1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Gdzie oglądać seriale online za darmo? Strony z serialami, na których znajdziesz legalne bezpłatne odcinki

Rozrywka

3 miesiące temu

Gdzie oglądać seriale online za darmo? Strony z serialami, na których znajdziesz legalne bezpłatne odcinki

Filmy i seriale TV i VOD
8
0
0
8
0

Każdemu zdarza się opuścić odcinek ulubionego serialu – czasem toniesz w natłoku obowiązków w pracy, innym razem w godzinach transmisji serialu musisz wyjść z domu, a niekiedy po prostu padasz z nóg, mimowolnie zasypiając z pilotem w ręku. Nadrobienie zaległości, aby nadążać za perypetiami Twojej ulubionej serialowej postaci, staje się wówczas nie lada wyzwaniem. W tym artykule dowiesz się, gdzie obejrzeć Twoje ulubione produkcje (polskie i zagraniczne) legalnie i za darmo.

Seriale online za darmo i legalnie – gdzie je znaleźć?

Ilość witryn oraz usług umożliwiających oglądanie seriali za darmo ciągle rośnie. Znaleźć możemy wśród nich kanały na YouTube lub platformy VOD. Skąd bierze się ich popularność.

Jeszcze do niedawna platformy z usługą VOD (Video On Demand, czyli „wideo na żądanie”) w Polsce były nowością. Mało kto kojarzył nazwy takie jak Netflix, Amazon czy Prime Video i mało kto chciał płacić za „oglądanie na żądanie”. W takiej sytuacji większość osób wybierała nielegalne źródła oferujące darmowe seanse.  

Gdzie oglądać seriale online za darmo - kino w domu z rodziną
Ulubione seriale i filmy możesz oglądać w domu z rodziną zupełnie za darmo

Dzisiaj, w dobie rosnącej popularności Netflixa, coraz więcej konkurencyjnych platform internetowych z usługą VOD decyduje się na wprowadzanie do swojej oferty opcji freemium, czyli udostępnianie przynajmniej części biblioteki filmowej nieodpłatnie, kosztem przerywania seansu reklamami.

Strony z darmowymi serialami – zobacz, gdzie obejrzeć polskie i zagraniczne seriale

Wiele witryn udostępniających polskie i zagraniczne produkcje w legalny sposób jest płatnych, lecz znalezienie w Internecie takich, na których obejrzenie serialu lub filmu nic nie kosztuje, również jest możliwe. Istnieje co najmniej kilka stron www, które spełniają zarówno kryterium legalności, jak i bezpłatnego dostępu do swoich zasobów – właśnie o nich mowa poniżej.

Seriale TVP za darmo

Produkcje Telewizji Polskiej możesz w dowolnej chwili odtwarzać na stronie TVP VOD. Serwis oferuje darmowy dostęp do obszernej bazy seriali i filmów, część z nich jest do obejrzenia bez reklam. Udostępniane są tu treści ze wszystkich kanałów telewizyjnych TVP – TVP1, TVP2, TVP abc, TVP seriale, TVP rozrywka, TVP historia i innych. W efekcie masz dostęp online do twoich ulubionych polskich seriali tv, teleturniejów i programów dokumentalnych, które wcześniej mogłeś oglądać tylko w godzinach ich transmitowania w telewizji. Na TVP VOD są nowe produkcje, ale także starsze klasyki Telewizji Polskiej. Darmowy dostęp z reklamami masz również do treści, które nie są produkcjami TVP, ale zostały kupione na licencji (dotyczy to np. seriali zagranicznych). Jeżeli chcesz oglądać za darmo wszystkie zawarte w serwisie filmy i seriale, to istnieje możliwość wykupienia pakietu „Strefa ABO” za 9,99 złotych miesięcznie, dzięki czemu dodatkowo uzyskasz dostęp do przedpremierowych odcinków seriali.

Gdzie oglądać seriale online za darmo - kino
Nie musisz wybierać się do kina ani płacić za streaming – darmowa oferta jest naprawdę spora

VOD – oferta darmowych seriali

Vod.pl to strona internetowa, która posiada w swojej ofercie kinowe nowości, produkcje oscarowe, bajki, dokumenty, seriale i produkcje festiwalowe. Możliwość obejrzenia większości z nich jest płatna – ceny zależnie od popularności i daty produkcji filmu wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Witryna udostępnia użytkownikom obszerną ofertę filmów, telenoweli i programów dokumentalnych do obejrzenia bezpłatnie, a liczba pozycji na darmowej liście vod.pl cały czas rośnie. Znajdziesz na niej starsze klasyki oraz współczesne przeboje kinematografii (polskie i zagraniczne). Są tam produkcje kultury popularnej oraz te mniej znane, powiązane z kinem alternatywnym.

Player.pl za darmo? Już niestety nie…

Wielu użytkowników do niedawna cieszyło się darmowym dostępem do wybranych filmów w popularnym serwisie Player.pl, lecz z biegiem czasu stał się on płatny. Witryna zrezygnowała bowiem z modelu AVOD (Ad-based Video-on-demand) i przeszła całkowicie na system SVOD (subscription video on demand), co oznacza, że trzeba płacić nawet za stare filmy i seriale, które dotychczas można było oglądać bezpłatnie.

Pocieszający jest fakt, że cena usługi nie jest wygórowana. Aby cieszyć się dostępem do najnowszych filmów i seriali (przed ich premierą w TV), treści dokumentalnych z kolekcji Discovery+ oraz seriali produkcji Player Original, wystarczy wykupić pakiet Player (z reklamami) za 5 złotych miesięcznie. Można wybrać długość aktywności pakietu – na miesiąc, pół roku lub rok. Płatność za abonament jest jednorazowa i daje możliwość utworzenia do pięciu profili użytkowników oraz korzystanie z serwisu na dwóch urządzeniach jednocześnie. Po pierwszej wpłacie pieniądze z Twojego konta będą pobierane automatycznie co miesiąc – nie musisz więc pamiętać o regularnym wykonywaniu przelewu. Na korzyść oferty przemawia fakt, że ilość reklam przerywających seans pozostaje ograniczona.

Najlepsze telewizory do wielogodzinnych maratonów binge-watchingu

Oferta darmowych seriali w IPLA TV

Ipla TV, która jest telewizją internetową stworzoną przez Cyfrowy Polsat, to platforma płatna, jednak oferuje także oglądanie za darmo – jeśli tylko zdecydujesz się oglądać filmy z reklamami. Darmowe oglądanie dzięki usłudze VOD na ipla.tv jest gratką dla wielbicieli kina – zyskują oni darmowy dostęp do ponad 90 procent seriali i programów grupy Polsat oraz produkcji kupionych na licencji (filmy animowane, dokumentalne, historyczne, familijne i dramaty). Ceny płatnych pakietów wahają się w granicach 5-50 złotych za 30 dni. Możesz wypróbować niektóre z płatnych pakietów w formie próbnej, tj. 14 dni za darmo, zanim dokonasz zakupu.

Darmowe legalne seriale dostępne na YouTube

Serwis YouTube oferuje darmowe seriale za pośrednictwem niektórych kanałów. Należy do nich kanał Studia Filmowego TOR (jeden z najpopularniejszych polskich producentów filmowych), na którym legalnie i darmowo możesz oglądać kultowe polskie kino (Rejs, Ucieczka z Kina Wolność, Krotki film o miłości). Są tam produkcje najlepszych polskich reżyserów, takich jak Krzysztof Kieślowski i Andrzej Wajda. Dzięki kanałowi TOR obejrzysz wybitne dzieła, nie tracąc przy tym ani trochę na ich jakości.

Podobnym do TOR kanałem jest Sala Kinowa, założona przez pracowników kina Praha w Warszawie. W jego ofercie są ambitne, wielokrotnie nagradzane produkcje zarówno polskojęzyczne, jak i obcojęzyczne (czeskie, skandynawskie, francuskie i włoskie). Dla każdej z zagranicznych produkcji są udostępniane polskie deskrypcje w formie wyświetlanych podczas seansu napisów.

Gdzie oglądać seriale online za darmo - popcorn
Domowe zacisze to najlepszy sposób na oglądanie darmowych seriali online

Inne strony oferujące darmowe i legalne seriale

Podczas wyszukiwania serialu w przeglądarce możesz natrafić na mniej znane strony www od wyżej wymienionych. Nie znaczy to jednak, że są one nielegalnymi źródłami szukanych przez Ciebie treści. Warto zapamiętać nazwy takie jak: Archiwum Filmowe Szkoły Filmowej w Łodzi (obejrzysz tu za darmo pierwsze filmy najwybitniejszych autorów, m.in. Wajdy, Polańskiego, Skolimowskiego i Zanussiego), Arte (serwis bezpłatnie udostępnia sztukę widowiskową – teatr, taniec, opera) oraz Cineman (witryna, w której do części filmów istnieje darmowy dostęp). Ciekawą opcją jest serwis Adapter – bezpłatnie można oglądać na nim polskie produkcje z napisami dla niesłyszących oraz audiodeskrypcją dla niewidzących.

Legalne oglądanie seriali za darmo jest możliwe!

Dzięki licznym stronom www możesz oglądać bohaterów dużego ekranu dokładnie wtedy, kiedy chcesz. Jeśli masz wątpliwości, czy strona z darmowymi filmami i serialami, na którą natrafiłeś w Internecie jest ich legalnym źródłem, wystarczy odwiedzić witrynę fundacji Legalna Kultura, wybrać sekcję „Legalne źródła”, a dalej „Filmy”. Znajdziesz tam pełną i zawsze aktualną listę stron udostępniających filmy i seriale wraz z informacją, czy są płatne, czy nie.z

Telewizor to za mało? Kup projektor i zrób prawdziwe kino we własnym domu

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.