uchwyt na kable pod biurko

Poradniki

26.01.2023 16:15

Co to cable management? Jak wprowadzić porządek na biurku?

Komputery
7
0
0
7
0

Biurko, na którym wiele miejsca zajmuje plątanina kabli, to codzienność wielu osób. Uporządkowane biurko jednak znacznie poprawia komfort. Dlatego warto zapoznać się z cable managementem, w którym pomoże organizer na kable pod biurko lub maskownica. 

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba Polaków decyduje się na przejście na pracę zdalną, co oznacza, że trzeba dobrze zaprzyjaźnić się z biurkiem. Przeciętna przestrzeń do pracy w domu charakteryzuje się jednak tym, że widać na niej masy kabli, które nie zostały uporządkowane między innymi z braku potrzeby. Na szczęście istnieje na to masa rozwiązań z dziedziny PC cable management.

Co znaczy cable management?

Cable management można dość bezpośrednio przetłumaczyć na zarządzanie kablami. W dużym skrócie chodzi o odpowiednie ich ułożenie, a także ukrycie tak, by na biurku nie było widać masy kabli, co znacząco poprawia komfort z korzystania z niego w trakcie pracy lub relaksu przy ulubionej grze. 

Producenci sprzętu ułatwiają nam porządkowanie kabli – na zdjęciu monitor AGON AG274QS z podłączoną do niego konsolą Xbox Series S

We wszystkim chodzi więc o odpowiednie uporządkowanie kabli tak, by widoczne były tylko te, które są niezbędne i najważniejsze, a także by było ich jak najmniej. Dokonać tego można na naprawdę wiele sposobów. Najczęściej bardzo przydatne są do tego specjalne gadżety do cable managementu, lecz istnieje również całkiem sporo domowych sposobów. 

Organizacja kabli pod biurkiem – jak wprowadzić?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, jakie kable przy biurku posiadamy, ile ich jest i jak długie są. Trzeba się bowiem do tego dostosować, by wszystko mogło być dalej podłączone. Jeden z najpopularniejszych sposobów to zastosowanie specjalnego koszyczka lub maskownicy. Dostępna jest też siatka na kable pod biurko, którą można również tam zamontować i trzymać w niej wszystkie nadprogramowe kable. 

Sprawdź też: Budowa komputera: jak złożyć komputer

Gdy przejdziemy do porządkowania kabli, warto przede wszystkim postawić na to, by z biurka zniknęły wszystkie przedłużacze i inne niepotrzebne kable. Przedłużacz świetnie sprawdzi się w koszyku na kable pod biurko, który montuje się na jego boku i w ten sposób będzie on cały czas pod ręką, lecz zostanie ukryty i ułatwi uporządkowanie biurka. 

Wprowadzenie cable managementu do naszego biurka będzie też znacznie prostsze, gdy dowiemy się, jak odpowiednio wiązać kable. Jeśli są one za długie, to dobrze jest je bowiem związać w elegancki okrąg, dzięki czemu nie będą się one plątać, a także łatwiejsze będzie utrzymanie ich w jednym miejscu.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Maskownica do kabli czy koszyczek pod biurko?

Wiele osób decydujących się na uporządkowanie kabli na swoim biurku często zastanawia się, na jakie akcesorium postawić. Najczęściej wybór jest pomiędzy maskownicą do kabli a koszyczkiem pod biurko. Maskownica znacznie lepiej sprawdzi się w wypadku długich kabli, które można przez nią poprowadzić i w ten sposób ukryć. Koszyczek to z kolei rozwiązanie, gdy szukamy miejsca na dość dobre wpasowanie przedłużacza na kable. W takim koszyczku zmieszczą się również dłuższe kable, lecz wtedy trzeba je odpowiednio ułożyć i zawinąć, co potrafi być naprawdę problematyczne. 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *