Ultrawydajny dysk SSD PV553 od Patriot Memory – szybki i futurystyczny

Technologia

20.02.2024 14:57

Ultrawydajny dysk SSD PV553 od Patriot Memory – szybki i futurystyczny

Komputery Newsy Podzespoły
2
1
0
2
1

Patriot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów sprzętu bazującego na półprzewodnikach w Polsce i w zasadzie dominuje w wielu segmentach cenowo-wydajnościowych. Dowiedzieliśmy się, że właśnie wydał ultrawydajny dysk SSD PCIe 5.0!

Dysk SSD PCIe 5.0 to kolejny przeskok technologiczny, jeśli chodzi o nośniki danych, a Patriot doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Z tego też powodu wypuścił na rynek model PV553, który prezentuje nie tylko fenomenalną wydajność, ale również nie boryka się z problemami w kwestii temperatury. Wszystko przez aktywny system chłodzenia.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Smukła osłona termiczna ma grubość zaledwie 16,5 mm i zawiera wbudowany czujnik temperatury, mający za zadanie optymalizować chłodzenie, by gwarantować optymalne warunki pracy zainstalowanym na płytce komponentom. Producent stawia zatem na stabilne działanie całego dysku. Na to wpływa jednak nie tylko rozbudowany radiator, ale również wentylator, mający za zadanie generować przepływ powietrza.

Sprawdź też: Test Patriot Viper Elite 5 RGB TUF 2x 16 GB 6600 MHz – udana współpraca z ASUS-em

Sam dysk wyposażony został w kontroler PCIe 5.0 x4, 232-warstwowe kości pamięci TLC NAND i jest w pełni zgodny ze standardem NVMe 2.0. To pozwala na osiągnięcie znakomitych rezultatów w kwestii przepustowości. 12 400 MB/s odczytu i 11 800 MB/s zapisu spełni wymagania nawet największych entuzjastów i profesjonalistów.

Patriot Viper PV553 w Polsce będzie dostępny pod koniec lutego, w wersji o pojemności 2 TB. Sugerowana cena wynosi w tym wypadku 1599 zł, ale dowiedzieliśmy się również, że producent ma w planach wypuścić także inne warianty jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku

2
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *