minecraft laptop

Poradniki

10.08.2021 12:29

Mody w Minecrafcie — jak zainstalować mody do Minecraft?

Gry
83
14
3
83
14

Jak zainstalować mody do Minecraft? Przedstawiamy Wam krótki poradnik, w którym radzimy, jak to robić w zależności od wersji i użytkowanego sprzętu. Wyjaśniamy także wszystkim laikom, czym one właściwie są. 

Mody do Minecraft — co to jest?

Czym są mody do Minecraft? To nic innego jak modyfikacje do gry, które bardzo często tworzone są przez samych graczy. Mojang Studios, które odpowiada za stworzenie Minecrafta, jeszcze do niedawna było im przeciwne, ale zmiana polityki firmy sprawia, że możemy korzystać z coraz większej liczby atrakcyjnych usprawnień do gry, które wpłyną korzystnie na jakość rozrywki. W świecie Minecraft mody cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników. 

Gracze mogą korzystać z modów technicznych, graficznych, przygodowych oraz rozszerzających. Techniczne mają za zadanie wyeliminować błędy w grze oraz usprawnić rozgrywkę. Graficzne odpowiadają za poprawienie wizualnych aspektów gry: na przykład modyfikują cienie lub światło w trakcie prowadzonej rozgrywki. 

jak zainstalować mody do minecraft?
Źródło: youtube.com

Mody przygodowe dodają nowe eventy oraz wyzwania. Mody rozszerzające odpowiadają za dodanie do gry nowych elementów i przedmiotów. Niektóre mogą również odblokować nowe komendy w Minecraft, które dodatkowo urozmaicą rozgrywkę. 

Jak zainstalować mody do Minecraft?

Gra dostępna jest na wielu platformach oraz w różnych wersjach. Przez to sposób instalacji modów będzie różnił się w zależności od tego, z jakiej wersji korzystacie. Przed instalacją warto zapoznać się z dokładną instrukcją. 

Na początku wybierzcie interesujący Was mod, a następnie zainstalujcie dedykowany program, który pomoże Wam wdrożyć go do posiadanej wersji gry. W wersjach na konsole nastąpi to automatycznie po zakupie dodatków. W przypadku edycji na PC niezbędne może być wykorzystanie Minecraft Forge i ingerencja w pliki źródłowe gry. Poniżej znajdziecie instrukcje dotyczące poszczególnych wersji gry z opisem szczegółowego postępowania. 

Instalacja modów do wersji Java

Instalacja modów do Minecraft w wersji Java możliwa jest dopiero po instalacji programu Minecraft Forge. Najlepiej pobrać go z oficjalnej strony gry. Po instalacji możemy poszukać interesujących nas modyfikacji. Kolejnym krokiem jest wejście do menu Windows oraz wpisanie hasła &appdata%. 

Zostaniemy wtedy przekierowani do katalogu z lokalnymi danymi danego użytkownika. Tam powinniśmy znaleźć folder .minecraft lub Minecraft, a w nim folder mods. Jeżeli jeszcze go nie ma, to możemy stworzyć go samodzielnie. Poprawnie zainstalowane mody widoczne są w dedykowanej zakładce w głównym menu gry. 

Instalacja modów na Bedrock Edition

Wersja Bedrock Edition to zoptymalizowana edycja Minecrafta. W tej wersji wystarczające powinno być pobranie i włączenie interesującej nas modyfikacji, a pliki automatycznie importują się do gry. Mody będą dostępne w paczkach zasobów oraz w paczkach zachowań. 

Gdyby ten sposób nie zadziałał, to wówczas konieczne może być przekopiowanie pliku z modem do folderu z danymi lokalnymi gry Minecraft na dysku. Uruchomienie moda powinno zaimportować go bezpośrednio do gry, dzięki czemu będziemy mogli z niego skorzystać.

Instalacja modów na telefonie z Androidem

Gracze Minecraft na Androidzie korzystają z okrojonej wersji Bedrock, którą nazwano Pocket Edition. Tu instalacja modów możliwa jest na dwa sposoby. Jedną z nich jest pobranie aplikacji Addons for Minecraft ze sklepu Google Play. Z jej pośrednictwem będziemy mogli instalować zarówno aplikacje, jak i skiny do Minecrafta

Druga metoda jest nieco bardziej skomplikowana: musimy pobrać aplikację do przeglądania plików, a następnie otworzyć plik .mcworld lub .mcpack i wybrać opcję importu do naszej wersji Minecrafta. Mody zainstalowane w ten sposób są dostępne podczas tworzenia kolejnych światów w zakładce Resource Pack. 

Czy da się zainstalować mody do Minecraft na PS4 i Xbox?

W przypadku konsoli takich jak PS4 i Xbox nie mamy do czynienia z klasycznymi modami. Wszystkie modyfikacje lub nowe skiny do gry uznawane są za dodatki, które możemy kupić za pośrednictwem oficjalnych sklepów. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść w Minecraft Launcher i uruchomić grę, a następnie przejść do podmenu sklepu. Kolejnym krokiem będzie wybór dodatku dopasowanego do naszych potrzeb oraz zakupienie go. W przypadku konsoli dodatki najczęściej są odpłatne. To główna różnica między wersjami na komputery PC a tą na smartfony z Androidem. 

jak zainstalować mody do minecraft na ps4/xbox?

Po odblokowaniu i zakupie dodatku będzie on dodany do Waszej wersji Minecraft i dostępny zaraz po skończonym procesie. Z jednej strony jest to łatwiejsza ścieżka niż w przypadku klasycznych modów, a z drugiej może generować dodatkowe koszty po stronie graczy

Warte uwagi mody do Minecraft

Dobrze dobrane modyfikacje do Minecraft mogą korzystnie wpłynąć na poziom rozgrywki, dlatego są bardzo cenione przez graczy. Oczywiście z modami nie powinniśmy przesadzać, ponieważ zbyt duża ich liczba może negatywnie wpłynąć na grywalność tytułu

Sprawdź: Zmiana skina w Minecrafcie – jak zmienić skina w Minecraft?

Dużą popularnością cieszą się uniwersalne mody do gry, w tym między innymi OptiFine, który pomaga w zachowaniu wyższej rozdzielczości tekstur oraz rozbudowuje opcje graficzne w grze. Gracze doceniają również mod Not Enough Items, dzięki któremu dostępne były wszystkie przedmioty z innych rozszerzeń. 

Optifine
Źródło: pelegit.co.il

Modyfikacją, która wciąż jest popularna jest też Biomes O’Plenty, która dodaje biomy urozmaicające świat gry, których w tym modzie jest aż 90. Kolejnym często wykorzystywanym i wartym uwagi dodatkiem jest Twilight Forest, dzięki któremu gracze mogą stworzyć wrota do innego świata, gdzie będą czekać na nich nowi przeciwnicy i nowe bloki do budowy. 

Biomes O’Plenty
Źródło: biomesoplenty.fandom.com

To najpopularniejsze mody do gry Minecraft, z których na co dzień korzystają gracze. Bez dwóch zdań są one warte polecenia dla doświadczonych użytkowników, jak i dla początkujących graczy.

A Wy jakie modyfikacje do Minecrafta lubicie najbardziej? A może wolicie grać w klasyczną wersję gry, bez żadnych dodatków?

83
14

Podziel się:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *