transformers rise of the beasts plakat

Rozrywka

29.05.2023 09:26

Transformers Rise of the Beasts – data premiery, obsada, fabuła

Filmy i seriale
9
0
0
9
0

Transformers Rise of the Beasts to kolejna już produkcja poświęcona klasycznej już marce od Hasbro. Co o nim wiadomo? Kiedy premiera? Kto w nim zagra? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do poniższego artykułu! 

Przez lata, odkąd roboty po raz pierwszy pojawiły się na ekranie, bohaterowie i złoczyńcy serii Transformers oczarowali całe pokolenia fanów. Transformers Rise of the Beasts będzie hołdem dla ukochanego serialu animowanego z lat 90. – Beast Wars: Transformers. 

Reżyserią zajmuje się  Steven Caple Jr. Scenariuszem natomiast  Darnell Metayer, Erich Hoeber, Jon Hoeber oraz Josh Peters i będzie on oparty na podstawie historii Joby’ego Harolda. Najnowsza produkcja z gigantycznymi robotami  jest sequelem Bumblebee oraz początkiem nowej trylogii. Wprowadzi też do serii wiele nowych „twarzy”.

Biorąc pod uwagę, jak popularne są postacie z Beast Wars, także wielu fanów pokłada w tym filmie spore nadzieje. W poniższym artykule postaram Ci się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące Transformers Rise of the Beasts, w tym datę premiery, zwiastun, obsadę, postacie, informacje o fabule i wiele więcej.

Kiedy premiera Transformers Rise of the Beasts? 

Premiera Transformers Rise of the Beasts odbędzie 9 czerwca 2023 roku, czyli prawie rok od pierwotnie planowanej daty (24 czerwca 2022 r.).

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

O filmie po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec stycznia 2019 roku, kiedy to ogłoszono, że Bumblebee otrzyma kontynuację. Na tę decyzję wpłynęły nie tylko bardzo pozytywne opinie wśród internautów, ale też wysokie wyniki kasowe produkcji. 

optimus prime w transformers rise of the beasts
Optimus Prime z ekipą powrócą już niebawem! | źródło: materiały prasowe

Następnie w styczniu 2020 roku świat obiegła nowina, iż Paramount Pictures podobno pracuje nad dwoma różnymi filmami Transformers. Jeden miał być napisany przez Jamesa Vanderbilta, a drugi przez Joby’ego Harolda. W listopadzie Steven Caple Jr. został zatrudniony do wyreżyserowania scenariusza Harolda. W lutym ujawniono tytuł roboczy filmu, który brzmiał Transformers Beast Alliance, co miało być wskazówką, iż twórcy planują wprowadzenie postaci z franczyzy Beast Wars.

Podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez Paramount w czerwcu, di Bonaventura i Caple ujawnili, że oficjalny tytuł to Transformers Rise of the Beasts i potwierdzili, że w produkcji pojawią się Terrorcons, Maximals i Predacons.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 7 czerwca 2021 roku w Los Angeles. Film był również kręcony w miejscach na całym świecie, w tym w Machu Picchu, Montrealu i Brooklynie. Reżyser Steven Caple Jr. ogłosił na instagramie, że ostatni klaps zapadł 20 października 2021.

Transformers Rise of the Beasts – zwiastun produkcji

Po dłuższym czasie oczekiwania, Paramount Pictures 1 grudnia 2022 roku wypuścił pierwszy oficjalny zwiastun Transformers Rise of the Beasts. Dwuminutowy teaser pokazuje krótką wymianę zdań między Optimusem Prime a Optimusem Primalem – liderem Maximalów, który przekształca się w goryla wielkości King Konga. Zwiastun kończy się klipem przedstawiającym scenę ogromnej bitwy pomiędzy plemionami robotów. Omawiany materiał możesz obejrzeć powyżej.

Sprawdź też: Najlepsze filmy – jakie są premiery kinowe w tym roku?

Na kolejny zwiastun przyszło nam czekać prawie pięć miesięcy, bo właśnie 27 kwietnia 2023 roku wypuszczono kolejny materiał z Transformers: Przebudzenie Bestii. Za to następny już materiał pojawił się chwilę później, bo 16 maja!

Fabuła w nowych Transformersach

W Transformers: Rise of the Beasts wojna między Autobotami i Deceptikonami trwa, ale przybycie Maximals, Predaconów i Terrorconów znacząco zmieniają przebieg konfliktu. Czy to na lepsze, czy na gorsze, to musimy jeszcze poczekać i zobaczyć sami. Choć nie ma jeszcze oficjalnego streszczenia filmu, możemy snuć pewne przypuszczenia na podstawie postaci, które zostały ujawnione do tej pory. Dlatego ostrzegam – to tylko moje spekulacje! 

Opierając się na opublikowanym zwiastunie, można zgadywać, że Noah natknie się na Mirage’a i pozna inne Autoboty dzięki niemu. W międzyczasie Elena wyrusza w poszukiwaniu jakiegoś artefaktu, co prowadzi do jej odkrycia Maximals. To też na pewno przyciągnie uwagę Optimusa Prime i innych Autobotów, którzy też w Maximals ujrza sojuszników.

Przybycie na ziemię Maximals też oczywiście wiąże ze sobą pojawienie się Terrorconów, którzy zapewne polują na Cybertronian. Pod koniec filmu prawdopodobnie Autoboty i Maximalsi połączą siły, aby pokonać Terrorconów i na zawsze wyeliminować zagrożenie, jakim są Predacony i Decepticony. 

Kim są Maximals, Predacony oraz Terrorcony?

Autoboty i Decepticony są już Ci zapewne bardzo dobrze znani. Kim jednak są wspominani często Maximals, Predacony oraz Terrorcony? Po raz pierwszy zostali oni wprowadzeni w późnych 90., a dokładnie w animacji  Beast Wars: Transformers. Maximals i Predacony są kolejnymi etapami ewolucji Cybertronian. W odróżnieniu od Autobotów i Decepticonów, Maximals i Predacony przekształcają się w zwierzęta, nie pojazdy. 

Natomiast jeśli chodzi o głównych złoczyńców filmu, czyli Terrorcony, to są  oni zwykle przedstawiani jako frakcja Decepticonów. Niemniej w filmie, wydają się niezależną grupą, która po prostu poluje na Autoboty i Maximals.

Obsada Transformers Rise of the Beasts

Kogo ujrzymy na ekranie w Transformers Rise of the Beasts? Peter Cullen (Predator, Seria Kubuś Puchatek) po dłuższej przerwie powraca podłożyć głos Optimusowi Prime. Natomiast Mirage, autobot, który potrafi zmienić się w Porsche 911, przemówi głosem Pete’a Davidsona (The Suicide Squad, Wykolejona). Ten cybertronianin ponoć mocno zadziera nosa i my, jako widzowie, będziemy go postrzegać jako „antyautorytet”.

Liza Koshy (Sfreakowani, Wytańcz to) użyczy swojego głosu żeńskiemu Autobota, Arcee, która może zmienić się w motocykl Ducati 916. Arcee to lojalny żołnierz Prime’a, a czasem także jego moralny kompas.  

maximals w transformers rise of the beasts
W filmie pojawią się dotąd niewidziane na wielkim ekranie frakcje, jak np. Maximals! | źródło: materiały prasowe

Kto z tych dobrych jeszcze przemówi do nas na ekranie?  Cristo Fernández (Ted Lasso, Spider-Man: Bez drogi do domu) jako Wheeljack, John DiMaggio (Futurama, Zwierzogród) zarówno jako Stratosphere i Transit. Ron Perlman (Hellboy: Złota armia, Nie patrz w górę) jako Optimus Primal, David Sobolov (Daredevil, Alita: Battle Angel) jako Rhinox, oraz Michelle Yeoh (Wszystko wszędzie naraz, Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni) jako Airazor.

Wśród złowrogich postaci, to na ekranie usłyszymy takie osobistości, jak np. Peter Dinklage (Gra o Tron, Cyrano), który podkłada głos Scourge’owi. Michaela Jae Rodriguez (Pose, Tick, Tick… Boom!) jako Nightbird, prawa ręka Scourge i ponownie David Sobolov, ale ako Battletrap, który może przekształcić się w ciężarówkę holowniczą. Tobe Nwigwe zagra za to Reeke’a, decepticona, o którym na razie ne wiadomo zbyt wiele.

Wśród „ludzkich” postaci, to w rolę głównego bohatera, Noah, wcieli się Anthony Ramos (In The Heights: Wzgórza marzeń, Hamilton). Natomiast Dominique Fishback (Judasz i Czarny Mesjasz, Power) zagra wcześniej wspomnianą Elenę, która odkryje istnienie Maximals. 

Oto najważniejsze informacje na temat Transformers Rise of the Beasts! Czekasz na ten film? Masz wobec niego jakieś oczekiwania? Koniecznie podziel się nimi z nami w komentarzu! 

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *