metacritic właściciel

Rozrywka

28.02.2023 15:18

Metacritic – co to jest? Kiedy powstał?

Filmy i seriale Gry
3
0
0
3
0

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, co to jest Metacritic, na pewno zyskalibyście bujną odpowiedź od każdego maniaka seriali, filmów, gier komputerowych i muzyki. Metacritic to serwis oferujący liczne recenzje wszystkich tych dzieł.

Niewielka ilość wolnego czasu, szeroki wybór dostępnych opcji lub chęć poznania opinii innych ludzi bardzo często sprowadza nas na serwisy rankingowe. Zbiór ocen wszystkich interesujących nas gier, muzyki, filmów czy seriali znacząco ułatwia wybór, a nawet pozwala zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy przy mniej udanych produkcjach. Internet ma dzisiaj wielką moc, a recenzje potrafią wpłynąć na opinię publiczną z dużą siłą. Pionierem w tej sferze niewątpliwie jest Metacritic, którego logo znają prawie wszyscy.

Co to jest Metacritic?

Metacritic to ciesząca się dużym szacunkiem amerykańska strona internetowa, która agreguje oceny produktów takich jak gry komputerowe, popularne seriale lub albumy muzyczne. Ocena uzyskana na Metacritic ma wpływ na pozycje firm, premie pracownicze czy popularność różnych produkcji. Recenzje nierzadko wywołują burzę emocji i sprzecznych opinii, co jeszcze bardziej buduje zainteresowanie potężną marką i czasem wywołuje konflikty. W Metacritic ranking tworzony jest na podstawie zliczania ocen z recenzji wystawionych przez krytyków lub użytkowników serwisu.

Metacritic zbiera recenzje filmów, gier i muzyki
Metacritic to miejsce, gdzie znajdziesz recenzje gier, filmów czy muzyki

Kiedy powstał Metacritic?

Chociaż trudno w to uwierzyć, Metacritic został uruchomiony wiele lat temu. W 2001 roku założyli go Marc Doyle, Julie Doyle Roberts i Jason Dietz. Prace nad stroną trwały dwa lata. Od tego czasu strona zdążyła zdobyć duży prestiż i wyrobić sobie naprawdę dobre imię. Podczas długich lat istnienia w przypadku Metacritic właściciel zmieniał się niejednokrotnie. Najpierw w 2005 roku strona została wykupiona przez CNet. Następnym właścicielem zostało CBS Interactive, a w 2020 roku serwis przejęło przedsiębiorstwo Red Ventures.

Sprawdź też: Darmowe gry na telefon – najlepsze gry na Androida i iOS

Jakie recenzje znajdziesz w serwisie Metacritic?

Kiedy wiemy już, co to Metacritic, na pewno zastanawiamy się, co tak naprawdę możemy tu znaleźć. Duża ilość dostępnych informacji rozciąga się od najświeższych nowinek do długich, wyczerpujących recenzji. Główną grupą materiałów są oczywiście opinie o grach, filmach, serialach i muzyce, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczymy tu na przykład popularne gry komputerowe, podstawowe informacje o nich i oceny wystawione przez najróżniejsze serwisy zajmujące się tą branżą. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o popularne filmy lub muzykę – każdy sektor Metacritic zawiera oceny wystawione przez konkretnych krytyków, a także recenzje, które napisali. Co więcej, na Metacritic dostępna jest zakładka ocen użytkowników, gdzie można wyrazić własną opinię i porównać ją z innymi.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *