Garfield

Rozrywka

16.11.2023 15:46

Garfield (The Garfield Movie) – kocur wraca na ekrany!

Filmy i seriale
8
0
0
8
0

Garfield to już istna legenda, która nieodłącznie kojarzy się z pogardą dla poniedziałków, leniuchowaniem i umiłowaniem lasagne. Już wkrótce będziemy mogli obejrzeć jego przygody na ekranach kin w animowanej produkcji – co trzeba o niej wiedzieć?

The Garfield Movie – kiedy premiera filmu?

Premiera najnowszej pełnometrażowej produkcji o perypetiach pomarańczowego kota została zaplanowana na 24 maja 2024 roku. Początkowo produkcja miała zadebiutować wcześniej – pierwsza premiera była planowana na 16 lutego 2024 roku.

Jest to więc trzeci film o Garfieldzie, który doczeka się premiery kinowej. Poprzednie dwa to produkcje z 2004 (Garfield) i 2006 roku (Garfield 2), W obu tych produkcjach głosu głównemu bohaterowi udzielał Bill Murray – w nadchodzącej produkcji ulegnie to jednak zmianie. Oznacza to, że wraz z premierą The Garfield Movie, od ich premiery minie kolejno 20 i 18 lat.

Garfield
Postać Vica to spore zaskoczenie – do tej pory ojciec Garfielda był nieznanym bohaterem

Co wiemy o fabule w nowym filmie o pomarańczowym kocie?

Szczegóły, jak zawsze zresztą, pozostają owiane tajemnicą, ale dysponujemy ogólnym zarysem fabuły. Pod tym względem The Garfield Movie z pewnością zapisze się w historii produkcji o kocie-domatorze. To wszystko z uwagi na postać, jaka po raz pierwszy pojawi się w serii. Mowa tu o Vicu, który jest zaginionym ojcem głównego bohatera. Teraz po latach nieobecności, przyszła pora na odświeżenie relacji. Mylić będzie się jednak ten, kto pomyśli o leniwej sielance i nieśpiesznej konsumpcji lasagne przez oba koty.

Uliczny kot Vic doświadczył najwyraźniej trudów życia w trudnych warunkach i zszedł na złą ścieżkę. Otóż w jeszcze nieznany sposób, zaangażuje on Garfielda w napad o wysoką stawkę. Na czym dokładnie ma on polegać, tego nie wiemy, ale z pewnością będzie intensywnie! Najprawdopodobniej Odie będzie partnerem w całym przedsięwzięciu, więc Garfield nie zostanie samemu rzucony na głęboką wodę.

Sprawdź też: Najlepsze bajki kinowe 2023 roku – co trzeba zobaczyć?

Co z resztą bohaterów? Garfield nieodłącznie kojarzy się też z Jonem (jego obecność potwierdza zwiastun), Nermalem czy też doktor Liz. Nie będzie przesadą stwierdzić, że najważniejsi bohaterowie tego uniwersum obok Garfielda z pewnością pojawią się w historii – po prostu ich role nie zostały jeszcze zapowiedziane.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Kogo usłyszymy w nowym filmie o Garfieldzie?

Kot stworzony przez Jima Davisa oprócz wyżej wspomnianych produkcji miał jeszcze 3 mniejsze tytuły, które nie doczekały się premier kinowych. Jeżeli jednak skupimy się na filmach z 2004 i 2006 roku, to z łatwością zauważymy, że zaangażowano w te produkcje sporo znanych aktorów. The Garfield Movie podąży podobną ścieżką!

Wszak obok takich postaci, jak Chris Pratt czy Samuel L. Jackson nie można przejść obojętnie. A właśnie obu aktorów usłyszymy w nadchodzącej produkcji. Ten pierwszy, znany z filmów z MCU i nowych odsłon Parku Jurajskiego, wcieli się w samego Garfielda. Z punktu widzenia fanów Garfielda, niezwykle interesująco rysuje się angaż Jacksona. Otóż aktor podłoży głos do roli wspomnianego Vica, zaginionego ojca głównego bohatera.

Obecnie dysponujemy informacjami co do jeszcze jednej postaci – Odiego. Ten niezbyt bystry pies i przyjaciel Garfielda będzie mówił głosem Harveya Guilléna. Choć wiemy więcej na temat pozostałych aktorów, to, w jakie role się wcielą, pozostaje niewiadome. Poniżej wymieniamy nazwiska aktorów i aktorek, które usłyszymy w filmie.

  • Hannah Waddingham,
  • Ving Rhames,
  • Nicholas Hoult,
  • Cecily Strong,
  • Brett Goldstein,
  • Bowen Yang.

Sprawdź też: Najlepsze filmy Disneya – które bajki warto obejrzeć?

Zwiastun The Garfield Movie

Przed kilkoma dniami został opublikowany zwiastun tej produkcji na kanale Sony Pictures. Możecie go obejrzeć poniżej i przekonać się, jak aktorzy głosowi wypadli w swoich rolach. Zwiastun zdradza sylwetkę Vica, jak i pokazuje jak wiele wspólnego ma z nim sam Garfield. Co ciekawe, film przybliży nam również pierwsze spotkanie pomarańczowego kota z Jonem, co sam koci bohater określa mianem „adopcji Jona”.

Co interesujące, warto tu wspomnieć, że twórcy w nietypowy sposób podchodzą do kwestii marketingowych filmu. Otóż pod koniec trailera zachęcają do przesyłania nagrań z kotami lub psami, które następnie zostaną wykorzystane. Najprawdopodobniej jednak nie w samej produkcji, gdyż trailer wspomina o „kampanii promocyjnej”. Przypuszczalnie jest tu mowa o umieszczeniu ich w kolejnych trailerach, które z pewnością jeszcze się pojawią.

The Garfield Movie – szykuje się mocna premiera animowana?

Biorąc pod uwagę markę Garfielda, jak mocną obsadę, nie będzie przesadą stwierdzić, że produkcja ma spore szanse na sukces. NIe byłoby to jednak możliwe bez ludzi, którzy odpowiadają za przygotowanie filmu. A w tej kwestii mamy do czynienia zdecydowanie z weteranami.

Sprawdź też: Stare bajki – lista 12 tytułów od 1930 roku do lat 90.

Reżyserem nowego filmu jest Mark Dindal, który początki swojej kariery zaczynał przy takich produkcjach, jak Oliver i spółka, Aladyn czy Mała syrenka. Jego kariera reżyserska jest również bogata w mocne tytuły, takie jak Koty nie tańczą, Nowe szaty króla czy też Kurczak Mały. Jak widać, zdecydowanie jest on osobą doświadczoną i kompetentną, która stworzyła filmy mające dziś status kultowych.

Wśród nich zdecydowanie przodują Nowe szaty króla, film, który jest chyba najmocniejszą pozycją w portfolio reżysera. Nic więc dziwnego, że Dindal zdecydował się na ponowną pracę z Davidem Reynoldsem przy tworzeniu The Garfield Movie. To właśnie z nim stworzył wspomniany hit z 2000 roku, gdzie Reynolds odpowiadał za napisanie scenariusza. Sam Reynolds ma również wiele hitów na swoim koncie, jak Toy Story 2, Mulan lub Gdzie jest Nemo?

To wszystko każe nam sądzić, że najnowszy The Garfield Movie może być jednym z najlepszych filmów z tym leniwym kotem. Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu – można go sobie mile umilić np. porcją lasagne. Tak, w iście „garfieldowskim” stylu 😉

Sprawdź też: W głowie się nie mieści 2 – Zwiastun, fabuła, data premiery bajki

morele w google news
8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *