kotor remake

Rozrywka

19.09.2021 15:22

Star Wars KOTOR powraca na PS5 – wszystko, co wiemy o grze. Prezentacja Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Gry
15
1
0
15
1

Zapowiedź Knights of the Old Republic Remake na PS5 wywołała niemałe poruszenie wśród graczy i fanów Star Wars. Krótki trailer zaprezentowany na PlayStation Showcase wprawdzie nie pokazał wiele, ale rozpalił wyobraźnię!

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake na PlayStation Showcase 2021

KOTOR z 2003 roku uchodzi za jedną z najlepszych gier spod znaku Star Wars, a już na pewno za najlepszego komputerowego RPG z odległej galaktyki. KOTOR łączy wszystko to, co najlepsze grach RPG z tym, za co fani od dekad kochają uniwersum Gwiezdnych Wojen i jest doskonałym przykładem, jak godnie wykorzystać znaną franczyzę i stworzyć jej ramach epicką grę wideo, którą starsi gracze do dziś wspominają z łezką w oku.

kotor remake
Źródło: pcworld.pl

Zobacz: Chronologia filmowa Gwiezdnych Wojen – jak oglądać Gwiezdne Wojny?

Na PlayStation Showcase 2021 pojawiło się kilka zwiastunów, które mniej lub bardziej spodobały się graczom, ale zapowiedź remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic odbiła się szerokim echem i sprawiła, że niejednemu fanowi Star Wars serce zabiło mocniej. Dzięki studiu Aspyr nowi gracze będą w stanie doświadczyć tej epickiej przygody w zremasterowanej wersji, a starzy wyjadacze powrócą po raz kolejny do Starej Republiki.

Pierwszy zwiastun Star Wars KOTOR

Jak na razie uraczono nas tylko jednym zwiastunem, a w zasadzie teaserem… Jednakże bardzo klimatycznym! Głos Bastilli Shan, jednej z głównych postaci w KOTOR, ostrzega nas przed Sithami, a z mroku wyłania się Darth Revan – postać kluczowa z Knights of the Old Republic i powód niejednego opadu szczęki w 2003 roku! 

Co wiemy o Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Za Knights of the Old Republic Remake nie będzie odpowiadać pierwotny twórca, legendarne studio BioWare, a studio Aspyr, odpowiedzialne za porty kilku tytułów spod znaku Gwiezdnych Wojen na różne platformy, w tym także KOTOR oraz KOTOR 2. Ponadto nad projektem pracują weterani branży, w tym ludzie, którzy pracowali nad oryginalnym Knights of the Old Republic. Remake ma być tworzony z pasją i miłością do oryginalnej historii i postaci. Ten fakt uspokoił trochę fanów (w tym mnie!), jeśli chodzi o jakość zapowiedzianego remake’u.

Główny producent studia Aspyr, Ryan Treadwell, wyjawił w poście na PlayStation Blog, że Knights of the Old Republic Remake będzie grą przebudowaną od podstaw za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań, uwzględniającą współczesne cechy gier i wymagania graczy. Oczywiście, według Treadwella, możemy liczyć też na nowoczesną oprawę graficzną, ale przede wszystkim na to, co w KOTOR najważniejsze — zachowanie spójności epickiej historii. 

Data premiery Star Wars KOTOR Remake

Nie podano jeszcze daty premiery Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, jednakże można spokojnie wyjść z założenia, że gra nie trafi w nasze ręce prędzej niż z końcem 2022 roku, gdyż twórcy remake’u ze studia Aspyr sami stwierdzili, że ta jest we wczesnej fazie produkcji. Osobiście myślę, że 2023 rok jest jednak bardziej realny, skoro gra ma być de facto „odtwarzana” od podstaw.

Star Wars Knight Of The Republic w atrakcyjnej cenie!

KOTOR Remake zostanie wydany początkowo tylko na PC i jako czasowy tytuł ekskluzywny na PlayStation 5 i chyba można śmiało przyjąć, że jest w tym momencie najbardziej wyczekiwanym tytułem ze świata Star Wars!

Źródło obrazka głównego: starwars.com

 

15
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *