1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Serial Władca Pierścieni – data premiery, obsada. Co wiemy o nowym serialu?

Rozrywka

1 miesiąc temu

Serial Władca Pierścieni – data premiery, obsada. Co wiemy o nowym serialu?

Filmy i seriale
3
1
0
3
1

Od oficjalnego potwierdzenia, że Amazon realizować będzie serial „Władca Pierścieni”, zainteresowanie produkcją nieustannie rośnie. Co już o niej wiadomo? Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć serial?

„Władca Pierścieni” od Amazonu – co już wiadomo?

Wytwórnia filmowa i telewizyjna Amazon Studios pracuje obecnie nad serialem „Władca Pierścieni”, którego akcja ma toczyć się w wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena fantastycznym świecie Śródziemia. Producent zapowiedział, że docelowo ma powstać 5 sezonów serii oraz spin-off, na którego temat nie opublikowano jeszcze żadnych konkretnych informacji. Podobnie jak filmowa trylogia Petera Jacksona, pierwszy sezon został nakręcony w Nowej Zelandii. Kolejna część serii powstaje natomiast w Wielkiej Brytanii.

Czy serial władca pierścieni zbliży się do trylogii Petera Jacksona?
Czy serial swoim kunsztem zbliży się do trylogii Jacksona? Przekonamy się już wkrótce

Zdjęcia do nowego „The Lord of The Rings” oficjalnie zakończyły się 2 sierpnia tego roku. Produkcja ma zadebiutować 2 września 2022 roku, a kolejne jej odcinki mają pojawiać się co tydzień. Należy jednak brać poprawkę na to, że sytuacja pandemiczna zdecydowanie nie ułatwia twórcom zadania i ze względu na nią część prac może się opóźnić, odraczając ostatecznie premierę. Serial będzie można oglądać na platformie Amazon Prime Video w ponad 240 regionach i krajach, w tym i w Polsce.

Kto stoi za nową opowieścią o dziejach Śródziemia?

Choć wiele informacji na temat produkcji wciąż skrytych jest za zasłoną milczenia, wiemy już co nieco na temat osób odpowiedzialnych za powstawanie nowego serialu z uniwersum LotR. Twórcami są Patrick McKay oraz J.D. Payne. Reżyserem oraz producentem przedsięwzięcia został J. A. Bayona, który trzymał pieczę nad takimi tytułami jak „Niemożliwe” czy „Jurassic World: Upadłe królestwo”.

Zobacz: Musisz znać te gry, jeśli lubisz Władcę Pierścieni i Hobbita. Najlepsze gry, które zabiorą Cię do Śródziemia

„Władca Pierścieni” od Amazonu – kogo zobaczymy na ekranie?

Obsada serialu do niedawna pozostawała tajemnicą, jednak obecnie wiemy całkiem sporo na temat tego, kto zagra w pierwszym sezonie serii, a kogo na pewno tam nie uświadczymy. W nowym „Władcy Pierścieni” zobaczymy takie gwiazdy, jak Robert Aramayo („Co kryją jej oczy”), Ismael Cruz Córdova („Od nowa”), Nazanin Boniadi („Homeland”), Markella Kavenagh („Romper Stomper”), Joseph Mawle („Wojna i miłość”) oraz Cynthia Addai-Robinson („Arrow”). W skład obsady wchodzą także Tyroe Muhafidin, Owain Arthur czy Ema Horvath.

Niewykluczone, że wśród aktorów pojawiać będą się twarze znane nam z filmów trylogii „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit” P. Jacksona. Wiadomo jednak, że niektórzy z nich nie rozważają powrotu do świata Śródziemia. Niechęć do wzięcia udziału w produkcji wyraził m.in. Hugo Weaving, który w dotychczasowych ekranizacjach prozy Tolkiena wcielał się w postać Elronda.

Fabuła i świat przedstawiony we „Władcy Pierścieni” od Amazon Studios – co już wiadomo?

Pierwsze bardziej konkretne informacje na temat historii, które opowie widzom pierwszy sezon serialu, pojawiły się na początku stycznia tego roku. Obecnie wiemy już, że akcja ma toczyć się w czasie tak zwanej Drugiej Ery, trwającej tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z powieści „Władca Pierścieni” czy „Hobbit”.

Twórcy zapowiadają, że bohaterowie zabiorą widzów w podróż „aż po najdalsze zakątki mapy” – określenie to fani traktują jako swoistą obietnicę, że serial ukaże dotychczas niewspominane w filmach P. Jacksona lokacje. W serialu „Władca Pierścieni” możemy spodziewać się ukazania zamieszkanego przez elfów Lindonu, wyspowej cywilizacji Númenoru lub mrocznych Gór Mglistych takimi, jakie były w Drugiej Erze.

„Władca Pierścieni” na językach – kontrowersje wokół nowej produkcji Amazonu

Mimo że premiera serialu będzie mieć miejsce dopiero za rok, „Władca Pierścieni” już od dłuższego czasu wzbudza kontrowersje. Wiele z nich dotyczy warunków, w jakich pracuje filmowa ekipa – na planie podobno zdarzają się wypadki, wskutek których już kilkoro kaskaderów odniosło poważne kontuzje. Amazon zaprzecza, jakoby działania na planie mogły być niezgodne z przepisami lub niebezpieczne dla załogi.

Sprawdź: Najlepsze gry na PS3. TOP 10 najlepszych gier, w jakie warto zagrać na PlayStation 3

W środowisku fanów duże poruszenie wywołała też informacja, zgodnie z którą w nowej serii miałyby pojawić się sceny nagości. Twierdzą oni, że takie zabiegi nie powinny mieć miejsca w produkcjach osadzonych w wykreowanym przez Tolkiena świecie, gdyż kłócą się one z jego klimatem, zaś sam autor nigdy nie stosował w swoich powieściach takich motywów. Serwis The One Ring wyjaśnia jednak, że sceny te mają nie mieć podtekstu erotycznego, a pokazane będą w kontekście przemiany elfów w pierwszych orków.

The Lord of the Rings produkcji Amazon – najdroższy serial w historii?

To, co zdecydowanie wyróżnia serial spośród innych nadchodzących głośnych premier, to jego budżet. Koszta realizacji samego tylko pierwszego sezonu szacowane są na około 465 milionów dolarów. Największym wydatkiem okazał się być zakup praw do serii – Amazon zdołał nabyć je za około 250 milionów dolarów. Dla porównania sezon „Gry o tron” w pierwszych latach kosztował około 100 mln.

Telewizory OLED – w sam raz do oglądania seriali

Budżet kolejnych sezonów najprawdopodobniej będzie znacznie mniejszy. Wynika to z faktu, iż wiele z wydatków, których dokonano przy okazji pierwszego sezonu, było jednorazowych. Zakupione kostiumy, technologie i elementy infrastruktury posłużą w końcu też w pozostałych częściach serii. Choć do krańcowej sumy producenci będą musieli doliczyć także koszty dystrybucji i marketingu, samo tylko zrealizowanie serialu pochłonie więcej środków niż w przypadku jakiejkolwiek innej produkcji w dziejach.

Ogromne nakłady pracy oraz pieniędzy potrzebne do zrealizowania serialu „Władca Pierścieni” niewątpliwie zaskakują, ale i każą z niecierpliwością czekać na możliwość zobaczenia efektów całego przedsięwzięcia. Czy nowa odsłona świata Śródziemia ma szansę podbić serca miłośników prozy Tolkiena oraz przebić sukces filmowej trylogii i „Gry o tron”? Amazon zdaje się nie przebierać w środkach, by upewnić się, że właśnie tak będzie.

Źródło obrazu głównego: studios.amazon.com

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.