jak zrobić ksiązkę w minecraft

Poradniki

29.06.2021 10:47

Tworzenie książki w Minecrafcie – jak zrobić książkę w Minecraft?

Gry
9
1
2
9
1

Jak zrobić książkę w Minecraft? Jakie jest zastosowanie książek w popularnej grze survivalowej? Pokazujemy proces ich wytwarzania. Sprawdź, czego potrzeba do złożenia i napisania własnego wirtualnego tomu. Czy w Minecrafcie można zaklinać przedmioty? 

Jak zrobić książkę w Minecraft

Na pewno potrafisz poruszać się i budować proste budynki, ale czy wiesz, jak zrobić książkę w Minecraft? Wśród sporej kolekcji artykułów, przygód oraz nieodkrytych światów, istnieje opcja stworzenia własnego tomu. Często gracze mają tę funkcję za nieistotną. Niesłusznie, ponieważ jest ona bardzo użyteczna, przykładowo do rzucania zaklęć czy ulepszania wyposażenia. Obiekt przyda się także, kiedy będziesz chciał prowadzić dziennik gry. 

Tym, którzy są zainteresowani wirtualnymi książkami, Minecraft daje dwie opcje. Pierwszą jest normalny, niemagiczny wolumin – służy zazwyczaj spisywaniu historii. Wyprodukujesz go, mając zaledwie cztery przedmioty, wystarczy bowiem, że znajdziesz trzy arkusze i jeden kawałek skóry. Papier pozyskujesz z trzciny cukrowej rosnącej wzdłuż rzek, zewnętrzną warstwę z krowy, a także niektórych innych zwierząt. Idź do warsztatu, by tam połączyć zdobyte elementy. 

jak zrobić książkę w minecraft
Źródło: deviantart.com

Zastosowanie książek w grze

Nowy przedmiot możesz wykorzystać do pisania lub czytania. Jeśli nie będziesz chciał go zaczarować, odłóż obiekt na półkę (tego, jak wykonać regał, dowiesz się z drugiej części artykułu). Takie zastosowanie tekstu w Minecrafcie nie przynosi jednak wielu korzyści, dlatego czasem gracze rezygnują z poszukiwań bibliofilskich. Nie daj się zwieść, sama książka dostarczy Ci dużo wiedzy, a jej zaklinanie zdecydowanie urozmaici całą zabawę. 

Proces tworzenia książki w Minecrafcie

Jeśli w tomie chcesz tylko pisać, możesz na tym poprzestać. Minecraft udostępnia tworzenie książki trybom grupowym lub pojedynczym – jeżeli grasz indywidualnie, wirtualny świat będzie zastygał podczas pisania tekstu. Do redagowania użytkownicy polecają programy Word albo Blog Notes. Najpierw stwórz treść w edytorze, a potem wklej całość książki. Pamiętaj jednak, że dysponujesz 50 arkuszami z 14 wierszami, co maksymalnie daje 256 znaków ze spacjami. 

Tryb grupowy wymaga dodatkowo worka z atramentem (zwykle pochodzącym z kalmarów) oraz pióra wziętego od kurczaków. Kiedy zdobędziesz papier i narzędzia do pisania, połącz wszystko na stole rzemieślniczym. W przypadku braku mebla nie wykonasz samodzielnie opisywanego przedmiotu. Jeśli jednak masz tę funkcję, wypełnisz zadanie introligatorskie. Odtąd Twoja lista akcesoriów się powiększy, a możliwość notowania będziesz miał zawsze pod ręką.

jak zrobić książkę w minecraft
Źródło: digminecraft.com

Proces rozpoczniesz za pomocą przycisku interakcji – postępuj analogicznie do trybu indywidualnego. Po zapełnieniu stron kliknij „Subskrybuj”, by oznaczyć okładkę tytułem i nazwiskiem autora. Kiedy obwoluta zostanie podpisana, nie będziesz już mógł edytować treści. W celu szybszego dostępu umieść swoją pozycję na pulpicie. Jeżeli masz ich więcej, wykonaj wspomniany regał. Utworzysz go z sześciu dębowych klocków oraz trzech ksiąg. Półka przyda się też później, kiedy zaczarujesz woluminy i zechcesz zwiększyć ich moc.

Zaklinanie książek w Minecrafcie

Jedną z najciekawszych rzeczy, na jaką pozwala Minecraft, jest zaklinanie książek. Jeśli jesteś właścicielem stołu do zaklęć, po prostu chwyć gotowy egzemplarz i garść brył lapis lazuli (to drogocenny surowiec, którym zapłacisz za wiele artefaktów, a najłatwiej znajdziesz go pod ziemią). Po zdobyciu minerałów rzuć urok na tom. Teraz przyda się zbudowany wcześniej regał – półki ustawione dookoła stołu zwiększą moc zaklęcia. Oddasz w zamian kamienie oraz punkty doświadczenia, ale nie będzie to pusta inwestycja.

Magiczny wolumin pomoże w wielu sytuacjach. Dzięki zaczarowanym stronom dodasz zaklęcia do swojej broni, narzędzi albo zbroi – wystarczy połączyć książkę z wybranym przedmiotem za pomocą specjalnego kowadła. To również będzie kosztowało punkty doświadczenia. Pamiętaj – nie trzeba wykonywać wszystkiego samemu, tom można też zdobyć. Niestety, niektórych zaklętych stron nie da się scalić z innymi artefaktami. 

Wydobywanie książek

Jeśli nie masz stołu zaklęć, wyrusz na poszukiwania. Egzemplarze znajdziesz choćby w wybranych lochach. Spróbuj też zaglądać do skrzyni twierdzy, opuszczonych kopalni albo leśnych dworów. Zaczarowany notes możesz również kupić od bibliotekarza, a także wyłowić jako skarb z wody. Przedmiot łatwo sprzedasz – za cztery sztuki handlarz oferuje jeden szmaragd.Przetestuj każdy ze sposobów tworzenia książki w Minecrafcie – zobacz, który z nich daje Ci najwięcej satysfakcji. Z pewnością zdobędziesz dzięki temu sporo nowych umiejętności. Składanie stron stanowi dobry pretekst do postarania się o stół, jeśli jeszcze go nie masz. Pamiętaj, że oprócz pisania i czarowania znalezione teksty możesz po prostu czytać. Często są to całkiem pouczające pozycje, mówiące wiele o świecie Minecrafta.

Zobacz też: Gry na dwie osoby na PC – najlepsze gry na jeden komputer dla 2 osób

9
1

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *