1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wonder Woman – wszystkie filmy z superbohaterką DC Comics. Co Patty Jenkins szykuje w Wonder Woman 3?

Rozrywka

1 tydzień temu

Wonder Woman – wszystkie filmy z superbohaterką DC Comics. Co Patty Jenkins szykuje w Wonder Woman 3?

Filmy i seriale
1
0
0
1
0

Wonder Woman powraca na ekrany? Wszystko na to wskazuje. Czy Gal Gadot już szykuje się do ponownego włożenia kostiumu superbohaterki DC Comics? Patty Jenkins ma już swoje filmowe plany. Czego one dotyczą? 

Wonder Woman – kim jest najsilniejsza kobieta w uniwersum DC Comics?

Mitologia stanowi ogromne źródło inspiracji dla twórców wszelkich dziedzin. Do popkultury przenikała już wielokrotnie i czyni to nadal. To właśnie na kanwie opowieści o antycznych czasach powstała postać Wonder Woman. Została ona stworzona przez psychologa Williama Moultona Marstona i rysownika Harry’ego G. Petera w latach 40. Pierwotnie była bohaterką komiksów opowiadających o jej walce ze złoczyńcami. Ponieważ były to lata II wojny światowej, jej antagonistami często okazywali się hitlerowcy.

Wonder Woman jest jedną z Amazonek z wyspy Themyscira i jednocześnie córką władczyni plemienia – Hippolity. Jest najsilniejszą kobietą w świecie DC. Jak na superbohaterkę przystało, posługuje się również cywilną tożsamością. Na co dzień jest Dianą Prince, zwyczajną dziewczyną nie bojącą się żadnej pracy. Jej działania niejednokrotnie motywowane są przez ukochanego, którym jest pilot Steve Trevor.

Próbując ocalić świat, kobieta odkrywa swoje moce. Jest niezwykle silna i wytrzymała. Posiada również zdolności do regeneracji. Wiele ze swoich umiejętności zawdzięcza bogom olimpijskim. Szybkość i refleks pochodzą od Hermesa, wyostrzone zmysły i możliwość komunikowania się ze zwierzętami to dar od Artemidy, a niezwykły intelekt został jej przypisany dzięki Atenie. Wyposażenie bohaterki jest zaś dziełem Hefajstosa. Zawiera ono m.in. lasso wymuszające prawdę, diadem działający jak bumerang czy kuloodporne bransolety.

Nadludzka siła, szybkość, zwinność, umiejętność latania… Brzmi znajomo? Nie mylisz się, jeśli to wszystko kojarzy Ci się z innym bohaterem uniwersum DC. Pierwotnie postać Wonder Woman miała być damską wersją Supermana. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek tego świata. Wchodzi też w skład grupy o nazwie Justice League (Liga Sprawiedliwości), która skupia najpopularniejsze postaci wywodzące się z komiksów DC.

Sprawdź też: Spider-Man – kultowa seria filmów. Które filmy o Spider-Manie warto obejrzeć?

Najlepsze telewizory w dobrych cenach

Wszystkie filmy z Gal Gadot jako Wonder Woman

Jeśli jesteś fanem produkcji filmowych wytwórni Warner Bros., nie jest Ci obce nazwisko Gal Gadot. To właśnie ta Izraelka wcielała się przez lata w postać Wonder Woman. Oprócz aktorstwa zajmuje się także sztukami walki. W przeszłości służyła również w armii. Te doświadczenia wpłynęły na to, że w wielu scenach zrezygnowała z pomocy kaskadera i sama wykonywała wszystkie akrobacje. Oto bliższe spojrzenie na jej bohaterskie wcielenia.

Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości

Film, który pojawił się w 2016 r. na ekranach kin, jest pierwszą produkcją z Gal Gadot w roli Wonder Woman. Opowiada on o konflikcie między dwoma najbardziej znanymi bohaterami, tj. Batmanem i Supermanem, którzy, koniec końców, stają ramię w ramię przeciwko jednemu wrogowi – Lexowi Luthorowi. Wonder Woman nie jest tu na pierwszym planie, pozostaje w cieniu swoich superbohaterskich znajomych.

Jak wypadła Gal Gadot po raz pierwszy wcielając się w superbohaterkę? Stała się jednym z najjaśniejszych punktów produkcji. Świt sprawiedliwości zebrał różnorodne oceny, jednak większość z nich nie jest przychylna. Często podkreśla się niespójność opowieści wyreżyserowanej przez Zacka Snydera. Wydaje się jednak, że zarówno role Batmana oraz Supermana, jak i Wonder Woman zostały rozdysponowane w odpowiedni sposób. Gadot świetnie poradziła sobie z odtworzeniem komiksowej postaci.

Wonder Woman

Fani nie musieli długo czekać na film, w którym na pierwszy plan wysunięta zostałaby postać Wonder Woman. 2017 r. przyniósł im nie lada gratkę. W Polsce produkcja miała swoją premierę 2 czerwca. W głównej roli obsadzona została oczywiście Gal Gadot. Obok niej zaangażowani zostali również m.in. Chris Pine wcielający się w rolę ukochanego Diany, Steve’a Trevora. Za reżyserię odpowiedzialna jest Amerykanka Patty Jenkins. Jest to pierwsza część planowanej trylogii o wojowniczce.

Film opiera się na komiksowej historii niesfornej księżniczki Amazonek – Diany. Gdy na jej rodzimej wyspie o nazwie Themyscira rozbija się samolot z amerykańskim oficerem na pokładzie, plemię dowiaduje się o toczącej się na świecie wojnie. Diana, będąc pewna, że za dziejącym się złem stoi bóg wojny – Ares – postanawia go pokonać. Równocześnie między nią a pilotem Steve’em Trevorem (Chris Pine) rodzi się uczucie.

Przypomnieć należy, że oprócz Gal Gadot w czasie obsadzania ról brano podobno pod uwagę takie aktorki jak Nicole Kidman czy Christina Hendricks. Można jednak stwierdzić, że ostateczny wybór odtwórczyni głównej roli był słuszny. Gadot, tak samo, jak w Świcie sprawiedliwości, okazała się piękna i czarująca, a jednocześnie zdecydowana i silna. Z drugiej strony bohaterka nie jest wolna od słabości. Największą z nich jest naiwność.

Liga Sprawiedliwości

Fabuła tego filmu opowiada o stworzeniu drużyny o nazwie Liga Sprawiedliwości, której celem ma być walka ze Steppenwolfem, próbującym podbić Ziemię. W skład Ligi, obok Batmana (Ben Affleck) i Wonder Woman (Gal Gadot), wchodzą również Aquaman (Jason Momoa), Flash (Ezra Miller) oraz Cyborg (Ray Fisher). Wszyscy aktorzy doskonale wywiązują się ze swoich ról, kreując żywe, ciekawe charaktery.

Wonder Woman 1984

Jakkolwiek pierwsza część trylogii o Amazonce otrzymała przychylne oceny widzów i krytyków, tak jej kontynuacja z 2020 r. nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem. Za wady Wonder Woman 1984 uchodzą i scenariusz, i zbyt wyraźna inspiracja kinem lat 80. Słabym punktem WW84 okazuje się też sama postać głównej bohaterki, która popada w sentymentalność. Nie sposób nie zwrócić uwagi na niezręczne sceny, od których aż się tutaj roi. Nie najlepiej wypada też postać przyjaciółki i późniejszej antagonistki Wonder Woman – Barbary Minervy (Kristen Wiig).

Film możesz zobaczyć na platformie HBO GO, jednak jeśli oczekujesz od niego cudowności i fajerwerków, to na pewno nie zadowoli Cię to, co zobaczysz na ekranie. Decyzje twórców często okazują się niezrozumiałe, wątki są pomieszane, a postaci wtłoczone w akcję na siłę. Po sukcesie pierwszego z filmów serii z nadzieją czekano na sequel. Czy oczekiwania widzów zostały spełnione? Zdecydowanie nie. Fani określają WW1984 jako rozczarowanie.

Wonder Woman 3 – co wiemy o kontynuacji WW1984?

Wonder Woman oraz Wonder Woman 1984 to dwie trzecie zaplanowanej trylogii o księżniczce Amazonek. Co wiadomo o brakującej ostatniej odsłony? Data jej premiery nie jest jeszcze do końca znana, chociaż wstępnie mówi się o roku 2025. Dwie informacje na temat Wonder Woman 3 są jednak pewne. Reżyserią i scenariuszem zajmie się po raz kolejny Patty Jenkins, a w tytułową postać ponownie wcieli się Gal Gadot znana z części poprzednich. Czego jeszcze można się spodziewać?

Na razie o zapowiadanej produkcji nie wiadomo zbyt wiele. Twórczyni scenariusza zdradziła, że ma już na nią swoją wizję, jednak nie nakreśliła fanom żadnych szczegółów. Jedyna informacja, którą podzieliła się z oczekującymi na film, dotyczyła czasu akcji. Tym razem fabuła nie zostanie przeniesiona do przeszłości jak to działo się w częściach poprzednich serii o Wonder Woman. Obsada, wykluczając odtwórczynię głównej roli, nie jest jeszcze znana.

Wonder Woman Bloodlines – nieco inne klimaty

Jeśli jesteś fanem filmów animowanych, spodoba Ci się inna odsłona przygód księżniczki Amazonek. Wonder Woman Bloodlines to drugi pełnometrażowy film animowany z nią na pierwszym planie. Swoją premierę miał w 2019 r. Fabuła opowiada o pochodzeniu superbohaterki i początkach jej przygód na wyspie Themyscira. Po raz kolejny zostaje przytoczona historia jej pierwszego spotkania z ukochanym Steve’em Trevorem i opuszczeniu wyspy, na której Diana spędziła dzieciństwo. Główny wątek to jednak pomoc przyjaciółce Vanessie wplątanej w intrygę wrogiej organizacji Villainy Inc.

Za reżyserię odpowiadają Justin Copeland i Sam Liu, scenariusz napisała zaś Mairghread Scott, angażująca się wcześniej w wiele produkcji animowanych nawiązujących zarówno do Uniwersum DC, jak i świata Marvela. Na ten tytuł wielbiciele produkcji animowanych musieli czekać dziesięć lat od czasu ukazania się pierwszego filmu rysunkowego o superbohaterce, który dokładnie pokazywał mitologiczne pochodzenie Diany.

Stare filmy z Wonder Woman

Historia filmów z Wonder Woman nie zaczęła się jednak ani od Gal Gadot, ani od Patty Jenkins. Pierwsza próba stworzenia pełnometrażowej produkcji o Amazonce odbyła się w 1974 r. Niestety postać miała niewiele wspólnego z komiksowym oryginałem. Pewne jej cechy zostały zapożyczone od innej popularnej telewizyjnej postaci, mianowicie Emmy Peel – głównej bohaterki serialu Rewolwer i melonik. Próba z Cathy Lee Crosby w roli tytułowej nie była więc zbyt udana.

W latach 70. pojawił się kolejny film pod tytułem The New Original Wonder Woman. Stał się on bodźcem do nakręcenia serialu składającego się z trzech sezonów. W główną postać wcieliła się aktorka Lynda Carter, której kreacja superbohaterki przyniosła ogromną popularność. Akcja była osadzona głównie w czasach II wojny światowej i skupiała się na walce Amazonki z nazistami. W przeciwieństwie do wcześniejszych produkcji serial zdobył grono fanów i okazał się wielkim sukcesem. Wszyscy wielbiciele starszych produkcji powinni po niego sięgnąć.

Wonder Woman to wręcz ikona uniwersum DC. Razem z Batmanem i Supermanem tworzy zespół znany z pewnością przez wszystkich amatorów kina i komiksów. Powołana do życia w latach 40. postać wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Filmy z jej udziałem przyciągają do kin i przed telewizory zarówno tych stałych, jak i nowych, ciekawych bohaterki widzów. Jak wypadnie nowa odsłona jej przygód? Jeśli twórcy wyciągną wnioski z porażki Wonder Woman 1984, można mieć nadzieję na interesujące widowisko. Byłoby to dobre domknięcie całej trylogii.

Sprawdź też: Fenomen figurek Funko Pop – kompendium wiedzy o figurkach Funko Pop!

1
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.