Rozrywka

12.01.2022 13:27

BloodRayne trafi na PS5? Wygląda na to, że tak

Gry Newsy
8
2
0
8
2

BloodRayne to tytuł, który kiedyś cieszył się niemałą popularnością, a teraz wydaje się nieco zapomniany. Wygląda na to, że produkcja trafi także na PS5! Tylko niestety nie będzie to remake. 

Według najnowszych przecieków to BloodRayne: ReVamped, czyli zremasterowane pierwsze dwie części gry, miałoby otrzymać aktualizację do PlayStation 5 i wykorzystać nieco możliwości konsoli nowej generacji.

Wyciek pochodzi konkretnie od ESRB, czyli organizacji, która zajmuje się przydzielaniem konkretnych kategorii wiekowych do wszystkich gier w północnej ameryce. Na ich liście właśnie znalazło się BloodRayne z przypisanym PlayStation 5, jako platformą, potwierdzając tym sposobem, że gracze już niedługo będą mogli odpalić ten remaster na swojej nowej konsoli i cieszyć się rozgrywką w 60/120 FPS albo funkcjonalnością adaptacyjnych triggerów. 

Sprawdź też: PS Store – Zimowa Wyprzedaż Kontratakuje!

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie produkcja miałaby się pojawić w cyfrowym sklepie PlayStation, ale przeważnie, kiedy następują wycieki z listy ESRB, to oznacza, iż powinno to nastąpić już niedługo. W takim razie oficjalna zapowiedź zapewne pojawi się lada moment, a wraz z nią lista konkretnych zmian w stosunku do wersji z poprzednich generacji. 

Trzeba też mieć z tyłu głowy, że równie dobrze BloodRayne: ReVamped może tej aktualizacji do PlayStation 5 nigdy nie otrzymać, bo pomimo iście wiarygodnego źródła, to wciąż nie jest komunikat pochodzący od samego Sony/PlayStation. 

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun, który pojawił się na premierę remasteru:

BloodRayne – krótko na temat serii

BloodRayne to seria gier, która została zapoczątkowana w 2002 roku i doczekała się ostatecznie dwóch części gier, jednego spin-offu, trzech filmów, kilkunastu komiksów oraz remasterów w postaci ReVamped i Fresh Bites. Produkcje te opowiadają historię Rayne, krwiożerczej dhampirzycy (pół-człowiek, pół-wampir), która walczy z nadnaturalnymi siłami zagrażającymi światu. W jedynce przede wszystkim występującym pod postacią hitlerowskich żołnierzy, a w sequelu natomiast pozostałe wampiry obróciły się przeciwko nam. 

Sprawdź też: Najlepsze Brutalne gry — TOP 10 najbrutalniejszych gier na rynku!

Rozgrywka odbywa się w perspektywie trzeciej osoby, sam gameplay jest iście brutalny i dynamiczny, a klimat wylewa się z ekranu. Całość wygląda jak połączenie Devil May Cry z Max Payne, gdzie poruszamy się damskim Bladem. Jeżeli lubicie te klimaty, a BloodRayne wam jakoś umknęło, to serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym tytułem.

Miejmy nadzieję, że pogłoski się sprawdzą i już niedługo ReVamped otrzyma next-genową aktualizację. Graliście kiedyś w którąś z części tej serii? Jak wrażenia? 

8
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.