Avatar obrazek główny

Rozrywka

22.06.2021 11:05

Zobacz zwiastun Avatar: Frontiers of Pandora – informacje o nowej grze z uniwersum Jamesa Camerona

Gry
6
1
0
6
1

Wydawca gry, na swojej imprezie Ubisoft Forward, zaprezentował nowe informacje dotyczące gry Avatar: Frontiers of Pandora. Trailer wygląda bardzo efektownie. Co wiemy jak dotąd o projekcie?

Avatar: Frontiers of Pandora – podstawowe informacje

Avatar: Frontiers of Pandora to przygodowa gra akcji z gatunku perspektywy pierwszoosobowej, tworzona przez Massive Entertainment, znane z serii Tom Clancy’s The Division, we współpracy z Lightstorm Entertainment, osadzona w uniwersum Avatara stworzonego przez Jamesa Camerona

Gra powstaje przy użyciu najnowszej wersji silnika Snowdrop i opracowana wyłącznie dla nowej generacji konsol (PlayStation 5 i Xbox Series X|S) i komputerów PC. Gra będzie również dostępna poprzez usługi streamingowe Google Stadia i Amazon Luna. Avatar: Frontiers of Pandora ożywia imponujący krajobraz planety Pandora z całym jej wizualnym pięknem i niebezpieczeństwami. Szykuje się nam bardzo interesujący tytuł AAA.

W grze wcielisz się w jednego z Na’vi i wyruszysz w podróż przez Zachodnią Granicę, czyli nigdy wcześniej nieodkrytą część Pandory. Gra prawdopodobnie nie będzie fabularnie nawiązywała do filmów Camerona. Dzięki rozgrywce poznasz jednak żywy i reaktywny świat zamieszkany przez wyjątkowe stworzenia i postacie. Zadaniem gracza będzie odepchnięcie groźnych sił RDA, które zagrażają istnieniu Pandory.

Nowa gra z uniwersum Avatara – kiedy?

Podczas targów E3 2021, na których zagościli tak wielcy wydawcy jak Ubisoft, Capcom czy Nintendo, ogłoszono, że premiera gry Avatar: Frontiers of Pandora będzie miała miejsce już w przyszłym roku – 2022. Pracę nad tytułem ogłoszono już 4 lata temu, ale od tego czasu nie pojawiały się żadne informacje dotyczące postępów jego powstawania. 

Avatar: Frontiers of Pandora
Avatar: Frontiers of Pandora / Źródło: Ubisoft, Massive Entertainment

Podczas prezentacji na imprezie Ubisoft Forward fani mogli zobaczyć pierwszy zwiastun gry, nie pokazywał on jednak samej rozgrywki, a jedynie wygląd wygenerowanego przez twórców świata. Trailer pokazuje fragmenty z perspektywy pierwszej osoby. Wydaje się, że pokazany świat jest zamieszkany zarówno przez stworzenia, które widzieliśmy w filmie Camerona, jak i takie, które dopiero poznamy. W zwiastunie widać również, że rodzime Na’Vi Pandory będzie walczyć z siłami RDA tak jak w filmie.

Wszyscy zainteresowani produkcją mają nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni uda się ustalić pewniejszą datę premiery, jednak wszystko wydaje się wskazywać na to, że na Avatar: Frontiers of Pandora nie trzeba będzie czekać zbyt długo. 

Sprawdź: Nowości w uniwersum The Division

6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *