Assassin's Creed Valhalla: Dawn of Ragnarok

Rozrywka

13.12.2021 09:26

Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarok – wyciekła informacja o nowym DLC

Gry Newsy
10
0
0
10
0

Assassin’s Creed Valhalla doczeka się nowego dodatku: Dawn of Ragnarok. Informacja niespodziewanie wyciekła przez chiński sklep, który zbyt wcześnie udostępnił treści na temat DLC.

Przecieki o dodatku do Assassin’s Creed Valhalla opartego na nordyckiej mitologii pojawiały się już w październiku. Tytuł nowego DLC można było znaleźć m.in. w plikach gry. Wszelkie informacje były jednak przyjmowane z przymrużeniem oka – aż do teraz, gdy wieści potwierdziły się przez kolejne wycieki. Jeden z chińskich sklepów zbyt wcześnie opublikował zawartość rozszerzenia do gry. Udostępniona została nie tylko nazwa, ale także krótki opis i screenshoty, co szybko zostało przekazane dalej na Reddicie.

Zgodnie z zamieszczonym opisem akcja gry toczy się w Dziewięciu Królestwach z mitologii nordyckiej. Przed inwazją zostaje zagrożone Królestwo Mrozu i Płomieni – Królestwo krasnoludów w Svartalfheim rozpada się. Oprócz tego Baldur (syn Odyna) zostaje porwany przez nieśmiertelnego giganta ognia Surtra. W udostępnionych treściach opisane zostało również, że:

Assassin’s Creed: Valhalla Dawn of Ragnarok to najbardziej ambitny dodatek w historii tej serii. Tym razem Aivor musi osobiście doświadczyć przeznaczenia Odyna, wojny na północy i losów Boga mądrości. Świat mitologii dźwiga na barkach pilne zadanie ratowania swoich dzieci. Uwalnia on zupełnie nową nadprzyrodzoną moc pioruna. Po tej szokującej legendzie wikingów czas uratować własne ciało i krew, zanim Bogowie zostaną połknięci przez katastrofę.

Assassin’s Creed Valhalla – więcej informacji o Dawn of Ragnarok pojawi się jeszcze dzisiaj

Na potwierdzenie wycieków nie będzie trzeba długo czekać, ponieważ na 13 grudnia na godzinę 18:00 czasu polskiego twórcy zaplanowali stream, który będzie poświęcony przyszłości Assassin’s Creed Valhalla. Wydarzenie promowane jest grafiką, na której zestawiony jest mróz i płomień. To potwierdzałoby informacje o zagrożonym królestwie, w którym m.in. będzie toczyć się akcja.

Live będzie do obejrzenia na platformie YouTube. Prawdopodobnie zaprezentowany zostanie krótki materiał wideo w formie oficjalnego trailera. Dodatek Dawn of Ragnarok ma zadebiutować 10 marca 2022 roku, a sama rozgrywka ponoć będzie zajmowała nawet do 40 godzin. Warto przypomnieć, że będzie to płatne rozszerzenie, w które zagrać będą mogli posiadacze Assassin’s Creed Valhalla. Gra jest dostępna na PC oraz w usłudze Google Stadia, jak również na konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Sprawdź też: Assassin’s Creed: Valhalla (PC, XSX, XOne, PS4, PS5)

Na koniec warto przypomnieć, że będzie to trzeci dodatek do gry. Wcześniejsze rozszerzenia to Gniew druidów oraz Oblężenie Paryża. Czas oczekiwania między pierwszym a drugim DLC nie był zbyt długi, ponieważ powstały kolejno w maju i sierpniu 2021 roku. W Gniewie druidów trafiamy do porośniętej lasami Irlandii, natomiast w drugim rozszerzeniu do tytułowego Paryża. Jakie przygody przyniesie Dziewięć Królestw? Czy Dawn of Ragnarok faktycznie uzyska tytuł najbardziej ambitnego dodatku w historii tej serii?

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *