matrix zmartwychwstania

Rozrywka

23.11.2021 10:37

Matrix: Zmartwychwstania to nie kontynuacja?

Filmy i seriale Newsy
11
0
0
11
0

Matrix: Zmartwychwstania to czwarty film z kultowej już serii Matrix, która wydawałoby się została zamknięta trzecią częścią z 2003 roku. Co chodzi po głowie jeden z sióstr Wachowskich?

Wydawałoby się, że Matrix: Zmartwychwstania będzie po prostu kontynuacją oryginalnej trylogii, jednak okazuje się, że to nie takie proste. Współscenarzysta projektu David Mitchell twierdzi, że film nie jest sequelem, a przynajmniej nie w tradycyjnym rozumieniu, choć produkcja na pewno będzie się odnosić do poprzednich części. W wywiadzie dla CBR powiedział:

„Film widziałem już we wrześniu. Jest naprawdę dobry. Nie mogę zdradzić o czym dokładnie jest film, ale mogę wyjaśnić czym na pewno nie jest, a na pewno nie jest zwyczajnym sequelem. To samodzielny byt, który w jednak odnosi się do poprzednich części, jednak w naprawdę pomysłowy sposób. To przepiękny i dziwaczny twór. Dodatkowo wychodzi nieco poza typową skalę filmów akcji i obala niektóre zasady, które obowiązują w blockbusterach.”

Jest to co najmniej intrygujące. Matrix: Zmartwychwstania wychodzi lada moment, a dalej praktycznie nic nie wiadomo o filmie, poza tym, że powraca Neo i Trinity, którzy przecież zginęli w Matrix: Rewolucje.

Jest duża szansa, że najnowsza produkcja siostry Wachowskiej może nieco różnić się od poprzedniczek. Filmowy Neo, czyli Keanu Reeves w wywiadzie dla  The One Show  wspominał już wcześniej, że czwarty Matrix to w pewnym stopniu także romansidło:

„Nad filmem czuwa cudowna reżyserka i scenarzystka, Lana Wachowska, która napisała przepiękny, inspirujący scenariusz, w którym niczego nie brakuje.”

Biorąc pod uwagę w jaki sposób zakończyła się trylogia, to „niekonwencjonalny sequel” faktycznie zdaje się mieć najwięcej sensu. Nie mogę się doczekać, aby w końcu przekonać się na własnej skórze co dokładnie czeka nas w filmie.

Obsada Matrix: Zmartwychwstanie wygląda naprawdę obiecująco. Poza powracającym Keanu Reevesem oraz Carrie Anne-Moss w produkcji pojawią się też Yahya Abdul-Mateen II („Aquaman”, „Watchmen”), Jessica Henwick („Iron Fist”, „Star Wars: Przebudzenie Mocy”), Jonathan Groff („Hamilton”, „Mindhunter”), Neil Patrick Harris („Jak poznałem Waszą matkę”, „Zaginiona dziewczyna”), Priyanka Chopra Jonas („Quantico”), Christina Ricci („Ucieczka z domu obłąkanych”, „Rodzina Addamsow”), Telma Hopkins („Trancers”, „Już nie żyjesz”), Erendira Ibarra („Sense8″, „Kandydat”), Toby Onmuwere („Sense8″, „Imperium”), Max Riemelt („Sense8″, „Fabryka Zła”), Brian J. Smith („Sense8″, „Gwiezdne Wrota: wszechświat”) oraz Jada Pinkett Smith („Gotham”, „Zakładnik”).

Matrix: Zmartwychwstania zadebiutuje w kinach oraz HBO MAX już 22 grudnia 2021 roku 

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *