stranger things obraz glowny

Rozrywka

30.07.2021 17:23

Stranger Things sezon 4 — kiedy premiera? Trailery, obsada, odcinki — wszystkie informacje

Filmy i seriale
13
1
5
13
1

Nowy sezon Stranger Things 4 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Choć data premiery nie jest jeszcze znana, wiemy, że prace nad serialem idą pełną parą. Sprawdź, czego możesz spodziewać się w czwartym sezonie Stranger Things!

Stranger Things — informacje o serialu

Stranger Things jest jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Jego premiera miała miejsce w roku 2016 na platformie streamingowej Netflix. Ciepłe przyjęcie produkcji przez widzów sprawiło, że serial doczekał się kontynuacji.

Akcja Stranger Things rozgrywa się w latach 80. w miasteczku Hawkins w stanie Indiana w USA. 6 listopada 1983 roku dwunastoletni Will Byers (Noah Schnapp) wraca do domu po spotkaniu z kolegami. Nie dociera jednak do niego. Zrozpaczona matka Willa, Joyce (w tej roli świetna Winona Ryder), o pomoc w odnalezieniu chłopca prosi miejscowego szeryfa Jima Hoppera (także rewelacyjny David Harbour). W odszukaniu Billa pomagają także koledzy Willa — Lucas (Caleb McLaughlin), Mike (Finn Wolfhard) i Dustin (Gaten Matarazzo).

Tropy prowadzą ich do tajemniczego laboratorium. Prowadzone są w nim eksperymenty na ludziach, dzięki którym możliwe będzie podróżowanie między wymiarami oraz uzyskanie nadnaturalnych zdolności. Motywacją do badań nie jest bynajmniej chęć poznania świata. Mają one na celu uzyskanie przewagi nad rywalem Stanów Zjednoczonych w Zimnej Wojnie — Związkiem Radzieckim.

Stranger Things
Źródło: hiptoro.com

Doświadczenia wymknęły się jednak spod kontroli. Sprowadzona do naszej rzeczywistości istota okazała się śmiertelnie niebezpieczna a nowy wymiar czystym złem. Poszukiwania Willa oraz znalezienie przez Lucasa, Dustina i Mike’a zbiegłej z ośrodka badawczego dziewczynki — Jedenastki — przybliżają bohaterów do poznania strasznej prawdy o eksperymentach. Mali i duzi bohaterowie muszą stawić czoła tytułowym dziwnym rzeczom, które dzieją się w ich miasteczku.

Stranger Things 4 — kiedy premiera czwartego sezonu serialu?

Zdjęcia do najnowszego sezonu Stranger Things rozpoczęły się wiosną 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa przerwano je jednak na kilka miesięcy. Opóźnienie to spowodowało, że pierwotna data premiery Stranger Things, początek 2021 roku, nie mogła dojść do skutku.

Dokładna data pojawienia się czwartego sezonu serialu na Netflix nie jest znana. Co może być tego przyczyną? Prawdopodobną przyczyną jest trwające nadal zagrożenie epidemiologiczne. Ewentualny kolejny lockdown może ponownie doprowadzić do przerwania prac i opóźnić premierę. Jej datę poznamy więc zapewne dopiero po zakończeniu zdjęć. Najwcześniejszym prawdopodobnym terminem jest koniec 2021 roku. Nie jest to jednak informacja oficjalnie potwierdzona.

Zapowiedź Stranger Things — dostępne trailery

Informacje o fabule czwartego sezonu są skąpe. Do tej pory Netflix opublikował tylko dwa zwiastuny Stranger Things 4. Pierwszy z nich pt. „Pozdrowienia z Rosji” został zaprezentowany w serwisie YouTube 14 lutego 2020 roku. Dowiadujemy się z niego, że szeryf Jim Hopper jest więźniem Sowietów pracującym przy budowie torów kolejowych, gdzieś na ośnieżonym syberyjskim pustkowiu.

Minął ponad rok, nim Netflix postanowił ponownie uchylić rąbka tajemnicy. Drugi trailer Stranger Things został opublikowany 6 maja 2021. W zwiastunie pt. „Jedenastko, słyszysz mnie” pokazane jest laboratorium, w którym doktor Martin Brenner sprawuje pieczę nad dziećmi. Jednym z nich jest zbiegła później z placówki Jedenastka. Najnowszy zwiastun Stranger Things zdaje się sugerować, że w czwartym sezonie poznamy bliżej charakter prowadzonych na dzieciach doświadczeń.

Obsada nowego sezonu Stranger Things — kto pojawi się w nowej serii?

W czwartym sezonie serialu zobaczymy wszystkich głównych bohaterów — pokazanych w trailerach Hoppera i Jedenastkę, a także Joyce, Willa, Mike’a, Dustina, Lucasa, Max, Nancy, Jonathana i Steve’a. Niektóre postaci z poprzednich sezonów mogą pojawić się w retrospekcjach tak samo, jak doktor Brenner.

Zapowiedź Stranger Things nie ujawnia wprowadzenia do fabuły nowych postaci. Niemniej jednak wiemy już, że takowe się pojawią. Nowych twarzy będzie aż jedenaście. Które z nich mogą odegrać więcej niż epizodyczną rolę w fabule? Możemy to tylko przypuszczać. Być może będzie to strażnik obozowy Dmitrij (Petera Wlashich), z którym zaprzyjaźnia się Hopper? A może Victor Creel (Robert Englund), pacjent ośrodka dla psychicznie chorych lub sanitariusz w tymże ośrodku, Peter Ballard (Jamie Campbell Bower)? A może ktoś jeszcze inny? Odpowiedź na to pytanie poznamy, gdy wyczekiwana premiera Stranger Things w końcu nastąpi.

Informacje o Stranger Things 4 — najnowsze przecieki i wiadomości od Netflixa

Klimat Stranger Things od samego początku charakteryzowała wszechobecna aura tajemnicy i mrok. Czwarty sezon ma być jeszcze mroczniejszy. Na widzów czeka też wiele, niekoniecznie pozytywnych, emocji. Pod koniec czwartej odsłony serii widzowie prawdopodobnie będą musieli pożegnać się z jedną z postaci. Niektórych wątków fabularnych możemy domyślać się dzięki dociekliwym fanom. Istotną rolę może odegrać, często widziana na planie zdjęciowym, żółta furgonetka Surfer Boy. Któryś z młodych bohaterów prawdopodobnie zaangażuje się w szkolny klub teatralny. Poszlaką są fotografie przedstawiające szkolną tablicę ogłoszeń i elementy scenografii przedstawienia.

Stranger Things jest nostalgicznym powrotem do lat 80. w USA. Twórcom doskonale udało się oddać klimat tamtych czasów, dodając atmosferę pełną mroku i tajemnic. Dodatkowo historia jest pełna ciekawych postaci, twistów i niesztampowych rozwiązań. Razem stworzyło to mieszankę uwielbianą przez miliony widzów na całym świecie. Już nie możemy doczekać się Stranger Things 4!

Sprawdź: Serial Fauda – czy powstanie sezon 4? Wszystkie informacje o kultowym serialu

Źródło obrazu głównego: strangerthings.fandom.com

13
1

Podziel się:

Komentarze (5)

Ja czekam na dokładną datę a nie informacje powtarzające się 100 razy dziennie z tytułem „Oficjalna data wydania 4 sezonu Stranger Things”

Ja czekam na dokładną nazwę a nie informacje powtarzające się 100 razy dziennie z tytułem „Oficjalna data wydania 4 sezonu Stranger Things”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *