cda tv obraz glowny

Rozrywka

16.08.2021 14:26

CDA TV – co to jest? Pakiety, cena, czy warto? Wszystko o platformie streamingowej

Filmy i seriale
7
1
5
7
1

Usługa CDA TV właśnie wchodzi na rynek platform streamingowych. Co oferuje swoim użytkownikom? Prezentujemy informacje na temat najnowszej funkcjonalności CDA.

Co to jest CDA TV?

CDA TV to usługa oferująca dostęp do telewizji linearnej, realizowanana podstawie technologii OTT (streamingu). Udostępniona została 9 sierpnia 2021 roku w ramach cda.pl, popularnej platformy z bazą filmów, seriali i innych materiałów wideo. Na mocy nowych umów z dystrybutorami serwis daje swoim klientom dostęp do kanałów telewizyjnych o różnorodnej tematyce.

W ofercie CDA TV znaleźć można znaleźć trzy pakiety, różniące się między sobą wysokością miesięcznych opłat za subskrypcję oraz liczbą stacji, które będzie mógł oglądać użytkownik. Telewizję online można odtwarzać poprzez stronę internetową lub dedykowaną aplikację. Użytkownik może odbierać CDA TV zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej. Większość kanałów dostępnych jest w jakości Full HD, jednak, według serwisu, część z nich ma wkrótce umożliwić klientom oglądanie treści w 4K.

cda tv

Czy trzeba mieć CDA Premium, by korzystać z usługi?

Portal umożliwia dostęp do streamowanej telewizji wyłącznie swoim aktywnym subskrybentom. Jeśli chcemy korzystać z CDA TV, wykupienie wpierw abonamentu CDA Premium będzie więc koniecznością. Aktualny koszt subskrypcji wersji premium CDA to 19,99 złotych miesięcznie. Co można otrzymać dzięki niej? Przede wszystkim dostęp do ponad 9 tysięcy filmów i seriali, których zwykli użytkownicy nie mogą obejrzeć na platformie.

Serwis gwarantuje także między innymi brak reklam, priorytetowy transfer oraz opcję korzystania z portalu na trzech różnych urządzeniach równocześnie. Osoby korzystające z mobilnej wersji usługi (aplikacja na systemy Android i iOS) otrzymują również możliwość pobierania materiałów i odtwarzania ich bez konieczności połączenia z Internetem. Użytkownicy mogą wypróbować CDA Premium za darmo przez 14 dni i zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Zobacz: Gdzie oglądać filmy za darmo?

Jakie pakiety oferuje CDA TV?

Obecnie platforma oferuje trzy pakiety: Powszechny, Start i Podstawowy. Z wybranego planu taryfowego możesz zrezygnować w każdej chwili.

Z wariantu Powszechnego może skorzystać każdy, bez dodatkowych opłat. Jedynym kosztem, jaki w tym przypadku poniesie użytkownik, będzie więc miesięczna subskrypcja CDA Premium. W skład tego pakietu wchodzą jednak wyłącznie kanały, które odbierać można w sposób powszechny i bezpłatny, na przykład TVP lub Polsat.

Pakiet Start jest jedną z dwóch dodatkowo płatnych form korzystania z usługi – do kwoty miesięcznego abonamentu CDA Premium należy doliczyć 4 zł. Decydujący się na ten plan taryfowy użytkownicy mogą obecnie liczyć na ponad 30 dostępnych stacji. Poza kanałami bezpłatnymi możesz tu znaleźć między innymi Polsat Viasat Nature, Da Vinci Kids, Kino Polska oraz Dizi.

Najdroższym wariantem usługi CDA TV jest pakiet Podstawowy – użytkownicy CDA Premium zapłacą za dostęp do niego dodatkowo 30 zł miesięcznie. Umożliwia streamowanie ponad 80 kanałów telewizyjnych. W jego ramach dostępne są najbardziej prestiżowe stacje, a więc na przykład te z grupy BBC lub CBS, Filmbox czy History Channel. W odróżnieniu od pozostałych wariantów pakiet Podstawowy nie będzie możliwy do przetestowania w ramach darmowego 14-dniowego okresu próbnego.

Sprawdź: Polsat Box GO – co to jest? Jakie pakiety telewizji internetowej oferuje cyfrowy Polsat?

Czy telewizję od CDA można oglądać na Smart TV? Zobacz, na jakich urządzeniach uruchomisz usługę

Platformy VOD słyną z możliwości odtwarzania materiałów na wielu różnych urządzeniach (pod warunkiem, że są online). Nie inaczej jest w przypadku CDA TV – telewizja jest dostępna zarówno za pośrednictwem komputera, jak i aplikacji mobilnych lub Smart TV. Użytkownicy komputera wszelkie niezbędne odnośniki znajdą na stronie cda.pl. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS, filmy, seriale oraz stacje telewizyjne możesz oglądać po pobraniu aplikacji CDA ze Sklepu Play lub App Store.

Dostępne w serwisie treści obejrzysz na Smart TV większości popularnych producentów (Philips, LG, Sony, Panasonic, Toshiba, TCL, Hitachi, Hisense, JVC, Manta). Niestety aplikacja wciąż nie działa jednak na urządzeniach Samsunga. Telewizja jest dostępna na odtwarzaczach z systemem Android TV, konsolach Xbox One czy poprzez Chromecast. Wystarczy, że pobierzesz ze sklepu aplikację CDA i uzupełnisz dane konta. Tak możesz nie tylko oglądać telewizję OTT, lecz także filmy i seriale premium lub materiały udostępniane przez użytkowników.

Źródło obrazów użytych w tekście: cda.pl

7
1

Podziel się:

Komentarze (5)

CDA… Czym Wy wogöle jestescie ? Dzisiaj oglädam film na luzie, jutro jest juz w tzw. premium. Dlaczego ? Zakrawa mi to na zwykle zlodzienjstwo. Tak uwazam i tak podalem wszystkim moim znajomym, co by sie z Wami nie zadawali ! Mamy jeszcze inne opcje.

Witam , posiadam CDA premium a jednak nie mogę korzystać z CDA TV, wyskakuje mi ze trzeba zapłacić od 23.99 zł, a,jak wchodze w scan to mi pisze ze muszę deaktywować, czy ta telewizja działa juz w de?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *