Rozrywka

06.07.2022 15:00

Gdzie oglądać filmy za darmo? Strony z filmami za free [2022]

Filmy i seriale TV i VOD
123
61
28
123
61

Gdzie oglądać filmy za darmo? Jakie strony z filmami za darmo warto odwiedzić? Oto nasza lista portali oferujących filmy VOD bez opłat. Niektóre strony z darmowymi filmami nie wymagają nawet rejestracji. Sprawdź które!

Rynek usług VOD w Polsce prężnie się rozwija. Powstaje coraz więcej serwisów i witryn internetowych, które przenoszą światowe kino do domowego zacisza. Za dostęp do największych premier często nie trzeba nawet płacić. Gdzie legalnie obejrzeć filmy online za darmo bez rejestracji? Które portale mają najlepszą ofertę? Na jakie strony uważać?

Gdzie można oglądać filmy za darmo? Czy to legalne?

Wiele stron internetowych oferuje filmy za darmo. Spora część z nich to tak zwane serwisy VOD (Video on Demand), co w wolnym tłumaczeniu oznacza „wideo na żądanie”. Na czym polega zasada działania wspomnianych platform? Udostępniają materiały audiowizualne nieodpłatnie w zamian za oglądanie reklam. Każdy opublikowany film lub program telewizyjny poprzedza audycja promocyjna. Funkcjonowanie opisywanych portali reguluje ustawa o radiofonii i telewizji z 29 grudnia 1992 roku. Korzystanie z tego typu usług jest w pełni legalne.

Nie przeszkadza Ci wydawanie co miesiąc nieco pieniędzy, aby oglądać filmy i seriale? Zastanawiasz się nad subskrypcją jakiegoś VOD, ale nie wiesz którego? To koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych platform streamingowych dostępnych w Polsce!

cda.pl strona gdzie można oglądać filmy za darmo
CDA to jeden z najpopularniejszych w Polsce serwisów, na których można obejrzeć wiele świetnych treści

Lista stron z darmowymi filmami

Gdzie można oglądać filmy za darmo bez rejestracji? Lista dostępnych opcji jest dość obszerna. Z całą pewnością nie powinno na niej zabraknąć takich serwisów jak:

cda.pl

CDA.PL to multimedialna platforma hostingowa typu user generated content powstała w 2004 roku. Portal jest tworzony przede wszystkim przez użytkowników, którzy umieszczają na nim filmy online o bardzo różnorodnej tematyce. Pojawiają się tu zarówno autorskie materiały vlogerów i pasjonatów gamingu, jak i pełnometrażowe, kinowe produkcje. Jak zatem wygląda kwestia legalności CDA? Filmy za darmo udostępniane przez odbiorców serwisu podlegają kontroli ze strony administratorów. Materiały, które w jakikolwiek sposób naruszają prawa autorskie osób trzecich, są zgłaszane i usuwane z serwisu; 

vod.pl

vod.pl zostało uruchomione we wrześniu 2012 roku. Serwis – poza propozycjami płatnymi – udostępnia również filmy za darmo (ponad 250 pozycji). Katalog obejmuje szereg rozmaitych gatunków – począwszy od dokumentów, poprzez horrory i thrillery, a na komediach romantycznych kończąc. Bez wątpienia każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Poszczególne materiały podzielono na kategorie i oznaczono, dzięki czemu użytkownik z łatwością odnajdzie interesujące go tytuły; 

TVP VOD

Filmy za darmo udostępniane w ramach serwisu są w zdecydowanej większości własnością Telewizji Polskiej TVP VOD. Portal, założony w 2010 roku, gromadzi archiwalne oraz aktualne pozycje ramówkowe stacji: programy publicystyczne, kulinarne i rozrywkowe, bajki dla dzieci, dokumenty, spektakle Teatru Telewizji, a także szereg innych materiałów. Dodatkowo abonenci regularnie uiszczający ustawowe opłaty za odbiorniki radiowe i telewizyjne mogą oglądać za darmo również licencjonowane produkcje (Strefa ABO);

YouTube

Całe filmy za darmo można oglądać na kanale YouTube Kino Świat VOD, założonym w 2015 roku. Kolekcja obejmuje kilkaset propozycji. Do biblioteki trafiają zarówno niszowe tytuły, jak i popularne, wysokobudżetowe produkcje z pierwszych stron gazet. Co jeszcze ma do zaoferowania prezentowany kanał YouTube? Filmy dokumentalne i animowane dostosowane do różnych grup wiekowych, z dubbingiem, lektorem lub napisami;

strony z filmami za darmo i youtube na laptopie
YouTube ma do zaoferowania wiele kanałów z darmowymi filmami, w tym wieloma polskimi klasykami

Netflix Watch Free 

Usługa działa w ramach serwisu Netflix, amerykańskiej platformy streamingowej funkcjonującej na zasadach abonamentu. Portal część swojej oferty udostępnia bezpłatnie bez rejestracji czy logowania. W praktyce każdy użytkownik Internetu może ze wspomnianej oferty skorzystać. Obejmuje ona kilka mniej lub bardziej znanych propozycji w różnych gatunkach. Oferta ta jednak jest zmienna i nie zawsze dostępna.

Telewizyjny format bardziej Cię interesuje niż filmy? Szukasz stron, gdzie obejrzysz je za free? Spokojnie – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie gdzie obejrzeć seriale za darmo.

Uwaga na nielegalne strony z filmami!

Wiesz już, gdzie oglądać filmy za darmo? Poszukując w Internecie odpowiednich miejsc, możesz spotkać także niebezpieczne strony działające na pograniczu legalności lub poza prawem. Do tej kategorii zaliczyć należy między innymi serwis 3filmy.com, ekino.tv czy zalukaj.pl. Filmy za darmo, jakie udostępniają portale, to tak naprawdę linki prowadzące do innych – często pirackich – witryn, które każą sobie słono płacić za dostęp do kinowych nowości. Wiele osób straciło w ten sposób spore sumy pieniędzy.

Warto również uważać na serwis CDA HD (nie mylić z cda.pl). Platforma pozwala użytkownikom na publikowanie w sieci różnych treści audiowizualnych, ale jednocześnie nie bierze żadnej odpowiedzialności za wspomniane materiały i nie kontroluje tego, co pojawia się na łamach serwisu. Nie ma więc pewności czy umieszczane w nim filmy online za darmo rzeczywiście pochodzą ze sprawdzonego, legalnego źródła. Poza tym strona może zawierać złośliwe oprogramowanie szpiegujące. Surfując po sieci należy więc zachować szczególną ostrożność i pamiętać o tym, że atrakcyjna oferta nie zawsze bywa tą najlepszą.

gdzie oglądać filmy za darmo na netfliksie
Nie samym Netfliksem człowiek życie! W sieci pełno jest stron z darmowymi filmami

Darmowe filmy na Netflix?

Netflix Free, o którym wspomniano powyżej, to świetny sposób na promocję usług amerykańskiego serwisu VOD. Użytkownik może obejrzeć wyodrębnione wcześniej pozycje, a przy okazji przekonać się, jak funkcjonuje platforma i sprawdzić, czy spełnia ona jego oczekiwania. Przywołane rozwiązanie nie jest jednak pozbawione wad. Filmy na Netflix za darmo są dostępne tylko na komputerze za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nie da się ich odtworzyć na smartfonie, tablecie czy telewizorze. Poza tym ilość propozycji jest dość mocno ograniczona, zarówno w przypadku produkcji odcinkowych, jak i pełnometrażowych. 

Na tych stronach obejrzysz filmowe klasyki

Lubisz kinowe klasyki? W ofercie platform streamingowych znajdują się również stare filmy za darmo z lektorem lub napisami. Sprawdź które serwisy mają je w swojej kolekcji.

arte.tv

Niemiecki serwis internetowy, który legalnie rozpowszechnia utwory audiowizualne w różnych językach (między innymi francuskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz polskim). Udostępnia filmy online za darmo bez limitu oglądania. Są to przede wszystkim pozycje dokumentalne, krótkometrażowe oraz klasyczne produkcje reprezentujące różne gatunki kina. Celem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej jest popularyzacja i dystrybucja wysokogatunkowych, wartościowych treści audiowizualnych, a co za tym idzie ubogacanie współczesnej kultury.

ipla.tv

Serwis internetowy, należący do Telewizji Polsat, ma w swojej kolekcji stare polskie komedie z lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku z plejadą gwiazd rodzimego kina w roli głównej. Użytkownik może obejrzeć cały film w bardzo dobrej jakości w dowolnie wybranym momencie bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. W darmowej bibliotece znajdują się takie pozycje jak na przykład „Poszukiwany, poszukiwana”, „Och, Karol” czy „Kogel Mogel”.

YouTube

YouTube współpracuje między innymi ze Studiem Filmowym TOR. Ma ono swój kanał w serwisie, na którym publikuje klasyczne pozycje polskiego kina stworzone między innymi przez Krzysztofa Zanussiego, Filipa Bajona, Wojciecha Marczewskiego czy Marka Kondriatuka. Filmy za darmo z napisami w wersji angielskiej można oglądać bez ograniczeń. Nie ma konieczności logowania się w serwisie.

Jak widać, oferta jest na tyle różnorodna, że każdy miłośnik dobrego kina znajdzie w niej coś dla siebie bez względu na preferowany gatunek filmowy.

KODY RABATOWE MORELE
123
61

Podziel się:

Komentarze (28)

siedemnaście reklam gównianego avasta i bełkot o DARMOWYCH stronach gdzie wszystkie są płatne i oznaczone znaczkiem premium. Po co człowieku marnujesz papier i inkaust wypisując takie pierdy?

za darmo to oglądam na zerknij.tv, vod itp. nie mają nic wspólnego ze słowami „za darmo”

Ja wszystkie nowości oglądam w serwisie ekino-tv.pl gdzie za minimalną opłatą za premium jest wszystko dostępne bez ograniczeń. A zdecydowanie nie polecam strony topmovies.pl która w sposób celowy wprowadza klientów w błąd sprzedając nieaktywne linki zamiast treści wideo. Sam się tam naciąłem.

Zapłaciłam.za CDA premium,przez 4 mc oglądałam,potem,wylogowalam się,zgłosiłam usunięcie usługi,i niestety przez kolejne 3 mc.pobierali mi opłaty!!! Gdzie juz z tego nie korzystałam,złodzieje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.