skate 4

Rozrywka

04.11.2021 20:57

Co wiemy o Skate 4? Najważniejsze informacje – kiedy premiera, zwiastun

Gry
11
0
1
11
0

Skate 4 dalej w grze – deweloperzy potwierdzają prace nad popularnym multiplayerem. Zapowiedź, premiera i nowinki. Czy gry deskorolkowe przejmują PC? Co wiadomo na temat kontynuacji serii Skate i kiedy można spodziewać się premiery? Odpowiadamy.

Skate 4 – kiedy premiera?

Po premierze Skate 3 w 2010 roku nie przypuszczano, że po ponad 10 latach może pojawić się kontynuacja deskorolkowej serii, która podbiła serca fanów skatingu i gier na konsole. Już w 2020 EA (Electronic Arts) podało informację o rozpoczęciu prac nad Skate 4, jednak dopiero po roku otrzymaliśmy od wydawcy krótki teaser zapowiadający wciąż ten sam etap działań nad grą. Kiedy premiera Skate 4? W lipcu 2021 roku deweloperzy gry nie pojawili się 22 lipca na EA Play Live, ale opublikowali na Twitterze wyjaśniający post.

Skate 4 logo
Skate 4 logo | Źródło: boop.pl

Zobacz: Historia serii gier Tony Hawk – najważniejsze informacje o grach z kultowym skaterem

Na oficjalnym profilu gry Skate kilka dni przed wydarzeniem zespół potwierdził, że nie są jeszcze gotowi na wystąpienie podczas EA Play Live, ale trwa produkcja kolejnej części serii. W poście padła informacja o powstaniu nowego studia, które gromadzi wyspecjalizowanych programistów powiększających rodzinę twórców gry. Nowy zespół deweloperów Full Circle powstał w styczniu 2021, a oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana. Na podstawie dotychczasowymi poczynań, można jednak spodziewać się wydania nowej wersji Skate najwcześniej w 2023 roku.

Zapowiedź Skate 4

Następnego dnia po ogłoszeniu przez EA i Full Circle nieobecności na EA Play Live został opublikowany zwiastun Skate 4. Zapowiedź ujawniła reakcje fanów na przedstawiony gameplay oraz pracę specjalistów związaną z przechwytywaniem ruchu skaterów. Wideo od deweloperów nie zdradza za wiele, poza tym, że gra wciąż jest we wczesnym etapie produkcji. Brak ukazania rzeczywistej rozgrywki rozdrażnił niektórych fanów, z kolei obecność legend świata skatingu wprawiła w zachwyt grono pozostałych.

Czym będzie różnić się Skate 4 od innych gier deskorolkowych i czy odniesie sukces rangi kultowego Tony Hawka? Poprzednie części zyskały wielką popularność dzięki satysfakcjonującej rozgrywce, dużej ilości animacji i dopasowanej ścieżce dźwiękowej. Gry deskorolkowe mają wielu miłośników, którzy zarazili się do nich pasją jeszcze w latach 90. i pierwszej dekadzie drugiego tysiąclecia. Na oficjalnej stronie internetowej studia Full Circle można przeczytać, że nowa wersja Skate będzie obfitować w elementy, które przypadły do gustu grającym w poprzednie części, a gameplay dostarczy emocjonujących wrażeń.

Co wiemy o najnowszym Skate?

Na ten moment nie pojawiło się zbyt wiele nowinek, które zdradzają, jak będzie wyglądać nowa wersja Skate 4. Na podstawie kilku wiadomości od deweloperów możemy przypuszczać, że zostanie zachowana konwencja deskorolkowego oryginału, który pokochali fani. Jeśli jeszcze raz dokładnie obejrzysz trailer Skate 4, możesz dostrzec ujęcia, podczas których postać się wspina. Taka wizja pozwala stwierdzić, że może pojawić się opcja zejścia z deskorolki i wykonywania trików z większych wysokości lub kręcenia deską poza rampą. W Skate 3 gracz mógł przechodzić między strefami jedynie z poziomu menu – pojawienie się nowej gry ma uprościć ten model, tworząc jeden wielki i naturalny świat skateboardingu.

Skater z gry Skate od EA
Skater z gry Skate od EA | Źródło: zagrano.pl

Seria Skate od zawsze dawała możliwość grania ze znajomymi, podobnie jak inne gry deskorolkowe, dlatego nikt nawet nie bierze pod uwagę, że w Skate 4 zabraknie funkcji multiplayera. Fani są pełni nadziei, że nie zabraknie możliwości do wzajemnej rywalizacji i wielu pomysłów na emocjonującą rozgrywkę.

Kto jest odpowiedzialny za powstanie Skate 4

Tak jak wspominaliśmy wyżej, za powstanie najnowszej części Skate odpowiada studio założone w tym roku przez EA. Full Circle zlokalizowane jest w Vancouver, a na jej czele stoi były szef Xbox Live Daniel McCulloch. Studio wciąż szuka ludzi do pracy nad najnowszą produkcją Electronic Arts. Gry tworzy się zwykle w zdecydowanie innych warunkach, nie można więc się dziwić, że Full Circle próbuje wszystkiego do znalezienia odpowiedniego personelu.

Każdy nie możę się doczekać nowej odsłony Skate od Electronic Arts
Każdy nie możę się doczekać nowej odsłony Skate od Electronic Arts | Źródło: apptrigger.com

Czy fani serii Skate mogą się przez to bać, że produkt finalny nie spełni ich oczekiwań? Według zapewnień McCulloch’a cały zespół dobrze się bawi przy tworzeniu produkcji, w które ludzie po prostu chcą zagrać. Szef studia obiecał w tym samym wywiadzie „stworzenie interesującego świata, który sam zachęci do siebie graczy”. Poza zapewnieniami byłego pracownika Microsoftu o dobro produkcji dbają Deran Chung i Cuz Parry – twórcy oryginalnych gier Skate.

Na jakie platformy trafi Skate 4?

Gry z serii Skate zostały wydane na Play Station 3 oraz konsolę Xbox. Czy taki sam los spotka zapowiadaną wersję Skate 4? Na ten moment EA nie ogłosiło, na jakich platformach pojawi się nowa gra z deskorolką w roli głównej, jednak możesz być pewny jednego – Skate 4 trafi na PC! To oficjalna informacja potwierdzona przez studio na jednym z krótkich filmów promujących produkcję. Na Twitterze zamieszczono animację komputerową ukazującą skatera wykonującego kickflipa nad starszym modelem monitora. Po udanym triku wyświetla się na nim logo Skate. Teaser trafił na media społecznościowe z dopiskiem „PC_Confirmation.exe”. Nie trzeba doszukiwać się ukrytego przekazu między tymi słowami – wszystko jest jasne. Pojawia się również kilka spekulacji, że gra zostanie wydana na konsole PS4 oraz Xbox X i S, chociaż na oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie tych podejrzeń trzeba jeszcze trochę poczekać.

Skate 4 na PC to pewniaczek jeśli chodzi o platformy!
Skate 4 na PC to pewniaczek jeśli chodzi o platformy! | Źródło: gamereactor.pl

Od premiery ostatniej Skate 3 minęła już dekada. Full Circle oprócz dużego natężenia pracy musi uporać się z presją nakładaną na nich przez niecierpliwych fanów. Czy Skate 4 zrobi ze sceny gier deskorolkowych swoją rampę do trików, czy zaliczy kompromitujący upadek? Wszystkiego dowiemy się już za niedługo. Do tego czasu pozostaje nam zaliczać kolejne barierki, premie i kombosy w poprzednich częściach.

Źródło obrazka głównego: remonews.com

11
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *