1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. New Amsterdam sezon 3 – data premiery oraz najważniejsze informacje o serialu Szpital New Amsterdam

Rozrywka

28.06.2021 12:23

New Amsterdam sezon 3 – data premiery oraz najważniejsze informacje o serialu Szpital New Amsterdam

Filmy i seriale
13
3
12
13
3

New Amsterdam już niedługo powróci z nowym sezonem. Kiedy pojawią się nowe odcinki na Netflix? Co wiemy o fabule 3. sezonu? Wszystko o nadchodzącej premierze serialu, który podbił serca Polaków, znajdziesz w tym artykule. 

New Amsterdam – kiedy premiera sezonu 3? 

Nie ma co się dziwić temu, że Polacy z wielkim entuzjazmem czekają na premierę 3. sezonu New Amsterdam. W 2021 roku serial o życiu prywatnym i zawodowym chirurgów ze szpitala w USA przez dłuższy czas plasował się na 1. miejscu listy najchętniej oglądanych seriali na platformie Netflix. Na tę wyczekiwaną produkcję dostępną na wspomnianej platformie trzeba będzie jednak jeszcze chwilę poczekać. 

Mimo tego, że serial od 2 marca 2021 roku emitowany jest w amerykańskiej stacji NBC, twórcy nie zdecydowali się na udostępnienie swojej produkcji pozostałej części świata. Ma to związek z sytuacją pandemiczną, która w znaczący sposób dotknęła większość rejonów globu. To, jak wyglądała walka z koronawirusem w jego najcięższym stadium, opowiada właśnie sezon 3. Jest to według twórców nieodpowiedni moment na to, by prezentować szerszej publice sceny zza murów szpitala. 

Zobacz też: Wszystko o serialu Snowpiercer. Kiedy premiera kolejnego sezonu na platformie Netflix?

Sytuacja związana z pandemią jest naprawdę trudna. Pokazania walki lekarzy o zdrowie podopiecznych na pewno nie zabraknie w serialu New Amsterdam. Sezon 2, czyli ostatni, który można obejrzeć po polsku na Netflixie, mimo wypowiedzi aktorów przed odcinkiem, nie zwiastuje nadchodzących problemów w siedzibie serialowego szpitala. 

New Amsterdam Sezon 3 – zwiastuny 

Zwiastuny to świetny przedsmak tego, czego można się spodziewać w filmie lub serialu. Taka namiastka pojawiła się także w przypadku New Amsterdam – gdzie obejrzeć najnowsze zapowiedzi? 

W serwisie YouTube 23 lutego 2021 roku pojawił się oficjalny zwiastun sezonu 3, dostępny w języku angielskim. Twórcy zdecydowali się na wstępie przypomnieć swoim widzom, jakie sytuacje miały miejsce w poprzedniej części, a następnie krótko zaprezentowali urywki najnowszych odcinków. 

Dla tych bardziej niecierpliwych, oficjalne konto poświęcone New Amsterdam opublikowało na YouTubie krótki klip, który pokazuje pierwsze pięć minut nowego sezonu. Filmik dostępny jest w języku angielskim i z możliwością włączenia angielskich napisów. Od kwietnia, na tym samym oficjalnym koncie, widzowie mogą obejrzeć kilkuminutowe skróty (highlights) odcinków. Te również są w wersji angielskiej. Na platformie Netflix na ten moment nie pojawił się jeszcze żaden zwiastun sezonu 3. New Amsterdam

Zarys fabuły 3. sezonu Szpital New Amsterdam 

New Amsterdam to historia dyrektora ogromnego szpitala, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Ciągle dąży do tego, by szpital, który ma pod swoją opieką, był w stanie zapewnić skuteczne leczenie nie tylko bogatym, ubezpieczonym amerykanom. Pomagają mu w tym pracownicy szpitala. Pomimo tego, że świetnie się z nimi dogaduje, ci nie zawsze popierają jego, czasem wręcz szalone, pomysły. 

Sezon 3., jak już wspomnieliśmy, będzie opowiadał o wydarzeniach, którymi przez ostatni rok żył każdy człowiek na świecie. Dla fanów serialu może się wydawać, że pełni pasji i optymizmu lekarze amerykańskiego szpitala są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Na pewno będą się starać, ale zarażenia koronawirusem nie uniknie jeden z członków personelu, dr Kapoor. 

Lekarze będą nieść pomoc także ofiarom katastrof i tym borykającym się z groźnymi schorzeniami. Nie zabraknie wątków pokazujących moc przyjaźni oraz tego, jak ważne jest wsparcie. Doktor Goodwin, podobnie jak w 1. i 2. sezonie nie traci ducha walki. Nadal będzie postulował wprowadzenie innowacyjnych metod leczenia. Postara się zbudować nowy, lepszy system zdrowotny, który przysłuży się nie tylko potrzebującym pacjentom, lecz także ich lekarzom. Będzie on także chciał dokonać zmian dla swojej córki. 

New Amsterdam Sezon 3 – obsada 

W 3. sezonie New Amsterdam widzowie mogą spodziewać się zmian w obsadzie. Zabraknie w niej bowiem aktora wcielającego się w rolę doktora Kapoora, neurologa, który troszczył się zarówno o pacjentów, jak i przyjaciół. Anupam Kher zadecydował, że pożegna się z rolą na rzecz opieki nad chorą na nowotwór żoną. Czy na ekranie zobaczymy zatem nową postać lekarza lub lekarki? 

Nową osobą, która zasili grono lekarzy najstarszego szpitala, będzie doktor Lyn Malvo (Frances Turner). Pod jej opieką znajdzie się oddział położniczy. To jedyna zmiana, która zaszła w ekipie aktorów New Amsterdam. Na ekranach ponownie pojawi się Ryan Eggold, czyli doktor Max Goodwin, który od samego początku niesie pomoc potrzebującym i udowadnia, że zdrowie pacjentów jest warte każdej ceny. Wiemy, że nie zabraknie także jego najbliższych przyjaciół i uwielbianych wśród pacjentów i personelu lekarzy. 

W 3. sezonie New Amsterdam ponownie pojawią się: 

 • Freema Agyeman (dr Helen Sharpe), 
 • Jocko Sims (dr Floyd Reynolds), 
 • Tyler Labine (dr Iggy Frome), 
 • Janet Montgomery (dr Lauren Bloom), 
 • Alejandro Hernandez (Casey Acosta),
 • Margot Bingham (Evie Garrison), 
 • Debra Monk (Karen Brantley). 
new amsterdam sezon 3
Źródło: nbc.com

Zobacz też: Netflix – czy warto wykupić abonament? Przekonaj się, czy kupić dostęp do popularnej platformy Netflix

New Amsterdam – ile odcinków będzie miał sezon 3? 

Sezon 3. będzie najkrótszą częścią serialu New Amsterdam. Online można na ten moment obejrzeć poprzednie sezony – obydwa w języku polskim znajdują się na Netflixie. Pierwszy składa się z 22 odcinków, a drugi 18, z czego jeden odcinek trwa około 40 minut. W nadchodzącym sezonie widzowie zobaczą 14 odcinków serialu. Oto lista angielskich tytułów, która dostępna jest w Internecie:

 • The New Normal, 
 • Essential Workers, 
 • Safe Enough, 
 • This Is All I Need, 
 • Blood, Sweat & Tears, 
 • Why Not Yesterday, 
 • The Legend Of Howie Cournemeyer, 
 • Catch, 
 • Disconnected, 
 • Radical, 
 • Pressure Drop, 
 • Things Fall Apart, 
 • Fight Time, 
 • Death Begins in Radiology

New Amsterdam, serial z gatunku dramatu, który pokochali widzowie, powróci w 3. sezonie z wydarzeniami dotyczącymi walki z pandemią. O tym, jak potoczą się losy bohaterów, fani nie dowiedzą się jednak zbyt szybko. Wiemy natomiast, że serial będzie utrzymany w podobnym klimacie, co jego poprzednie dwie części i poruszy wiele wątków związanych z funkcjonowaniem szpitala oraz tych z życia prywatnego personelu.

13
3

Podziel się:

Komentarze (12)

Artykuł jest z czerwca, kiedy to jeszcze nie było wiadomo, kiedy premiera. Jeżeli Ci dalej ta informacja jest potrzebna, to trzeci sezon jest juz dostępny – pierwszy wynik w google ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.