Euforia sezon 2 serialu HBO

Rozrywka

24.11.2021 09:06

Euforia Sezon 2 – kiedy premiera? Trailer i nowe informacje

Filmy i seriale Newsy
12
0
0
12
0

Na sezon 2 Euforii fani serialu czekali od 2019 roku. Teraz mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ do sieci właśnie trafił trailer, a także informacja o dokładnej dacie premiery.

Euforia Sezon 2 – data premiery

To, że drugi sezon Euforii powstanie, było już oczywiste o wiele wcześniej. Jednak fani serialu musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ od finału pierwszej części minęło aż 2,5 roku. Teraz jednak na oficjalnym profilu euphoriaHBO opublikowano konkretną datę i zwiastun. Zgodnie z informacją, drugi sezon Euforii ukaże się 9 stycznia 2022 na platformach HBO. Jest to jednak data globalnej premiery. W Polsce zazwyczaj należy doliczyć jeden dzień – w związku z czym dalsze losy Rue i innych bohaterów poznamy od 10 stycznia. Należy jednak zaznaczyć, że jak to w przypadku większości produkcji HBO, emocje będą dawkowane – kolejne odcinki będą emitowane co tydzień.

Zwiastun Euforii zapowiada powrót do złych nawyków?

Zwiastun zapowiadający drugi sezon Euforii ukazuje przede wszystkim główną bohaterkę tańczącą do piosenki Call Me Irresponsible Franka Sinatry. Już sama muzyka i późniejsze sceny w trailerze sugerują, że Rue wróci do mało odpowiedzialnych poczynań. Więcej na temat relacji z Jules i innych wątków fabularnych należy jednak jeszcze poczekać.

Co jeszcze wiadomo o drugim sezonie? Do obsady serialu dołączą (co było zapowiedziane już wcześniej) m.in. Dominic Fike, Minka Kelly, jako znudzona i uzależniona od narkotyków gospodyni domowa; a także Demetrius Flenory Jr. („Lil Meech”), który będzie obiektem miłosnych westchnień dla Maddy z pierwszego sezonu. Oprócz nowych postaci powróci większość znanych już bohaterów, w tym: Jules Vaughn, Nate Jacobs, Chris McKay, Cassie Howard, Kat Hernandez, Lexi Howard, Fezco czy wspomniana Maddy Perez.

O czym jest serial Euforia?

Dla tych, co postanowili dopiero nadrobić produkcję HBO, należy przybliżyć najistotniejsze informacje. Euforia to 8-odcinkowy serial opowiadający o siedemnastolatce, która jest uzależniona od narkotyków i właśnie zakończyła odwyk. Wiele zmienia się w momencie, gdy główna bohaterka poznaje Jules – transseksualną dziewczynę. W dramacie ukazany jest mroczny świat, w który wkraczają dopiero dostający ludzie. Wewnętrzne demony są tłumione świadomą autodestrukcją w postaci niebezpiecznego seksu i narkotyków. Nowi widzowie muszą ponadto nadrobić 2 odcinki specjalne, które ukazały się na przełomie grudnia 2020 i stycznia tego roku – było to wynagrodzenie dla fanów za cierpliwość w oczekiwaniu na drugi sezon. Oba odcinki opowiadają o losach Rue i Jules po finale pierwszego sezonu.

Sprawdź też: HBO Max – co obejrzeć? Najlepsze filmy i seriale

Warto wspomnieć, że Euforia to luźna adaptacja izraelskiego serialu z 2012 roku o tym samym tytule. Oryginał również opowiadał o dramatycznym życiu grupy nastolatków, jednakże nie stał się on tak popularny, jak produkcja HBO. Zasługą sukcesu Euforii z 2019 roku może być oryginalny klimat, jak i gra aktorska – w rolę głównej bohaterki wciela się Zendaya, która zdobyła m.in. nagrody za najlepszą aktorkę w serialu dramatycznym.

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *