1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystkie informacje o Venom 2 – premiera, trailer, obsada Venom 2: Carnage

Rozrywka

20.07.2021 10:54

Wszystkie informacje o Venom 2 – premiera, trailer, obsada Venom 2: Carnage

Filmy i seriale
6
2
0
6
2

Co wiemy o Venom 2? Film doświadczył już dwóch przesunięć premiery – czy wyjdzie w tym roku? Kto zagra? Ciekawi Cię trailer? Zapraszamy do tekstu!

Venom 2: Carnage – podstawowe informacje o filmie

Pomimo mieszanych opinii, Venom sprzedał się na tyle dobrze, że jego twórcy zdecydowali się na nakręcenie kolejnej części opowiadającej o przygodach pozaziemskiej formy życia o imieniu Venom. Jest on symbiontem, który potrafi egzystować wspólnie z istotą ludzką. W pierwszej części produkcji zostaje sprowadzony na Ziemię wraz z innymi osobnikami swojego gatunku przez naukowca Carltona Drake’a. Cel tego przedsięwzięcia jest prosty – połączyć ludzi z symbiontami, by uratować ludzką rasę. Seria nieprzewidzianych zdarzeń doprowadza jednak do złączenia się naszego tytułowego bohatera z dziennikarzem śledczym Eddiem Brockiem. To właśnie dalszy ciąg historii tej nietypowej „pary” będziemy mogli oglądać w drugiej części produkcji – Venom 2: Carnage

venom 2

Zobacz też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

W kontynuacji opowieści Brock nadal oswaja się z lokatorem zamieszkującym jego ciało i jednocześnie próbuje odbudować swoją karierę dziennikarską. Droga nie jest łatwa, jednak wpada on na pomysł, by przeprowadzić wywiad z seryjnym mordercą Cletusem Kasadym, który swoją pierwszą zbrodnię popełnił już jako dziecko. Obłąkany zabójca zamknięty w zakładzie karnym staje się „domem” dla innego symbionta – Carnage’a – który jest potomkiem Venoma. Pomaga on wydostać się swojemu „żywicielowi” z więzienia, dzięki czemu przestępca unika kary śmierci. Kasady i Carnage jako dwie postacie o sadystycznych skłonnościach razem tworzą bezlitosną maszynę, która niesie ból i cierpienie. Początkowo Carnage miał pojawić się w pierwszej części tej serii, jednak osoby odpowiedzialne za produkcję wolały skupić się w niej na przedstawieniu poczynań Venoma i Eddiego.

Venom 2 kiedy premiera? Powody opóźnienia premiery

Pomimo że jest on antybohaterem z krwi i kości, wielu ludzi pokochało Venoma. Czy będzie 2 część? – to pytanie zadawał sobie każdy fan Marvela, szczególnie kiedy kolejny raz data premiery została przełożona. Niektórzy zaczynali nawet wątpić, że kiedykolwiek zobaczą następny film z tej serii. Wszystko wskazuje jednak na to, że ostatnio zapowiedziana data będzie już ostateczną. 

Venom 2 został ogłoszony już w 2018 roku i wówczas Sony podało, że premiera odbędzie się 2 października 2020 roku. Główne zdjęcia do filmu rozpoczęły się natomiast 15 listopada 2019 roku, a postprodukcja krótko przed wstrzymaniem większości produkcji filmowych z uwagi na pandemię COVID-19. Pomimo problemów na świecie i zapauzowaniu realizacji filmu, wytwórni bardzo zależało na wydaniu go we wcześniej założonym terminie. Niedługo później Sony ogłosiło jednak przesunięcie daty premiery na 25 czerwca 2021 roku. 

venom 2

Firma tłumaczyła się nie tylko opóźnieniem spowodowanym z sytuacją na świecie, ale także wyjaśniła, że dłuższy czas przeznaczony na produkcję umożliwi poprawę efektów wizualnych i zwiększy komfort podczas oglądania filmu w kinach. Nie był to jednak jedyny koniec zmian. W marcu 2021 roku ogłoszono bowiem ponowne przesunięcie premiery na 17 września 2021 roku, a następnie na tydzień później, czyli na 24 września 2021 roku. Co ciekawe, mówi się, że ta zmiana nie ma stricte związku z pandemią i jest skutkiem innych decyzji. Jedną z przyczyn przełożenia czerwcowej premiery było jej pokrycie się z datą wydania innego hitu kinowego filmu Szybcy i wściekli 9. Ostatnia data premiery jest aktualnie obowiązująca, jednak z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację, może ona jeszcze ulec zmianie.

Venom 2 – oficjalny trailer produkcji

W przypadku filmu Venom 2 zniecierpliwienie spowodowane przesuwaniem się premiery ciągle wzrasta, ponieważ emocjonujący trailer został pokazany widzom już w maju 2021. Pomimo zaledwie 2 minut długości, jego twórcy umieścili w nim bardzo dużo szczegółów. Wideo zaczyna się w miejscu dobrze znanym z pierwszej części, czyli w mieszkaniu dziennikarza Eddiego Brocka. Próbuje on wykonywać codzienne czynności z pomocą Venoma, jednak wyraźnie widać, że współpraca nie przebiega idealnie, a świadczyć o tym może wszechobecny chaos. Mimo różnic, które ich dzielą, starają się wspólnie egzystować i się uzupełniać. 

W zwiastunie zobaczyć możemy, że Eddie próbuje odzyskać utraconą pozycję dziennikarza i chce przeprowadzić rozmowę ze skazanym na śmierć niebezpiecznym mordercą Cletusem Kasadym. Podczas wstrzykiwania trucizny w jego ciało stało się jednak coś nieoczekiwanego – z jego ciała zaczął wychodzić symbiont, który uratował go przed śmiercią i pomógł mu uwolnić się z więzienia. Niestety połączenie dwóch niebezpiecznych osobowości stanowi realne zagrożenia dla bezpieczeństwa całego świata, dlatego Eddie i Venom będą musieli kolejny raz zająć się ratowaniem ludzkości przed zagładą. W zwiastunie Venom 2 zauważyć można również pomieszczenie, w którym więziona jest kobieta obdarzona supermocami. Kim jest ta postać? Jak potoczą się losy ludzi? Czy Venom ma szansę na wygraną z potężnym Carnagem? Tego dowiesz się po obejrzeniu całego filmu.

Kogo zobaczymy w obsadzie?

Obsada stanowi bardzo ważny element każdej produkcji. W przypadku filmu Venom 2 mamy do czynienia zarówno z dobrze znanymi nam aktorami, jak i z nowymi postaciami.

Główną rolę w produkcji odgrywa Tom Hardy. Venom 2 bez niego nie mógłby istnieć, ponieważ wciela się on w postać dziennikarza śledczego Eddiego Brocka mającego duże problemy z utrzymaniem swojej posady. Na domiar złego przez przypadek stał się domem dla symbionta o imieniu Venom. Jednak pierwsza część serii udowodniła, że mają oni wiele wspólnego i ich symbioza niesie ze sobą wiele korzyści. Hardy brał również udział w produkcjach takich jak Mad Max, Mroczny rycerz powstaje czy też Zjawa.

eddie brock

Znaną z poprzedniej części aktorką jest Michelle Williams. Wciela się ona w postać Anne Weying, byłej partnerki Eddiego. Pełni ona funkcję prokuratora okręgowego i odegrała bardzo ważną rolę podczas finałowej sceny walki w pierwszej części produkcji. Grana przez nią postać jest pewna siebie, nieustraszona, a zarazem ma dobre serce, chce pomóc swojemu byłemu partnerowi i ryzykować tym samym swoje życie pomimo rozstania. Aktorkę możemy kojarzyć z filmów takich jak Wyspa Tajemnic oraz Król Rozrywki.

W nowego partnera Anne Weying wciela się Reid Scott odgrywający rolę Dana Lewisa. On także występował już w pierwszej części produkcji i starał się wówczas uleczyć Eddiego z „pasożyta”, którym, jak później się okazało, był Venom.

Zobacz też: Eternals – to będzie nowy hit Marvela? Wszystko o produkcji Marvel Eternals

Całkowicie nową postacią i czarnym charakterem jest Cletus Kasady, którego zagrał Woody Harrelson. Cletus jest obłąkanym, seryjnym mordercą, a jednocześnie nosicielem pozaziemskiego symbiontu o imieniu Carnage. To on jest głównym zagrożeniem nie tylko dla samego Venoma, lecz także dla wszystkich ludzi.

Już niebawem fani produkcji będą mogli zobaczyć swoich ulubionych aktorów ponownie na ekranie, na co wielu czeka z niecierpliwość. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem premiera odbędzie się zgodnie z planem.

6
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.