1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystko o Black Adam – historia postaci, kiedy premiera, zwiastun

Rozrywka

27.09.2021 04:58

Wszystko o Black Adam – historia postaci, kiedy premiera, zwiastun

Filmy i seriale
10
0
0
10
0

Dwayne Johnson już w przyszłym roku pojawi się na ekranach kin na całym świecie jako słynny antybohater – Black Adam. Kiedy dokładnie zadebiutuje produkcja na podstawie komiksów DC Comics, kto w niej zagra i czego będzie dotyczyć fabuła? Odpowiadamy!

Black Adam – co to za postać?

Black Adam to bohater amerykańskich komiksów wydawanych przez DC Comics. Znany jest głównie jako największy wróg słynnego Kapitana Marvela (Shazama). Jego twórcami są Otto Binder i Charles Clarence Beck. Postać po raz pierwszy pojawiła się na kartach komiksu The Marvel Family od Fawcett Comics w 1945 roku. Wtedy jednak był to jednorazowy występ. Bohater powrócił jednak w komiksach DC kilkadziesiąt lat później.

Black Adam pochodzi z Egiptu i urodził się jako Teth-Adam. Czarodziej Shazam podarował mu wielką moc, jednak ten spożytkował ją brutalnie, zabijając faraona. Karą za ten czyn było wygnanie w odległe rejony Wszechświata. Po powrocie na Ziemię Adam zorientował się, że Shazam przyznał moce Kapitanowi Marvelowi, co rozwścieczyło naszego bohatera. Postanowił odzyskać swoją władzę, jednak uległ podstępowi, czym przyczynił się do swojej śmierci.

black adam
Źródło: naekranie.pl

Zobacz: The Flash – wszystko o nadchodzącym filmie DC! Kiedy premiera, obsada, zwiastun

W latach 70. XX wieku Black Adam trafił do uniwersum komiksów DC. Doktor Sivana wskrzesił bohatera, który odbył podróż w przeszłość. Chciał zniszczyć Rock of Eternity, czyli siedzibę Czarodzieja Shazama, ale Kapitan Marvel skutecznie pokrzyżował mu szyki. Na przestrzeni lat historia oraz postać Black Adama w komiksach zmieniała się i ewoluowała. Jednak tym, co pozostaje niezmienne, jest rywalizacja z Kapitanem Marvelem.

Dziś Black Adam to jeden z najsłynniejszych antybohaterów na świecie. Nic więc dziwnego, że złoczyńca niebawem zostanie głównym bohaterem filmu, którego akcja rozegra się w DC Extended Universe.

Black Adam a Shazam

Shazam, inaczej znany jako Kapitan Marvel, to także bohater komiksów początkowo publikowanych przez Fawcett Comics, a następnie przez DC. Twórcami postaci byli w 1939 r. Bill Parker i Charles Clarence Beck. Shazam zadebiutował w komiksie Whiz Comics, a jego prawdziwe nazwisko brzmi Billy Batson.

Kapitan Marvel to jeden z najpopularniejszych superbohaterów wszech czasów i główny wróg Black Adama. Perypetie tej postaci niejednokrotnie gościły na srebrnym ekranie; za najgłośniejszą produkcję z udziałem Kapitana można uznać film Shazam! od Warner Bros. z 2019 r. Black Adam od zawsze rywalizował z Shazamem, bowiem to właśnie jego Czarodziej Marvel wybrał na potężnego następcę bohatera z Egiptu.

Black Adam, Superman i Shazam
Źródło: naekranie.pl

Gdy Czarny Adam zabił faraona, został wygnany z Ziemi aż na 5 tysięcy lat. Stało się tak, ponieważ raz przyznane moce Shazam nie mogą zostać nigdy odebrane. Usunięcie Adama z Ziemi było jedynym sposobem na pozbycie się go i dało możliwość wybrania następcy – został nim Billy Batson, czyli właśnie Kapitan Marvel. Gdy Adamowi udało się wrócić, rozpoczęła się trwająca w uniwersum do dziś nienawiść i walka pomiędzy dwoma potężnymi bohaterami. Black Adam i Shazam to dwa przeciwieństwa. Pierwszy z nich jest złoczyńcą, symbolem zepsucia i pragnienia władzy, a drugi stanowi ucieleśnienie sprawiedliwości.

O czym będzie nowy film z Dwaynem Johnsonem?

Black Adam to nadchodzący film produkcji Warner Bros., który opowie o losach tytułowego bohatera. Będzie to jedenasty tytuł, którego akcja rozegra się w DC Extended Universe. Produkcja ma być spin-offem filmu Shazam! z 2019 roku. Reżyserem obrazu został Jaume Collet-Serra (Wyprawa do dżungli), a za scenariusz odpowiadają Adam Sztykiel, Rory Haines i Sohrab Noshirvani.

Dwayne Johnson jako Black Adam
Źródło: pcworld.pl

Na razie szczegóły dotyczące fabuły pozostają tajemnicą. Nie wiadomo, w jaki sposób historia połączy się z tą przedstawioną w Shazam!. Przypuszcza się jednak, że akcja rozegra się zaraz po tym, jak Black Adam powrócił na Ziemię po 5 tys. latach nieobecności. Prawdopodobnie zobaczymy próby odbudowania władzy, które doprowadzą do konfliktów pomiędzy Adamem a superbohaterami z grupy Justice Society of America.

Kiedy premiera Black Adam?

Zdjęcia do filmu Black Adam rozpoczęły się w kwietniu 2021 r. Początkowo miały ruszyć w lipcu 2020 r., jednak pandemia pokrzyżowała plany twórców. Odtwórca głównej roli w połowie lipca tego roku ogłosił, że zakończył swoją pracę nad filmem. Wszystkie zdjęcia dobiegły końca kilka tygodni później.

Przesunięcie prac nad produkcją zmieniło także początkowo planowaną datę premiery. Pierwotnie Black Adam miał zadebiutować w grudniu 2021 r., jednak premierę przeniesiono na 29 lipca 2022 r. Informacja pojawiła się już w marcu bieżącego roku na instagramowym profilu Dwayne’a Johnsona.

Obsada w Black Adam

W rolę tytułowego bohatera wcieli się Dwayne „The Rock” Johnson. Początkowo miał wystąpić już w filmie Shazam!, jednak te plany nie doszły do skutku. Aktor znany jest m.in. z takich produkcji jak seria Szybcy i wściekli, Jumanji: Przygoda w dżungli czy Młody The Rock. Oprócz Johnsona w obsadzie Czarnego Adama znaleźli się także: Noah Centineo (Do wszystkich chłopców, których kochałam), Quintessa Swindell (Trinkets), Pierce Brosnan (GoldenEye), Aldis Hodge (Ukryte działania), Sarah Shahi (Zupełnie jak miłość), Marwan Kenzari (Aladyn), Joseph Gatt (Thor) czy Uli Latukefu (Młody The Rock).

obsada
Źródło: naekranie.pl

Wiadomo też, w jakie postacie wcieli się część aktorów. Sarah Shahi wystąpi jako Adrianna Tomaz, która w komiksach DC została superbohaterką o imieniu Isis i wyszła za Black Adama. Noah Centineo zagra członka JSA Atoma Smashera. Podobnie będzie w wypadku Aldisa Hodge’a, który wcieli się w lidera tej grupy – Hawkmana. Pierce Brosnan będzie kolejnym bohaterem związanym z JSA – Kentem Nelsonem. Quintessa Swindell wcieli się natomiast w Cyclone.

Czy jest już trailer Czarnego Adama?

Zdjęcia do filmu Black Adam niedawno się zakończyły, więc jest jeszcze za wcześnie, by oczekiwać oficjalnego zwiastuna produkcji. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem prac na planie na swoim oficjalnym kanale YouTube DC opublikowało teaser koncepcyjny. Słychać w nim głos głównego bohatera, który obiecuje, że po tym, jak udało mu się odzyskać wolność, już nikt nigdy go nie zatrzyma. Następnie pojawiają się grafiki, które zwiastują ekranowy wygląd Black Adama.

Kostium Black Adama – zdjęcia zza kulis filmu DC

Dwayne Johnson w maju tego roku opublikował pierwsze oficjalne zdjęcie zapowiadające film Black Adam. Na fotografii z planu widać jednak jedynie postać ubraną w czarny płaszcz. Na szczęście z biegiem czasu aktor podzielił się także innymi zdjęciami z planu – każde z nich spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony widzów.

Na ostatnim zdjęciu Dwayne Johnson ujawnił tylną część imponującego kostiumu Black Adama. Nawet mały fragment ukazuje unikatową strukturę stroju i detale dopracowane z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów.

Do premiery Czarnego Adama został już niecały rok. Niebawem z pewnością pojawi się więcej oficjalnych materiałów promocyjnych. Na czym skupi się fabuła filmu, na ile będzie zgodna z komiksowymi historiami Black Adama i jak w głównej roli sprawdzi się Dwayne Johnson – tego dowiemy się już za jakiś czas! Czy Ty też czekasz na premierę najnowszej produkcji z uniwersum DC? Koniecznie daj nam o tym znać w komentarzu!

Źródło obrazka głównego: wall.alphacoders.com

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.