Indiana Jones 5

Rozrywka

11.01.2022 14:48

Indiana Jones 5: reżyser informuje ile czasu zostało do końca zdjęć

Filmy i seriale Newsy
10
0
1
10
0

Piąta odsłona przygód Indiany Jonesa rodzi się niejako w wielkich bólach, ale wreszcie mamy konkrety co do tego, kiedy zakończą się zdjęcia do produkcji. Reżyser James Mangold odsłonił karty w tej sprawie.

Za pośrednictwem platformy Twitter, Mangold odpowiedział na pytanie fana, który na początku stycznia zapytał się o to, jak daleko znajdują się prace związane ze zdjęciami do Indiany Jonesa 5. W krótkich słowach reżyser zapewnił, że do końca okresu zdjęciowego został zaledwie około miesiąc.

Rzecz jasna, nie oznacza to, że piąta część przygód archeologa z fedorą i biczem będzie skończona w całości w zaledwie 4 tygodnie. Po tym czasie do akcji wejdą ludzie od efektów specjalnych, być może część scen trzeba będzie także powtórzyć. Niestety, wraz z końcem poprzedniego roku, data premiery filmu została zmieniona. Nie ukaże się on w lecie tego roku – tytuł został przesunięty na 30 czerwca 2023 roku.

Jak wspominałem, wokół nowej odsłony Indy’ego sporo się dzieje, choć niekoniecznie tego, czego życzyliby sobie fani. Początkowo, przy projekcie pracował Steven Spielberg, który odpowiadał za pierwsze cztery filmy z serii. Jego drogi z filmem rozeszły się jednak w 2020 roku.

Kiedy stery przejął Mangold, postanowił on odbiec od wizji Spielberga i zacząć pracę niemal od początku, co w połączeniu z szalejącym wirusem COVID-19 przyczyniło się do znacznego opóźnienia premiery filmu.

Film, którego premiera została przesunięta o rok, wciąż jednak będzie skupiony wokół postaci odgrywanej przez tego samego aktora – Indiana Jones to Harrison Ford i nikt inny. Oprócz niego na ekranie zobaczymy jeszcze tak wielkie nazwiska jak Mads Mikkelsen czy Antonio Banderas.

Piąta odsłona nie posiada jeszcze oficjalnego tytułu, a sama fabuła w większym stopniu owiana jest tajemnicą. Wiadomo tylko, że będzie to sequel Królestwa Kryształowej Czaszki. Czekacie na Indiana Jones 5? Dajcie znać w komentarzach! Jeśli tak, to musicie się uzbroić w odrobinę więcej cierpliwości.

Sprawdź też:

Źródło: twitter.com/mang0ld, mat. prasowe

10
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *