1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Star Wars: Knights of the Old Republic dostępne już na Nintendo Switch

Rozrywka

12.11.2021 09:52

Star Wars: Knights of the Old Republic dostępne już na Nintendo Switch

Gry Newsy
13
0
2
13
0

Star Wars: Knights of the Old Republic, czyli jeden z największych klasyków gier RPG od studia Bioware dostępny jest już na Nintendo Switch! Czy tytuł ten dalej potrafi wciągnąć jak kiedyś?

Niecałe dwa miesiące temu, a konkretniej podczas wrześniowego Nintendo Direct ogłoszono, że KOTOR zmierza na Nintendo Switch. Spotkało się to z bardzo pozytywnym odbiorem wśród graczy, wszakże to nowa okazja, aby powrócić do tego magicznego świata, lecz tym razem tę odległą galaktykę będzie można zabrać w dowolne miejsce na ziemi. Jak tu się nie cieszyć? 

Star Wars: Knights of the Old Republic – cena, miejsce na dysku, opinie

Star Wars: Knights of the Old Republic na Nintendo Switch zadebiutowało wczoraj 11 listopada 2021 roku. Nie jest to żaden remaster, także nie ma co liczyć na zwiększoną rozdzielczość czy też nową zawartość. Aby zainstalować grę, należy przygotować 12 GB wolnego miejsca na dysku konsoli lub karcie pamięci. Bardzo cieszy niewygórowana cena, która wynosi 50 zł, za co w ramach cashbacku zgarnie się 50 Gold Coins (czyli 2,5 zł).

Obecnie średnia ocen na metacritic wynosi 85/100, czyli jest dobrze. Recenzenci chwalą sobie historię, która dalej potrafi porwać, niesamowity soundtrack oraz wciągający gameplay, ale nie zabrakło też kręcenia nosem, szczególnie na ślamazarny movement postaci, bezużyteczność mapy czy przestarzałość niektórych modeli. Czy pozytywny odbiór może oznaczać, że niedługo w ofercie Nintendo pojawi się także druga część gry?

Sprawdź też: Star Wars KOTOR powraca na PS5 – wszystko, co wiemy o grze. Prezentacja Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Nieco o Star Wars: KotOR

Jeżeli zastanawiasz się o jaką grę w ogóle chodzi, to Star Wars: KotOR jest produkcją studia Bioware, oryginalnie wydaną przez LucasArts w 2003 roku na pierwszego Xboxa oraz PC. Rok później pojawił się port na Mac Os X, a w latach 2013 i 2014 powstały wersje na iOS i Androida. 

To pierwsze podejście do gatunku cRPG w świecie Gwiezdnych Wojen. Akcja rozgrywa się około 4000 lat przed wydarzeniami z filmowej sagi, kiedy to trwała wojna domowa Jedi, gdzie ostatni żyjący uczeń Dartha Revana, czyli Darth Malak, wykorzystał flotę okrętów wojennych w celu zgładzenia republiki i zawładnięcia galaktyką.

Reklama

My, jako gracze, wcielamy się w republikańskiego żołnierza, który postanowił zostać rycerzem Jedi i zniwelować plany Malaka oraz jego armii. W trakcie rozgrywki zwiedzimy mnóstwo znajomych z filmów miejsc, jak np. Kashyyyk, Tatooine czy Yavin 4, a wybory przez nas podjęte, będą miały wpływ na rozwój wydarzeń.

Switchowy port KotOR’a to świetna okazja, aby po raz kolejny dać się porwać grze od Bioware, a także zapełnić nieco czasu przed premierą oficjalnego remake’u tej części, który został zapowiedziany we wrześniu i będzie czasowym exclusivem na PS5. 

Graliście w oryginalnego KotOR’a? Jakie macie z nim wspomnienia? Sięgnięcie po wersję na Nintendo Switch? Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach! 

Źródło: Nintendo.com

13
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.