anya taylor-joy

Rozrywka

01.03.2023 19:04

Z czego słynie Anya Taylor-Joy? Co wiemy o aktorce?

Filmy i seriale
3
1
0
3
1

Anya Taylor-Joy to wyśmienita aktorka znana między innymi z gry w miniserialu Gambit Królowej. Serial wciąż cieszy się ogromną popularnością i został doceniony przez różne organizacje filmowe, czego potwierdzeniem są zdobyte aż 32 nagrody filmowe.

Anya Taylor-Joy w serialu Gambit Królowej dała się poznać widzom jako niezależna i silna kobieta, która swoim talentem i determinacją osiągnęła wyznaczony cel. Anya Taylor-Joy zagrała w wielu ciekawych i nagradzanych produkcjach. Przyciąga nieskazitelną urodą i znakomitym talentem aktorskim. Jeśli Gambit Królowej oglądałeś jednym tchem, to koniecznie sprawdź też inne filmy z udziałem aktorki.

Kim jest Anya Taylor-Joy? Życiorys

Anya Taylor-Joy to piękna, młoda i utalentowana aktorka. Urodziła się 16 kwietnia 1996 roku w Miami na Florydzie. Zgodnie z prawem ziemi uzyskała amerykańskie obywatelstwo. Na co dzień rodzice Anya mieszkali w Argentynie i też tam powrócili krótko po jej narodzinach.

Anya Taylor-Joy jest córką argentyńskiego bankiera o brytyjskich korzeniach oraz brytyjsko-hiszpańskiej psycholog. I to właśnie swoim rodzicom zawdzięcza argentyńsko-brytyjskie pochodzenie.

anya taylor-joy
Zjawiskowa Anya Taylor-Joy | Źródło: gwiazdy.wp.pl

Sprawdź też: Brie Larson – co wiemy o popularnej aktorce?

Anya zdobywała edukację w dwujęzycznej szkole podstawowej Northlands School w Buenos Aires, w której oprócz ojczystego języka hiszpańskiego uczyła się języka angielskiego. W wieku sześciu lat rodzice Anya postanowili przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii, co negatywnie wpłynęło na zachowanie Anya. Mając 16 lat, porzuciła szkołę średnią i poświęciła się aktorstwu. Oprócz Londynu mieszkała również w Nowym Jorku i Los Angeles.

Anya Taylor-Joy – popularne produkcje

Kariera Anya Taylor-Joy nabrała tempa, a filmy z jej udziałem stały się produkcyjnymi hitami. Gambit Królowej był nie tylko potwierdzeniem jej aktorskich umiejętności, ale także trampoliną do sukcesu. Wiele osób mogło dowiedzieć się o istnieniu Anya Taylor-Joy.

Warto również wspomnieć, że za grę w miniserialu Gambit Królowej otrzymała nagrodę Złotych Globów w kategorii Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym.

Filmy z Anya Taylor-Joy, które warto obejrzeć:

 • Menu
 •  Amsterdam
 • Ostatniej nocy w Soho
 • Nowi mutanci
 • Emma
 • Glass
 • Panny z dobrych domów
 • Tajemnica Marrowbone
 • Morgan
 • Split
 • Barry
 • Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

I oczywiście, jeżeli ktoś nie widział, to koniecznie miniserial Gambit Królowej. Anya Taylor-Joy zagrała również w miniserialu Miniaturzystka. Bez wątpienia wszystkie filmy i seriale warto obejrzeć! Jest to dobre i wciągające kino.

Anya Taylor-Joy – nagrody filmowe

Gra aktorska Anya Taylor-Joy nie umknęła uwadze organizacjom i stowarzyszeniom filmowym. Otrzymała aż cztery nagrody filmowe za grę w filmie Gambit Królowej.

anya taylor-joy nagrody
Źródło: vogue.pl

Sprawdź też: Tom Hanks – ikona Hollywood i jeden z najlepszych aktorów wszechczasów

Anya Taylor-Joy jest laureatem Złotych Globów. Otrzymała także nagrody filmowe za najlepszą grę aktorską od Critics’ Choice Television, Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych oraz nagrodę międzynarodową AACTA. Poza tym w 2016 roku za grę w filmie Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii otrzymała nagrodę Gotham.

Źródło obrazka głównego: edition.cnn.com

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *