Minecraft Legends

Rozrywka

01.07.2022 16:05

Minecraft Legends – najważniejsze informacje dotyczące gry

Gry
7
0
0
7
0

Kolejny spin-off Minecrafta w drodze! Będzie nim Minecraft Legends, czyli tytuł powstający połączonymi siłami Mojang Studios i Blackbird Interactive. Co wiemy o grze do tej pory?

O samej grze zrobiło się głośno stosunkowo niedawno, gdyż pierwsze oficjalne wieści udostępniono podczas tegorocznego Xbox and Bethesda Games Showcase, wydarzenia, które miało miejsce w czerwcu. Jeśli jednak spodziewacie się kolejnej-gry-w-świecie-Minecrafta, to możecie być zaskoczeni, ponieważ tytuł ten będzie… strategiczną grą akcji! Oto wszystkie najważniejsze informacje, którymi Mojang podzielił się do tej pory oficjalnymi kanałami.

Minecraft Legends – premiera i platformy

Premiera gry Minecraft Legends przewidziana jest na przyszły rok, jednak na konkrety musimy jeszcze zaczekać. Choć nie znamy szczegółów, znamy jednak cele Microsoftu, któremu bardzo zależy na tym, aby tytuły zapowiedziane podczas wydarzenia Xbox and Bethesda Games Showcase zostały wydane w ciągu 12 miesięcy od chwili ogłoszenia. Oznacza to więc, że możemy zawęzić termin do pierwszej połowy 2023 roku. Kolejne miesiące powinny przynieść dokładniejszy termin premiery.

Minecraft Legends pigliny
Głównymi przeciwnikami w grze będą Pigliny – o innych ewentualnych wrogach nie wiemy jeszcze nic

Na jakich platformach pojawi się nowy tytuł z uniwersum Minecrafta? Jak dotąd oficjalnego potwierdzenia doczekały się Xbox Series X/S, Xbox One oraz PC. I nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że Mojang został przejęty przez Microsoft. Czy firma Satya Nadella wymusi ekskluzywność tego tytułu na studiu Mojang?

Mojang, choć technicznie rzecz biorąc podlega Xbox Game Studios, ceni sobie fakt, że ich gry są multiplatformowe i oferują dostępność graczom z różnymi urządzeniami. W dniu oficjalnego pojawienia się w sklepach, gra ma trafić także na konsole PS4, PS5 oraz Nintendo Switch. Rzecz jasna, w dniu premiery Minecraft Legends, gra pojawi się także w ramach usługi Xbox Game Pass.

Czym będzie Minecraft Legends?

Tytuł ten z pewnością nie będzie tym, do czego zdołał nas przyzwyczaić oryginalny Minecraft. Budowanie domów i tworzenie przedmiotów, choć będą tu obecne, nie będą grały pierwszych skrzypiec. Zamiast tego wcielimy się w rolę obrońcy Nadświatu. Oto co twórcy mówią o swoim tytule:

Będziesz bronił swoich spokojnych osad przed hordami Piglinów – wszystko po to, aby zatrzymać inwazję Netheru i jego zepsucia. Będziesz w środku każdej bitwy jako dowódca, jednak nie ograniczając się tylko do wydawania rozkazów. Podczas bitew będziesz również walczył ramię w ramię ze swoimi sojusznikami.

Minecraft Legends będzie strategiczną grą akcji, rozgrywająca się w uniwersum Minecrafta. Razem z podstawową grą będzie dzielić kanciastą grafikę, która jest znakiem rozpoznawczym serii. Niemniej jednak rdzeniem gry będzie strategia i dowodzenie jednostkami. To ciekawy zabieg i dosyć zaskakujący – biorąc pod uwagę fakt, że ten rodzaj gier czasy świetności ma już za sobą.

Minecraft Legends
W celu pokonania zagrożenia, mieszkańcy Nadświata będą musieli zjednoczyć się pod jednym sztandarem

Trailer tej produkcji zdradza postać na koniu, która doprowadza do zjednoczenia mieszkańców Nadświatu w odpowiedzi na nowe zagrożenie z Netheru. Przejawem tego są zastępy Creeperów i szkieletów, które podążają za bohaterem w celu walki po jego stronie. Fani serii zdają sobie sprawę, że te potwory były przeważnie naszymi przeciwnikami i sojusz z nimi z pewnością będzie istotną rolą w fabule. A ta ma być niezwykle zakręcona i pełna zaskakujących zwrotów.

Zdecydowanie, gra tworzona wspólnymi siłami dwóch studiów, będzie powiewem świeżości w uniwersum: jest to coś, z czym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Niestety na więcej szczegółów musimy poczekać, wraz z pierwszym udostępnionym gameplayem.

Trailer gry Minecraft Legends

Do tej pory pojawił się tylko jeden trailer, który został zaprezentowany podczas wydarzenia Xbox and Bethesda Games Showcase. Trwa on ponad 2 minuty i daje nam wgląd do sytuacji i zagrożenia, które spadło na Nadświat. Pokazuje również bohatera, który konno przemierza krainę, jednocząc przy tym jej mieszkańców w celu obrony. Co ciekawe, sam trailer zdradza pewne informacje na temat budowania fortyfikacji. Choć w grze ich nie zabraknie, samo dowodzenie armiami i walka mają tu odgrywać główną rolę. Wspomniany trailer możecie obejrzeć poniżej.

Sprawdź też: Minecraft za darmo — czy to możliwe? Wszystko o cenie i dostępności

Co wiemy o multiplayerze w grze?

Pomimo faktu, że brak w tej kwestii szczegółów, dysponujemy informacjami na temat rozgrywki dla wielu graczy w Minecraft Legends. Takowa ma się pojawić i to w dwóch formach: kooperacji i w trybie rywalizacji między graczami. Choć zostało to oficjalnie potwierdzone, to jednak konkrety na temat mechaniki pozostają nieznane.

Jeśli idzie o crossplay i jego obecność, nie dysponujemy żadnymi informacjami. W tym przypadku jednak można się pokusić o prognozę, znając upodobanie Mojanga do wieloplatformowości i przypadek Minecraft Dungeons. Studio dodało do tej gry funkcję crossplayu w ramach aktualizacji – zarówno dla PC, jak i konsol. Nie będzie więc przesadą przyjąć, że jeżeli takowa funkcja nie pojawi się w dniu premiery, z pewnością zostanie dodana w ramach patcha.

Budowanie
Trailer udowadnia, że w grze nie zabraknie budowania. Nie wiadomo jednak, jak bardzo ta mechanika będzie rozbudowana

Lubisz budować? Wiesz, że świat gier, które to oferują nie kończy się na Minecrafcie? Sprawdź nasz ranking top 10 gier podobnych do Minecrafta.

Czy Mojang podoła grze strategicznej?

Strategie rządzą się swoimi prawami i ich tworzenie wymaga pewnej dozy doświadczenia. Doświadczenia, którego może być brak szwedzkiemu studiu. Dlatego też projekt wspomagany jest przez pracowników Blackbird Interactive. Jeżeli nigdy nie słyszeliście o tym kanadyjskim studiu, to podpowiem, że zostało ono założone przez byłych pracowników Relic Entertainment. Jego pracownicy mają więc doświadczenie związane z pracą przy serii Homeworld, Warhammer 40,000: Dawn of War czy pierwszą częścią Company of Heroes.

Nie będzie przesadą stwierdzić więc, że bez pomocy ludzi z Blackbird Interactive Mojang z pewnością miałby utrudnioną pracę przy projekcie. Ich umiejętności zdobyte przy pracy nad wieloma różnymi grami strategicznymi teraz z pewnością zaowocują.

Walka
Gra pozwoli nie tylko dowodzić jednostkami, ale również brać udział w walce razem z nimi

Lubicie Minecrafta? Pora przygotować się na zupełnie nowe doznania, gdyż Minecraft Legends będzie rodzajem gry, który nigdy wcześniej nie pojawił się w tym uniwersum. A biorąc pod uwagę fakt, że będą za nim stali ludzie, którzy zjedli zęby na tytułach strategicznych, zdecydowanie jest na co czekać. Już w 2023 roku obronimy Nadświat przed siłami Netheru.

Jak zainstalować mody do Minecraft? Wszelkie niejasności wyjaśniamy w naszym artykule.

Źródło obrazu głównego: materiały prasowe

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *