Wednesday sezon 2

Rozrywka

28.12.2023 15:22

Premiera Wednesday sezon 2 – kiedy? Co wiemy o drugim sezonie?

Filmy i seriale TV i VOD
5
0
0
5
0

Wednesday sezon 2. powstaje! Ta wieść z pewnością ucieszyła fanów postaci wykreowanej przez Jeannę Ortegę. Kiedy ponownie zobaczymy rodzinę Addamsów po ciepło przyjętym pierwszym sezonie, który okazał się światowym hitem?

Wednesday i jej mroczna osobowość wracają! Co jednak wiadome jest obecnie na temat Wednesday sezon 2? Poniżej zawarliśmy wszelkie najistotniejszej informacje, plotki i przecieki, jakie dotyczą drugiego sezonu Wednesday. A tych z pewnością nie brakuje! Zacznijmy jednak od tej najważniejszej, która dotyczy orientacyjnej daty premiery.

Kiedy 2. sezon Wednesday?

Zastanawiacie się, kiedy będzie drugi sezon Wednesday? Pewne jest to, że w swoich rozmyślaniach nie jesteście osamotnieni! Mamy dla Was dobre i złe wieści – prace nad produkcją trwają. Stawianie zatem pytania „czy będzie sezon 2. Wednesday” powinno zostać zastąpione na „kiedy?”. Niestety, złą informacją jest to, że termin premiery jest odległy.

Netflix sprawujący pieczę nad całą produkcją oficjalnie potwierdził już, że drugi sezon Wednesday powstanie już jakiś czas temu. Co ciekawe, produkcja rozpoczęła się już w styczniu 2023 roku. Dodajmy do tego fakt, że część obsady serialu dawała pewne nadzieje na to, że Wednesday sezon 2. pojawi się do końca 2023 roku. Obecnie wiadomo, że nie będzie mieć to miejsca, stąd też nie brakuje wielu pytań w tej kwestii.

Wednesday sezon 2
Wednesday to jeden z największych sukcesów Netfliksa ostatnich lat

Zatem Wednesday – kiedy drugi sezon serialu pokochanego przez setki tysięcy widzów w naszym kraju? Niestety, na kontynuację trzeba będzie zaczekać – wszystko przez strajki aktorów i scenarzystów, jakie przetoczyły się przez Hollywood. W trakcie pisania tego artykułu zostały one wprawdzie zakończone, ale same prace na planie zdjęciowym nie zostały jeszcze rozpoczęte.

Wszystko ma rozpocząć się na nowo od kwietnia 2024 roku. Jakkolwiek sam Netflix zapewnia, że Wednesday ma najwyższy priorytet produkcyjny, lepiej uzbroicie się w cierpliwość. W najlepszym premiera serialu przypadnie na koniec 2024 roku, jednak najpewniej będzie to pierwszy kwartał 2025 roku.

Wednesday obsada – kogo ze starej obsady zobaczymy ponownie?

Wednesday to serial, który mile zaskoczył nas doborowym składem aktorskim. Nie powinien dziwić zatem fakt, że fani z niecierpliwością wypatrują szczegółów na temat obsady w powstającym sezonie. To doskonała okazja na wdrożenie nowych twarzy, ale wpierw zacznijmy od tych, jakie już doskonale poznaliśmy.

I odpowiedzmy na najważniejsze pytanie: tak, Jeanna Ortega ponownie wcieli się w rolę mrocznej nastolatki. Czy wyobrażaliście sobie kogoś innego, kto mógłby ją zastąpić? Cóż, my też nie! I choć było to raczej pewne, wszelkie wątpliwości, jakie mogły się pojawić, zostały ostatecznie rozwiane.

Choć oboje rodziców Wednesday nie gra tu pierwszych skrzypiec, wiemy już, że pojawią się również w drugim sezonie. Morticia Addams raz jeszcze zostanie zagrana przez Catherine Zeta-Jones, natomiast Luis Guzmán wcieli się w Gomeza Addamsa. Serial dokonał pewnego rozłamu w rodzinie, nie pokazując jej jako całość, ale to doskonała informacja, że ponownie zobaczymy oboje rodziców w drugim sezonie.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Co z bohaterami, którzy żywią coś więcej niż przyjaźń w stosunku do głównej bohaterki? Xavier Thorpe, którego gra Percy Hynes White, ma być obecny podczas kręcenia Wednesday sezon 2. Być może w obsadzie zagości również Tyler, który pałał uczuciem do córki Gomeza i Morticii. Choć w toku wydarzeń pierwszego sezonu, jego postać stała po drugiej stronie barykady, ostatecznie zostając przy tym pokonanym, odgrywający go aktor Hunter Doohan ma spore szanse pojawić się w kolejnym sezonie.

Istnieją szanse na to, że w kontynuacji zobaczymy również Larissę Weems. Bohaterka odgrywana przez Gwendoline Christie, pomimo tragicznego końca w toku wydarzeń pierwszego sezonu, ma szanse na powrót! Udało się nam Was zaskoczyć? Nie dajecie wiary temu co mówimy? Posłuchajcie wpierw tego, co mamy na poparcie tej hipotezy.

W jednym z wywiadów Christie zaznaczyła, że „nie widzieliśmy przecież, aby Weems była składana pod ziemię w trakcie pogrzebu”. Dodała przy tym, że „coś tak potocznego jak śmierć nie byłoby w stanie zdominować” dyrektorkę Akademii Nevermore. Dodajmy do tego fakt, że sama Jenna Ortega nie wierzy w to, że Larissa jest martwa. Być może więc scenarzyści wplotą jej postać w sezon drugi.

Przewidujemy też, że w drugim sezonie pojawią się następujący bohaterowie, których dano nam było oglądać w Wednesday sezon 1.:

  • Isaac Ordonez jako Pugsley Addams,
  • Fred Armisen jako Wujek Fester,
  • Jamie McShane jako szeryf Galpin,
  • Emma Myers jako Enid Sinclair,
  • Joy Sunday jako Bianca Barclay.
Gomez i Morticia
W drugim sezonie ponownie zobaczymy rodziców Wednesday, jak i resztę rodziny. Addamsowie mają również częściej pojawiać się na ekranie

Wednesday aktorzy w sezonie 2 – kogo z nowych twarzy zobaczymy w kontynuacji?

Tych z pewnością nie zabraknie – w tej kwestii Netflix, jak i twórcy serialu (Alfred Gough i Miles Millar) mówią wspólnym językiem. Obaj showrunnerzy wskazują również na to, że rodzina Addamsów jest znacznie większa. Dodają, że jak dotąd dotknęli zaledwie powierzchni, stąd też możemy być pewni, że dalsi członkowie mrocznej rodziny również zadebiutują w sezonie drugim Wednesday.

Wednesday sezon 2. ma w większym stopniu skupić się na pełnej rodzinie Addamsów. Twórcy są  zadowoleni z tego, jak zręcznie udało się to wpleść w kilka odcinków z sezonu pierwszego. Jeżeli więc brakowało Wam scen z kompletem szalonej rodzinki, możecie być pewni, że drugi sezon Wam tego dostarczy.

Wracając jednak do konkretów – kogo dokładnie możemy się spodziewać w sezonie drugim? Tego najprawdopodobniej nie wiedzą nawet sami aktorzy, co zresztą zaznaczył sam Hunter Doohan w jednym z wywiadów. Nie oznacza to jednak, że nie mają swoich własnych cichych nadziei. Ortega ma nadzieję, że do obsady dołączy kuzyn Itt, charakterystyczna postać rodziny Addamsów. Duże szanse na pojawienie się ma również Eudora Addams, babcia Wednesday.

Wednesday sezon 2 - Itt
Kuzyn Itt jest często wymieniany wśród członków rodziny Addamsów, którzy pojawią się w sezonie drugim

Co wiemy na temat szczegółów fabuły Wednesday sezon 2?

Oficjalnie? Bardzo niewiele, ponieważ jest jeszcze za wcześnie, aby pojawił się oficjalny opis produkcji. Na to trzeba jeszcze zaczekać, ale pewną dozę informacji można wyczytać z informacji, jakie dawkują nam twórcy w wywiadach. Jednym z ważnych elementów fabuły Wednesday sezon 2. ma być rozwój postaci samej Wednesday.

Serial opowiada o dziewczynie, która widzi świat w dwóch barwach: czarnej i białej. Uczy się przy tym w toku kolejnych odcinków, że są w nim również odcienie szarości. Natomiast każdy związek i przyjaźń mogą się skomplikować przez inne czynniki. To nigdy nie jest gładkie żeglowanie. I to właśnie ona będzie się uczyć, jak nawigować wśród wzlotów i upadków w przyjaźni.

Alfred Gough w wywiadzie udzielonym dla TVLine

Wspominaliśmy już, że w drugim sezonie pojawią się postacie, które żywią wyższe uczucia do głównej bohaterki. Czy oznacza to, że kontynuacja pójdzie w kierunku rozwoju wątków romantycznych? W tej kwestii wypowiedziała się Jeanna Ortega, skutecznie ucinając wszelkie spekulacje. W wywiadzie podzieliła się informacją, że wątki romantyczne zostaną w głównym stopniu porzucone. Twórcy chcą pochylić się bardziej w kierunku horroru, co niewątpliwie gryzłoby się z typowym love story.

Wednesday sezon 2. pod względem fabuły wciąż pozostaje pełen białych plam, jedno jest jednak pewne: będzie mroczniej. Produkcja obierze kierunek na horror, co zgadza się z myślą Ortegi, która jest jedną ze współproducentek sezonu drugiego. Oznacza to, że jej pomysły mają większą szansę realizacji i jej słowa mogą być brane za pewną kartę.

Akademia Nevermore
Akademia Nevermore nie będzie już głównym miejscem akcji nowego sezonu

Niesamowity sukces Wednesday sezon 1

Tak pozytywnego odbioru serialu nie spodziewali się zarówno twórcy, jak i włodarze Netfliksa. Komedia grozy, która zadebiutowała w listopadzie 2022 roku, stała się jednym z najważniejszych seriali tej popularnej platformy streamingowej. I od razu pobiła najważniejsze rekordy tej platformy. Mowa tu o największej łącznej liczbie godzin, jaką wykręcili widzowie w trakcie seansu przez okrągły tydzień. I co ciekawe, udało się to osiągnąć dwukrotnie!

W pierwszym tygodniu od premiery osiągnięto 341,23 miliony obejrzanych godzin, natomiast w drugim, rekord ten poprawiono do poziomu 411,29 milionów godzin. Tak niesamowity sukces sprawia, że Netflix z pewnością będzie teraz chuchał i dmuchał na Wednesday. Choć prawdziwa panna Addams stroniłaby od social mediów, warto nadmienić, że tag #wednesdayaddams robi furorę na platformie TikTok. Łącznie zgromadził on liczbę ponad 22 miliardów wyświetleń, co czyni go jednym z najpopularniejszych.. 

Spory udział w tym miała również muzyka serialu, jak i słynny taniec Wednesday. Wiele aspektów tych produkcji stało się viralami w sieci, jak np. makijaż głównej bohaterki, jej specyficzny styl, jak i taniec z podłożonym utworem „Blood Mary” autorstwa Lady Gagi. Wspomniana już ścieżka dźwiękowa również odbiła się szerokim echem – po premierze szybko zagościła na szczycie listy iTunes dla najlepszego soundtracku.

Netflix trafił zatem w dziesiątkę z serialem o Wednesday Addams. Zostało to również docenione w Polsce, gdzie produkcja zyskała tysiące fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują równie udanej kontynuacji.

Wednesday sezon 2
Wednesday zdołała pobić rekordy platformy Netflix ustanowione przez Stranger Things

Czy wiemy już cokolwiek o Wednesday sezon 3?

W domu rodziny Addamsów z pewnością znalazłaby się szklana kula, która pozwoliłaby spojrzeć w przyszłość. Niestety, w redakcji nie dysponujemy takim narzędziem, ale i tak spróbujemy zastanowić się nad ewentualnym pojawieniem się kontynuacji. Mowa tu rzecz jasna o sezonie 3. Wednesday – czy taki pojawi się w przyszłości?

To pytanie zyskało odpowiedź dzięki wypowiedzi showrunnera produkcji. Millar w wywiadzie dla Variety zaznaczył, że Wednesday ma swoistą road mapę na kilka kolejnych sezonów. Twórca zaznacza, że proces koncepcyjny wybiega znacznie w przyszłość. Oznacza to, że ekipa odpowiedzialna za Wednesday celuje w co najmniej kilka sezonów.

Sprawdź też: Najlepsze seriale Netflix Original. TOP 10 seriali na Netfliksie

Millar dodaje też, że choć wiele może ulec zmianie i wszystko zależy od ogólnego przyjęcia produkcji, twórcy chcą stworzyć przynajmniej trzy lub cztery sezony serialu. O ciepłe przyjęcie nie ma się już co martwić – Wednesday to ogólnoświatowy sukces, obok którego nie można przejść obojętnie. Oznacza to, że fani nie powinni mieć pod tym względem obaw – sezon trzeci Wednesday najpewniej powstanie. A po nim, być może tez i czwarty!

Wednesday sezon 2 – czy dostępny jest zwiastun produkcji?

Zdecydowanie jest na to jeszcze za wcześnie – sezon drugi Wednesday jest obecnie w fazie przedprodukcji, a same zdjęcia rozpoczną się za kilka miesięcy. Najprawdopodobniej pierwszy zwiastun pojawi się zatem w drugiej połowie 2024 roku. W momencie jego publikacji powiadomimy Was o tym niezwłocznie.

Z drugiej strony od stycznia 2023 roku dostępna jest pierwsza zapowiedź Wednesday sezon 2. w formie video. Możecie się z nią zapoznać poniżej, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście.

Wednesday: ile odcinków będzie mieć nowy sezon?

Nie dysponujemy odpowiedzią na ten temat – pozostaje to wciąż słodką tajemnicą twórców. Przewidujemy jednak, że będzie to co najmniej osiem epizodów, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Wednesday sezon 1. Istnieje szansa, że sezon drugi będzie bardziej rozbudowany, a być może nawet podzielony na dwie części. Jeżeli rzeczywiście będzie mieć to miejsce, z pewnością Was o tym poinformujemy.

Wednesday – gdzie obejrzeć serial?

Dostępny obecnie pierwszy sezon serialu Wednesday jest możliwy do obejrzenia na platformie Netflix. I jedynie tam – produkcja jest autorskim serialem Netfliksa. Choć do pewnego momentu nie było to takie pewne, że Wednesday ostanie się na Netfliksie – dlaczego?

Nie brakowało spekulacji, że produkcja zostanie przejęta przez Amazona i skierowana na Prime Video. Powodem był zakup, jakiego dokonała firma założona przez Jeffa Bezosa. Mowa tu o przejęciu Metro-Goldwyn-Mayer, posiadaczy praw autorskich do całej Rodziny Addamsów. Transakcja została ostatecznie sfinalizowana w marcu 2022 roku (za kwotę około 8,5 miliarda dolarów), co wywołało spekulacje na temat przyszłości serialu Wednesday.

Potencjalne zniknięcie Wednesday z Netfliksa zostało jednak szybko obalone. Wpierw poinformowano, że umowa między MGM a Amazonem nie zawierała żadnych wzmianek o ewentualnym przeniesieniu i nadaniu wyłączności dla Prime’a. Dodatkowo Netflix zabezpieczył swoje interesy – wszelkie formalności zapewniające prawa dla platformy z czerwonym N zostały dopełnione długo przed zakupem poczynionym przez Amazona.

Wednesday sezon 2 - Fester
Wujek Fester z pewnością pojawi się w drugim sezonie. Zakładamy, że będzie jedną z ważniejszych postaci produkcji

Spin-off serialu Wednesday – czy powstanie?

Plotki o spin-offie Wednesday pojawiły się tuż po emisji pierwszego odcinka. Stale podsycane wysokim poziomem kolejnych epizodów sprawiały, że coraz więcej fanów zaczęło się interesować tematem pokrewnego serialu w takich samych klimatach. Netflix nie mógł przejść obok tego obojętnie – od 18 grudnia 2023 roku wiadomo, że taki spin-off powstanie. Poniżej znajdziesz informacje, jakimi dysponujemy na jego temat.

Obecnie znajduje się on na bardzo wczesnym etapie produkcji i wielce wątpliwe jest, by zadebiutował w 2024 roku. Rzecz jasna, może się okazać po drodze, że będzie to miniserial, którego produkcja nie pochłonie wiele czasu. Jeżeli będzie to jednak produkcja pełnoprawna, debiutu spodziewać się należy w 2025 roku. Czego dotyczyć będzie jednak spin-off?

Sprawdź też: Bajki dla dorosłych – lista kultowych filmów i seriali animowanych

A raczej kogo? Głównym bohaterem, na którym skupi się cała akcja będzie wujek Fester. W obecnych produkcjach jest on starszym bratem Gomeza, choć poza nim w spin-offie z pewnością pojawią się inni członkowie mrocznej rodzinki. Zdecydowana większość informacji na temat tej produkcji pozostaje jednak nieznana – jak już wspominaliśmy, wszystko jest na bardzo wczesnym etapie.

Do premiery więc jeszcze daleka droga, jednak na osłodę nadmienimy, że Netflix pokłada ogromne nadzieje w rodzinie Addamsów. Nadzieje, które są rzekomo poparte decyzjami, jakie zapadły już w siedzibie firmy, które dotyczą rzekomej rozbudowy całego uniwersum Addamsów. Miałoby to oznaczać kolejne seriale, poświęcone poszczególnym członkom rodzony, nie tylko Wednesday czy Festerowi. Fanów taka wieść z pewnością ucieszy!

Spin-off Wednesday
Fester doczeka się swojego spin-offu. To już pewne!

Czy Tim Burton będzie zaangażowany w produkcję Wednesday sezon 2?

Legendarny reżyser, jakim niewątpliwie jest Butron, odpowiada za cztery pierwsze odcinki pierwszego sezonu. Nie będzie przesadą przyznać mu to, że położył on nimi podwaliny pod ogromny sukces całej produkcji. Czy w związku z tym możemy liczyć na powtórkę z rozrywki w Wednesday sezon 2?

Oficjalnego potwierdzenia tego, że Tim Burton zasiądzie w fotelu reżysera nowych odcinków, nadal brakuje. Nie oznacza to jednak, że nie ma na to szans. Ciepłych słów nie szczędził mu między innymi Albert Gough, który zaznacza, że twórcy powitaliby go ponownie z przyjemnością na planie. Gough dał również do zrozumienia, że sam Burton by tego chciał, gdyż rodzina Addamsów ma specjalne miejsce w jego sercu.

Sprawdź też: Netflix za darmo – jak oglądać filmy i seriale bezpłatnie?

Burton miał rzekomo odpowiadać, że wszystkie osiem odcinków pierwszego sezonu. Nie udało się tego jednak dokonać ze względów logistycznych (serial kręcono w Rumunii). Amerykański reżyser miał być rzekomo bardzo zawiedziony tym, że nie mógł odpowiadać przez to za finałowy odcinek, który bardzo chciał nakręcić.

Burton prężnie udziela się przy produkcji, będąc jej producentem wykonawczym. Wednesday jest na tyle ważnym projektem dla reżysera, że postanowił bardziej zaangażować się w ten projekt. Co ciekawe, w filmografii reżysera brakowało do tej pory produkcji osadzonej w uniwersum Addamsów. Powodem było to, jak wspomina Millar, że Burton nie chciał angażować się do pracy przy remake’ach. W przypadku Wednesday reżyser został przekonany świeżym podejściem i nowym rozdziałem w historii rodziny.

Wednesday sezon 2. to produkcja, na którą czekają miliony widzów na całym świecie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie przydatną skarbnicą wiedzy na temat nadchodzącej kontynuacji serialu!

morele w google news

Źródła zdjęć: mat. prasowe

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *