Resident Alien często jest porównywany do takich produkcji jak Moja narzeczona jest kosmitką, Fargo, Z archiwum X czy Przystanek Alaska. Z tym ostatnim łączy go zimowa i surowa sceneria oraz małomiasteczkowa społeczność, do której dołącza mocno wyalienowany lekarz. 

Zobacz: UFO i kino – najlepsze filmy o kosmitach

Serial Chrisa Sheridana jest nie tylko sposobem na opowiedzenie śmiesznej i znanej nam już historii o kosmicie, który miał zgładzić ludzkość, jednak po tym, gdy został zmuszony do życia z ludźmi – zaczyna mieć wątpliwości co do swojej misji. Produkcja jest także sposobem na wyrażenie uniwersalnych prawd o kondycji człowieka w nieco skrzywionym zwierciadle. Nic więc dziwnego, że pierwszy sezon Resident Alien trafił do szerszego grona ludzi i nie tylko do fanów SF.

Resident Alien sezon 2 – kiedy premiera?

Jeszcze przed finałowym odcinkiem wyświetlonym w Stanach w marcu 2021 roku, opublikowano informację, że twórcy będą pracować nad drugim sezonem. Do decyzji przyczynił się ogromny sukces pierwszego sezonu. Odcinek pilotażowy obejrzało około 9,3 miliona widzów, a kolejny już o 581 tysięcy więcej. 

Amerykańskie seriale w polskiej telewizji emitowane są ze sporym opóźnieniem, zazwyczaj po wyświetleniu ostatniego odcinka na oryginalnej stacji, więc daty polskiej premiery możemy się jedynie domyślać. Pewne jest, że za granicą serial na podstawie komiksu Resident Alien sezon 2 będzie miał premierę w styczniu 2022 r. Pierwszy liczył 10 odcinków. Ile będzie miał drugi? Tego twórcy jeszcze nie podali, jednak można przypuszczać, że zbliżoną liczbę epizodów.

Obsada Resident Alien – co o niej wiemy?

W drugim sezonie pojawi się większość tej samej obsady. Kosmita, w którego wciela się Alan Tudyk, prawdopodobnie powróci na ziemię, co można przypuszczać po cliffhangerze z ostatniego odcinka pierwszego sezonu. Na statku, którym kosmita odlatuje z Ziemi, znajduje się pasażer na gapę – Max. Co zrobi z nim Harry? Czy odwiezie go na ziemię i powróci do swojego gatunku? Czy może znowu zabaluje nieco dłużej na naszej planecie? 

Sprawdź: Stranger Things sezon 4 — kiedy premiera? Trailery, obsada, odcinki — wszystkie informacje

Wiemy także, że w drugim sezonie będzie nieco więcej szeryfa Mike’a Thompsona (Corey Reynolds) i jego partnerki Liv (Elizabeth Bowen). Dzięki doskonałej kreacji Reynoldsa, fani serialu już upominają się o spin-off tej postaci. Czy dojdzie on do skutku? Nie wiadomo, jednak w drugim sezonie historia przebojowego szeryfa będzie miała nieco więcej czasu antenowego.

Powróci także Asta (Sara Tomko) i jej córka Jay (Kaylaya Raine), których historia również ma być w drugim sezonie nieco bardziej rozbudowana. Wielu fanów zastanawia również wątek innych przedstawicieli gatunku Harry’ego. Czy kosmici przylecą na Ziemię z zamiarem wypełnienia misji, której nie wykonał? Z pewnością na te i na wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w drugim sezonie już w 2022 roku!

Resident Alien - Harry
Źródło: space.com

Gdzie oglądać Resident Alien?

Pierwszy sezon Residen Alien emitowany jest na stacji Fox HD i Fox Comedy w soboty o godzinie 22:20. Jeśli przegapiłeś odcinek w telewizji, możesz sprawdzić jego dostępność na platformie streamingowej PLAY NOW. Drugi sezon najprawdopodobniej zobaczymy na tym samym kanale.Jeśli zatem lubisz seriale z UFO w nieco luźniejszej konwencji czarnej komedii, ten serial z pewnością Ci się spodoba. Nadrabiaj oglądanie pierwszego sezonu i dołącz do fanów z niecierpliwością wyczekujących na sezon drugi Resident Alien.

Źródło obrazu głównego: syfy.com

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *