W głowie się nie mieści 2

Rozrywka

01.12.2023 08:44

W głowie się nie mieści 2 – Zwiastun, fabuła, data premiery bajki

Filmy i seriale Newsy
5
0
0
5
0

W głowie się nie mieści 2 na pewno pojawi się w kinach. O czym będzie opowiadała kontynuacja filmu animowanego o emocjach? Zobacz pierwszy oficjalny zwiastun i poznaj planowaną datę premiery.

W głowie się nie mieści (ang. Inside Out) to zabawny i pouczający film animowany od Pixara z 2015 roku, który pomaga zrozumieć najmłodszym widzom emocje, które w każdym nas się nieustannie kotłują. Takie emocje jak radość, strach, gniew, odraza czy smutek zostają dosłownie spersonifikowane – zostaje to pokazane na przykładzie głównej bohaterki, 11-letniej Riley, a większość akcji dzieje się w jej umyśle. Z okazji nadciągającej premiery W głowie się nie mieści 2 możemy się spodziewać, że do wymienionych emocji dołączą nowi lokatorzy. Kiedy to się wydarzy? Długo czekać nie będziemy.

W głowie się nie mieści 2 – zwiastun i data premiery

Kontynuacja filmu animowanego od Pixara została po raz pierwszy ogłoszona w 2022 roku na Disney’s D23 Expo. Jednakże teraz, na początku listopada tego roku, w internecie pojawił się pierwszy oficjalny trailer W głowie się nie mieści 2. Czego możemy się z niego dowiedzieć? Kontynuacja dalej opowiadać będzie o Riley i jej emocjach. Dziewczynka wchodzi dalej w wiek dorastania, co niewątpliwie łączy się z buzującymi hormonami i brakiem panowania nad emocjami. Takiej akcji też możemy się spodziewać po filmie – już zwiastun pokazuje chaos, który wiąże się z emocjami u nastolatki. Do grona Radości, Strachu, Gniewu, Odrazy i Smutku dołącza Niepewność, aczkolwiek mówi on w liczbie mnogiej „chcieliśmy zrobić dobre wrażenie”, co sugeruje, że to nie będzie jedyna nowa postać.

Sprawdź też: Najlepsze filmy familijne. Sprawdź filmy dla całej rodziny

W zwiastunie pod koniec widnieje informacja „tego lata tylko w kinach”. Na szczęście znana jest już konkretna data – premiera W głowie się nie mieści 2 zaplanowana jest na 14 czerwca 2024 roku. Będzie to prawie 9 lat po pojawieniu się pierwszej części, ponieważ to wydarzenie miało miejsce w maju 2015 r.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

O czym opowiada pierwsza część W głowie się nie mieści?

Przypomnijmy sobie, o czym była pierwsza część filmu animowanego. Jak wspomnieliśmy, fabuła skupia się na młodej dziewczynie imieniem Riley. Jej życie zmienia się, kiedy jej rodzina przeprowadza się z małego miasta do wielkiego San Francisco. Pięć spersonifikowanych emocji – Radość, Smutek, Strach, Gniew i Odraza – stara się kierować jej reakcjami na nowe wyzwania i zmiany.

Pierwsza część bajki Pixara W głowie się nie mieści to niezwykle oryginalna i innowacyjna animacja. Film porusza temat trudności związanych z emocjami na etapie dorastania. Jednocześnie pokazuje, jak wszystkie emocje, nawet te uznawane za negatywne, są niezbędne i odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. W głowie się nie mieści w pełni wykorzystuje możliwości animacji do stworzenia barwnego i dynamicznego świata wewnętrznego, zachowując przy tym wiarygodność i głębię emocjonalną. To opowieść o akceptacji, zrozumieniu własnych uczuć i o tym, jak ważne są wszystkie nasze emocje w kształtowaniu osobowości.

Sprawdź też: Garfield (The Garfield Movie) – kocur wraca na ekrany!

Pierwsza część W Głowie się nie mieści jest do obejrzenia na platformie streamingowej Disney Plus. W polskim dubbingu obsadzeni zostali m.in.: Małgorzata Socha (Radość), Maja Ostaszewska (Odraza), Cezary Pazura (Strach), Szymon Kuśmider (Gniew), Alicja Kozieja (Riley).

Nowe emocje W głowie się nie mieści 2

Co jeszcze wiadomo o kontynuacji, poza tym, że będzie to dalej historia dorastającej Riley, a do grona emocji dołączy Niepewność? Twórca filmu, Kelsey Mann, zdradził kilka szczegółów dotyczących W głowie się nie mieści 2. Inne emocje, które pojawią się w bajce to Zawiść, Znudzenie i Wstyd. W styczniowym numerze „Empire” wspomniał też, że:

Dzieciaki mają teraz o wiele głębszy język emocji niż ja w ich wieku. Moim zdaniem to fantastyczne. Musimy rozmawiać o tym częściej. Mam nadzieję, że dzięki temu filmowi to się uda.

Sprawdź też: Najlepsze filmy Disneya – które bajki warto obejrzeć?

W związku z tym po sequelu możemy się spodziewać naprawdę burzliwej akcji. Będzie to emocjonalny rollercoaster, który prawdopodobnie niejednokrotnie rozbawi widzów, ale finalnie skłoni do głębszych refleksji o tym, jak ważne są uczucia siedzące w naszym umyśle. Czy oczekujesz premiery W głowie się nie mieści 2? A może dopiero masz zamiar nadrobić pierwszą część filmu? Bajka pokazuje, że dobrze jest wyrażać swoje emocje, dlatego też zachęcamy do tego w sekcji komentarzy!

Sprawdź też: Najlepsze filmy animowane dla każdego. Animacje dla dzieci i dorosłych

morele w google news

Źródło zdjęcia głównego: voi.id

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *