1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystko o serialu Snowpiercer. Kiedy premiera kolejnego sezonu na platformie Netflix?

Rozrywka

22.06.2021 15:06

Wszystko o serialu Snowpiercer. Kiedy premiera kolejnego sezonu na platformie Netflix?

Filmy i seriale
7
1
0
7
1

Co wiemy o 3. sezonie serialu Snowpiercer emitowanego w serwisie Netflix? Snowpiercer – jakie są ambicje twórców związane z jego produkcją? Kiedy odbędzie się premiera? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Serial Snowpiercer – gratka dla fanów kina postapo 

Produkcje postapo cieszą się ogromną popularnością – nie inaczej jest w przypadku jednej z propozycji platformy Netflix. Snowpiercer to prawdziwa gratka dla fanów kina postapokaliptycznego, a zwłaszcza adaptacji komiksu z 2013 r. Aczkolwiek należy podkreślić, iż niedawno powstały serial nie jest sequelem ani prequelem filmu tylko rebootem z zupełnie inną obsadą i nowymi postaciami. Nie musisz więc sięgać po kinową ekranizację, by znakomicie zrozumieć wydarzenia przedstawione w serialu. 

Chcesz zobaczyć najnowszy odcinek Snowpiercera? Sezon drugi jest już dostępny na Netfliksie. Masz sposobność wskoczyć do zamarzniętego świata, gdzie jedyni ocaleni podróżują pociągiem o nazwie Snowpiercer. Akcja skupia się na losach ostatnich ludzi, którzy walczą o przetrwanie, gdy cała nasza planeta została skuta lodem po niefortunnej próbie odwrócenia globalnego ocieplenia. Zamknięci w pociągu, przemierzają całą Ziemię w oczekiwaniu, aż niskie temperatury ustąpią. Fabuła serialu opiera się na komiksie Benjamina Legranda i Jacques’a Loba.

Nowe odcinki emitowane są w cotygodniowych odstępach. Pierwszy sezon miał swoją premierę 17 maja 2020 r., drugi – 25 stycznia 2021 r. Tworzony jest na zlecenie amerykańskiego kanału telewizyjnego będącego częścią Turner Entertainment – TNT. Serial napotkał wiele problemów produkcyjnych i opóźnień wynikających z różnic między jego autorami a zarządem stacji telewizyjnej. Rozważano emisję w siostrzanej stacji TBS, jednak ostatecznie zrezygnowano ze zmiany. Snowpiercer, serial wielogatunkowy, stanowi połączenie dramatu, dreszczowca, postapo oraz dystopii.

Fabuła i obsada serialu dostępnego na Netfliksie

Jest rok 2026, siedem lat po katastrofie, która zamieniła Ziemię w zamarznięte pustkowie. Resztka ocalałych przemieszcza się luksusowym pociągiem, zaprojektowanym i zbudowanym przez ekscentrycznego miliardera Wilforda. Pojazd składa się z 1001 wagonów, a jego ciągły ruch wytwarza energię elektryczną. Od czasu niefortunnych zdarzeń ludność została sztywno podzielona na klasy, uwikłana w rewolucyjną walkę przeciwko ściśle narzuconej hierarchii społecznej i niezrównoważonej alokacji ograniczonych zasobów w składzie Snowpiercera.

Sezon 2. przyciągnął mocną obsadę. Jennifer Connelly zagrała Melanie Cavill – jedną z najpotężniejszych postaci, pracującą jako kierownik działu gościnności, głos pociągu i, co ważne, pozorny zastępca pana Wilforda, w którego wcielił się Sean Bean. Melanie staje u boku przywódców buntu z Andre Laytonem na czele, granym przez Daveeda Diggsa. Były detektyw Layton, pierwotnie jeden z mieszkańców tylnej części maszyny (skupiającej najniższą kastę społeczną – tzw. Ogonowców), zajmuje się rozwiązywaniem serii morderstw.

Snowpiercer Wieczna Lokomotywa
Tytułowa Wieczna Lokomotywa – Snowpiercer

Lena Hall odgrywa rolę Panny Audrey, która reprezentuje trzecią klasę i bardzo głośno mówi o okrucieństwie dotyczącym różnic socjalnych na pokładzie Snowpiercera. Szuka okazji, by szerzyć świadomość społeczną wśród pasażerów pociągu, wspierając przy tym rewolucję Laytona. Z kolei Iddo Goldberg występuje w roli Bennetta Knoxa – jednego z maszynistów oraz oryginalnych projektantów Snowpiercera (zna najgłębsze sekrety związane z pojazdem). Wśród obsady znajdziesz również takie postacie jak Mickey Sumner, Annalise Basso, Sasha Frolova czy Alison Wright.

Jak wysoko na tle innych „tasiemców” plasuje się Snowpiercer? Sezon 2. to produkcja klasy „B” – świadczy o tym gra aktorska oraz scenariusz odrobinę przesiąknięty dramatyzmem. Niemniej jednak każdy nowy odcinek prezentuje wartką oraz interesującą fabułę, a walka klas w pociągu wywołuje uczucie napięcia. Scenarzysta Graeme Manson mnoży wątki, posuwa akcję do przodu, przedstawia motywacje postaci i objaśnia ich ustami nowe zasady panujące na pokładzie. Podtrzymuje dzięki temu cechy pełnometrażowego filmu. 

Co wiemy o 3. sezonie Snowpiercera?

Większość produkcji drugiego sezonu została ukończona przed zamknięciem wytwórni, które nastąpiło z powodu wybuchu pandemii COVID-19. Premiera 2. serii Snowpiercera odbyła się 25 stycznia 2021 roku i wtedy też podjęto decyzję o ekranizacji trzeciego sezonu.

Sprawdź: Lupin sezon 2 – kiedy premiera? Wszystkie informacje o 2. sezonie serialu Lupin

Na pewno powróci kilka znanych twarzy, m.in. Jennifer Connolly (mimo że wydaje się, iż postać, którą odgrywa, umiera pod koniec drugiej serii). Fani mogą również spodziewać się Daveeda Diggsa, Seana Beana, Alison Wright, Rowana Blancharda, Leny Hall, Mickeya Sumner, Sama Otto, Annalise Basso i Stevena Ogga.

Czym zaskoczy nas serial Snowpiercer? Dotąd nie opublikowano żadnych oficjalnych informacji dotyczących fabuły kolejnego sezonu, ale producent wykonawczy, Becky Clements, przedstawiła kilka szczegółów na temat wydarzeń następujących po rozdzieleniu pociągu na dwa niezależne. Powrócą zwroty akcji – pogoń wraz z walką o przetrwanie przeplatające się z dalszymi losami Melanie. Zostanie również określony ostateczny cel podróży, przy czym nie zabraknie też humoru, nowych sojuszy i wrogów, a także odrobiny narracji stanowiącej przerywnik akcji.

Snowpiercer
Świat zamarzł – jedynym schronieniem dla resztek ludzkości jest wnętrze Snowpiercera / Źródło: Netflix

Kiedy premiera 3. sezonu serialu Snowpiercer?

Nie ma zbyt wielu szczegółów odnośnie tego, kiedy zadebiutuje kolejny, trzeci już sezon. Trudno też wydedukować termin emisji wedle dat poprzednich edycji. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza pojawiła się w maju 2020 r., a druga – styczniu 2021 r. Produkcja kolejnej części wystartowała wiosną 2021 r., ale obarczona jest pewnymi ograniczeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa, zatem pozostaje mieć nadzieję, że zbytnio się nie przedłuży. 

Dotychczas nie wydano żadnych oficjalnych komunikatów obejmujących przyszłość Snowpiercera poza sezonem 3. Jednak autorzy z pewnością planują coś więcej. Clements w wywiadzie dla jednego z portali internetowych zdradziła, że jej zespół obrał już koncepcję dotyczącą dalszego rozwoju, ale wszystko zależy od widzów. Biorąc pod uwagę duże zmiany, jakie ocieplająca się planeta może wnieść do fabuły, fani z pewnością chętnie zobaczą, dokąd są w stanie posunąć się scenarzyści w przypadku twórczości science-fiction.

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.