jumanji następny poziom

Rozrywka

27.02.2023 18:06

Jumanji: Następny poziom – fabuła, obsada, czy film doczeka się kontynuacji?

Filmy i seriale
5
1
0
5
1

Jumanji: Następny poziom to kontynuacja filmu Jumanji: Przygoda w dżungli, który debiutował w 2017 roku. Przedstawia wciągającą historię grupy młodych przyjaciół, którzy powracają do świata Jumanji, by ratować swojego przyjaciela.

Kevin Hart, Jack Black oraz Dwayne Johnson powrócili na wielki ekran, wcielając się w głównych bohaterów kolejnej części Jumanji. Następny poziom rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach z Jumanji: Przygoda w dżungli. Jest to zabawna i pełna przygód opowieść, której warto dać szansę!

Jumanji: Następny poziom – zarys fabuły

Fabuła filmu Jumanji: Następny poziom rozpoczyna się od spotkania grupy przyjaciół, którzy żyją w przekonaniu, że gra została zniszczona i już nigdy nie będą musieli powrócić do świata Jumanji.

Wszystko się zmienia, gdy do jednego z bohaterów (Spencer) przyjeżdża schorowany dziadek Eddie i zamieszkuje w jego pokoju. Spencer przytłoczony codziennym życiem postanawia uruchomić grę, którą rzekomo miał zniszczyć. Podczas spotkania przyjaciele są zdziwieni nieobecnością Spencera i postanawiają sprawdzić, co się z nim dzieje.

Udają się do jego domu i odkrywają, że Spencer został wciągnięty przez grę. Po burzliwej dyskusji decydują się przenieść do świata Jumanji i pomóc przyjacielowi powrócić do domu. Bardzo szybko okazuje się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Do gry został wciągnięty dziadek Spencera – Eddie oraz jego przyjaciel Milo. Zmieniły się także avatary, które nie zostały przypisane do tych samych postaci jak w pierwszej części.

jumanji: następny poziom
Jumanji: Następny poziom

Spencer nie jest dzielnym i silnym doktorem Bravestrone’em, tylko złodziejką Ming Fleetfoot, a postać doktora została przypisana dziadkowi Eddiemu. Przyjaciel dziadka Milo jest avatarem Franklina Finbara – w pierwszej części w ten awatar wcielił się Lodówka. Z kolei Bethany jeszcze na tym etapie nie została wciągnięta przez grę.

Jumanji: Następny poziom – obsada

Obsada filmu Jumanji: Następny poziom zasługuje na wyróżnienie. Aktorzy zostali świetnie dopasowani do odtwarzanych ról. W postać nieśmiałego i zagubionego Spencera wcielił się Alex Wolff. Wysportowanego i silnego Lodówkę zagrał Ser’Barius Blain. Piękna i blondwłosa Bethany to nikt inny jak Madison Iseman. Nie można też zapomnieć o aktorce Morgan Turner, która zagrała postać Marthy.

Sprawdź też: Najlepsze filmy 2023 – jakie są premiery kinowe w tym roku?

W Jumanji każdy z wyżej wymienionych bohaterów po wciągnięciu przez grę przybiera postać avatara. Wśród aktorów, którzy odgrywają postacie z gry, znajduje się świetne trio aktorskie – Kevin Hart, Jack Black i Dwayne Johnson. Każdy z tych aktorów wyśmienicie wciela się w swoją filmową postać. Doktor Bravestone to Dwayne Johnson, prof. Sheldon to Jack Black, a Franklin Finbar zwany Myszą to Kevin Hart.

Jumanji: Następny poziom – gdzie obejrzeć film?

Niestety film Jumanji: Następny poziom nie jest dostępny na platformie Netflix, w przeciwieństwie do pierwszej części Jumanji: Przygoda w dżungli, która jest do obejrzenia na wskazanej platformie. Drugą część można wypożyczyć lub kupić między innymi na: Premiery Canal+, Chili, PlayNow, Apple TV.

jumanji: następny poziom
Awkwafina, Jack Black, Dwayne Johnson i Kevin Hart

Czy najnowszy film z uniwersum Jumanji doczeka się kontynuacji?

Wszystko wskazuje na to, że pojawi się kolejna część Jumanji. Jest to świetna wiadomość dla fanów tej serii. W 2020 roku reżyser Jake Kasdan wyjawił, że film znajduje się na wczesnym etapie przygotowań. Niestety produkcję filmu zakłóciła pandemia koronawirusa i surowe przepisy sanitarne.

Obecnie nie ma oficjalnych informacji, które potwierdzałyby realizację kolejnego etapu produkcji lub zdradzały planowaną datę premiery. Miejmy nadzieję, że wkrótce doczekamy się kolejnej wciągającej części Jumanji.

Warto również wspomnieć, że pierwsza odsłona filmu Jumanji pochodzi z 1995 roku. Film opowiada historię Alana Parrisha (Robin Williams), który grając w grę z przyjaciółką Sarą, został wciągnięty do świata Jumanji. Po 26 latach gra trafia w ręce rodzeństwa, które rozpoczynając rozgrywkę, otwiera drzwi między światem a krainą Jumanji.

Sprawdź też: Wszystko o Black Adam – historia postaci, kiedy premiera, zwiastun

Odbiór filmu w USA i na świecie

Obydwa filmy Jumanji: Przygoda w dżungli oraz Jumanji: Następny poziom w reżyserii Jake’a Kasdana spotkały się z pozytywnym odbiorem przez fanów i krytyków. Nic więc dziwnego, że realizowana jest kolejna część przygód.

Ciekawa i nieprzewidywalna fabuła wciąga widza w świat Jumanji. Sprawia, że z przyjemnością śledzone są losy bohaterów, a przy okazji bawi do łez. Można stwierdzić, że jest to film przygodowy dla każdego – dla rodzin, osób starszych, nastolatków, grupy przyjaciół. Ma ponadczasowy charakter i z pewnością trafi w gusta różnych odbiorców.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
5
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *