Rozrywka

02.12.2021 09:21

Battlefield 2042 duża aktualizacja – zobacz co EA poprawiło w swojej grze

Gry Newsy
11
0
1
11
0

Nadeszła całkiem obszerna aktualizacja pierwszoosobowej strzelanki od Electronic Arts. Czy grasz już w Battlefield 2042? Jeśli tak, z pewnością docenisz zmiany, których dokonali twórcy.

Na oficjalnym blogu od EA, został opublikowany news zawierający wyartykułowane najważniejsze zmiany. Wpis jest dość rozłożysty, a więc skupimy się na najważniejszych elementach, które uległy poprawie. Aktualizacja weszła w życie 2 grudnia, więc wszyscy gracze powinni mieć już dostęp do ulepszonej rozgrywki. Deweloperzy dodają, że zgłaszane potrzeby użytkowników, były analizowane już od początku premiery.

Twórcy gry zaczynają wiadomość od wprowadzenia Tygodniowych Misji – to mają być różnorakie zadania, wyświetlane w głównym menu. Za realizację czasowych celów, gracze otrzymają punkty doświadczenia. Tym, którym uda się wykonać wszystkie codzienne zadania, na koniec tygodnia dostaną specjalną nagrodę, choć chyba nie jest to nic spektakularnego.

Kolejne zmiany dotyczą Battlefield Portal – został on urozmaicony min. w nowe układy rozgrywki w trybie Rush. Tryb konstruktora również doczekał się kilku nowych szablonów. Totalną nowością jest świeżo zaimplementowany niestandardowy tryb rozgrywki – Vehicle Team Deathmatch, gracze będą mieli okazję wykorzystać wozy bojowe do nietypowych starć. Ciekawe, prawda? Battlefield Portal otrzymał parę dodatkowych funkcji logicznych. Jedną z nich, dodaną do gry, jest możliwość włączenia opcji sprawdzenia z czego padł śmiertelny strzał.

Battlefield 2042 – co jeszcze przygotowali twórcy?

Deweloperów doszły słuchy niezadowolenia dotyczące skomplikowanego menu, gdy znajdujemy się w ekranie kolekcji. EA uporządkowało przeglądanie dodatków, a więc gracze nie będą musieli tak dużo “przeklikiwać”. Drobnostka, choć z pewnością ułatwi życie. Następna zmiana już taką drobnostką nie jest, nazwałbym to dużym udogodnieniem.

Twórcy zwiększyli zasięg widoczności każdego gracza, a wisienką na torcie jest uporządkowanie ikon znajdujących się na ekranie. Obecnie będą one się wyświetlać w momencie przybliżania się do pewnych lokacji. Ograniczy to swego rodzaju chaos, który atakował monitor gracza. Ulepszono również znaczniki służące do identyfikacji wroga lub przyjaciela, choć nie wiadomo na czym dokładnie zmiana polega. 

Electronic Arts z pewnością chce zadowolić swoich fanów, miejmy nadzieję, że aktualizacja rozwiąże zgłaszane jak dotąd problemy. Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, ona także doczekała się patch’a, lecz ilość drobnych zmian jest na tyle liczna, że ciężko byłoby ją opisać. Deweloperzy głównie skupili się na naprawie lub usunięciu problemów na wszystkich mapach, które powodowały dyskomfort rozgrywki. Zmiany dotyczą błędów kolizji, pojawiających się przedmiotów, interakcji, a nawet renderowania. EA zapewnia na końcu wpisu, że to nie koniec poprawek – początek grudnia ma przynieść małą łatkę balansującą rozgrywką.

Przypomnijmy, najnowszy Battlefield nie miał łatwej premiery. Gracze narzekali na brak grywalności, ciągle zdarzały się lagi, a sama gra sprawiała wrażenie niedopracowanej. Jeśli deweloperzy nie chcą stracić graczy w szybkim tempie, muszą „wziąć się za robotę”. Osoby chętne na przeczytanie wszystkich funkcji, które uległy zmianie, mogą to zrobić tutaj. Może obecnie taki mamy trend, że gry wychodzą niedopracowane, bo przecież i tak po tygodniu wypuścimy patch’a? Nikt chyba nie zapomni premiery Cyberpunka 2077… 

Sprawdź też: Battlefield 2042 wśród najgorszych gier na platformie Steam. Zasłużenie?

11
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.