komendy do minecrafta

Rozrywka

18.08.2022 11:59

Minecraft za darmo — czy to możliwe? Wszystko o cenie i dostępności

Gry
366
64
37
366
64

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Survivalowo-eksploracyjna formuła spotkała się z sympatią graczy w każdym wieku. Ile kosztują gry Minecraft, która wersja jest najnowsza i czy można grać za darmo? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Na czym polega fenomen Minecraft?

Minecraft to gra, którą pokochali gracze na całym świecie. Doczekała się statusu kultowej zaledwie kilka lat po swojej premierze. Na czym polega fenomen Minecrafta i co sprawia, że równie chętnie w grają w nią dzieci, jak i dorośli?

minecraft za darmo demo
Miliony ludzi na całym świecie oszalało na punkcie Minecrafta – sprawdź, czy do Ciebie też przemówi ta rozrywka

Minecraft to gra łącząca cechy survivalowe i konstrukcyjne. Zadanie graczy polega na pozyskaniu surowców niezbędnych do budowy siedziby i stworzenie odpowiednich warunków do przetrwania postaci. Celem jest zbudowanie jak największej potęgi oraz obrona przed przeciwnikiem. Budujemy proste domki, wymyślne pałace oraz dbamy o to, aby nie popełniać konstrukcyjnych błędów, tak aby nasze dzieło nie zostało zniszczone. Równocześnie eksplorujemy świat gry.

Sprawdź też: Mody w Minecrafcie — jak zainstalować mody do Minecraft?

Minecraft w swojej klasycznej wersji posiada dwa tryby gry. Tryb kreatywny pozwala budować fantazyjne budynki oraz wznosić za pomocą klocków i bloków wymyślne konstrukcje. Nie musimy się przy tym martwić o życie lub ograniczoną możliwość przemieszczania się, ponieważ bohater jest nieśmiertelny i potrafi latać, co bardzo przydaje się w grze i ułatwia realizację zadania. Budować można zarówno wielkie pałace, jak i mniejsze domki. Celem jest rozwój i kreowanie własnego świata. Drugą opcją gry jest tryb przeżycia, który wymaga od gracza zbierania surowców, zapasów żywności i walki z przeciwnikiem. Tryb survivalowy wymaga tworzenia innego rodzaju budowli. Budować można zamki, fortyfikacje i inne obiekty służące do obrony przed napastnikami. Ponadto bohater musi mieć zgromadzone określone zasoby, tak aby obrona była efektywna.

Dlaczego Minecraft jest tak popularny?

Prosta formuła oraz charakterystyczna grafika gry sprawiły, że Minecraft to gra ponadczasowa. Pierwsza przygotowana przez studio Mojang wersja Minecrafta miała premierę w 2009 roku. Od tego czasu gra doczekała się kolejnych wersji, również na takie urządzenia jak Xbox czy konsola PlayStation 4. Czas sprawia, że jej popularność ciągle rośnie, o czym świadczy ciągle powiększająca się liczba graczy na całym świecie. Pasjonaci gry budują swoje społeczności, wrzucają do sieci filmiki prezentujące stworzony świat oraz wydają książki i komiksy. Nie brakuje również maskotek i zabawek nawiązujący do świata Minecraft. Jedynym ograniczam, jak w przypadku gry, jest wyobraźnia.

Czy da się pobrać Minecraft za darmo?

Ogromna popularność gry, wysoka ocena oraz ciągle rosnąca liczba graczy sprawiły, że szybko zaczęły powstawać bezpłatne alternatywy dla Minecrafta. Żadna z wersji nie jest jednak tak dobra jak oryginał. Możesz przekonać się o tym sam, testując Minecrafta za darmo, czyli wersje demo, która jest dostępna w internecie. Wersja demo oferuje graczom ograniczone możliwości w stosunku do pełnej wersji gry. Jest to jednak okazja, aby zapoznać się z grą oraz zrozumieć, czym ekscytują się gracze na całym świecie. Co zrobić, żeby ściągnąć Minecraft za darmo, czyli bez konieczności płacenia?

Sprawdź też: Minecraft Legends – najważniejsze informacje dotyczące gry

Wystarczy pobrać wersję demo dla Windows z internetu. Minecraft za darmo, czyli wersja demo, jest dostępny na oficjalnej stronie gry studia Mojang. Wystarczy, że klikniesz przycisk „pobierz” na stronie testowej wersji gry Minecraft 2021. Po zakończonym pobieraniu kliknij „zainstaluj”, a następnie „zakończ”. Gra zostanie uruchomiona automatycznie, a wersja demo będzie dostępna bez konieczności logowania. Gdy podejmiesz decyzję o zakupie pełnej wersji gry, konieczne będzie założenie konta Mojang i wprowadzenie danych karty kredytowej. Możesz wybierać między kilkoma wersjami gry, jakie oferuje Minecraft. Czym sugerować się przy wyborze i jak wybrać najlepszą wersję gry?

Która wersja gry jest najlepsza i ile kosztuje?

Dostępne wersje gry nieznacznie różnią się od siebie. Są przeznaczone dla różnych systemów operacyjnych i urządzeń. Minecraft: Java Edition to oryginalna wersja popularnej gry, która umożliwia użytkownikom międzyplatformową rozrywkę z wykorzystaniem takich systemów, jak Windows, MacOS i Linux. Minecraft: Java Edition jest stale rozwijana od 2009 roku i pozwala na skorzystanie z takich produktów, jak specjalne skórki lub mody (przeciwnicy), które zostały utworzone przez graczy od 2009 do 2021 roku. Dołączając do Minecraft, możemy dalej budować i rozwijać świat gry. Cena gry Java Edition to około 78 zł.

Minecraft: Windows 10 Edition to nowsza wersja gry studia Mojang przystosowana do odtwarzania Minecrafta na urządzeniach bazujących na systemie Windows 10. Gra bazuje na wariancie Minecraft: Bedrock Editon, wywodzącej się z mobilnej wersji gry z 2011 roku. Gra dostępna jest zarówno w wersji na komputer, jak i urządzenia mobilne. Niewielki rozmiar sprawia, że grę możemy zainstalować niemal na każdym urządzeniu, które obsługuje programy multimedialne. W 2021 gracze mogą kupić Windows 10 Edition za około 120 zł.

Sprawdź też: Zmiana skina w Minecrafcie – jak zmienić skina w Minecraft?

Gracze, którzy mają doświadczenie w grze w obu wersjach, szybko zorientują się, że obie wersje gry właściwie niczym się nie różnią, a także są równolegle aktualizowane o te same treści i zawartość. Warto również wspomnieć, że we wszystkich wersjach popularnej gry Mojang masz dostępny język polski, dzięki czemu poruszanie się po świecie gry jest naprawdę intuicyjne i proste.

System operacyjny Windows i inne — jakie są wymagania gry?

Minecraft to gra, w której niepotrzebne są zaawansowane ustawienia i parametry systemowe. Mojang postawiło na prostotę rozrywki, tworząc nieskomplikowaną grę, która odtworzysz na każdym komputerze czy konsoli. Wersja Java dedykowana jest dla najpopularniejszych systemów komputerowych, jak Windows, Linux czy macOS. Informacje o najnowszych aktualizacjach dotyczących treści gry znajdziesz na stronie internetowej Minecraft. Jest to także miejsce, gdzie będziesz mógł pobrać testową darmową wersję Minecrafta, aby sprawdzić grę przed zakupem.

Niewielkie wymagania sprzętowe oraz prosta survivalowo-przygodowa formuła sprawiają, że gra Minecraft ma szerokie grono odbiorców. Gra w odróżnieniu od innych popularnych pozycji, nie jest agresywna, dzięki czemu mogą w nią grać dzieci nawet w wieku wczesnoszkolnym. Kreatywny aspekt budowania świata sprawia, że cenią ją także dorośli. Charakterystyczna grafika oraz możliwość tworzenia fantazyjnych budynków z cyfrowych bloków to znak rozpoznawczy Minecrafta na całym świecie. Przekonaj się sam!

366
64

Podziel się:

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *