Netflix główne

Rozrywka

19.05.2021 12:19

Abonament Netflix – cena, porównanie do innych serwisów. Wszystko, co musisz wiedzieć o cenach za Netflixa

Filmy i seriale
7
1
0
7
1

Ile kosztuje Netflix i czy warto nabyć abonament na tej platformie, skoro w ostatnim czasie jego cena w wielu krajach wzrosła? Jak kształtuje się cena Netflixa w porównaniu z innymi, konkurencyjnymi serwisami? Przeczytaj nasz poradnik!

Ile kosztuje Netflix?

Przed wykupieniem abonamentu w tym popularnym serwisie VOD, warto poznać, ile kosztuje Netflix w Polsce. Miesięczna opłata za użytkowanie platformy jest nieco wyższa niż w przypadku innych serwisów streamingowych tego typu (np. HBO GO, Amazon Prime), subskrybenci mają jednak do wyboru kilka pakietów, z jakich mogą skorzystać. Obecnie cena abonamentu waha się między 34 a 52 zł za miesiąc i mimo że w niektórych częściach świata w ostatnim czasie wzrosła, podwyżki na razie nie dotknęły polskich użytkowników Netflixa.

Pakiety, jakie oferuje platforma, pozwalają na samodzielny wybór najlepszej dla siebie opcji. W każdym z nich otrzymujesz dostęp do całej zawartości serwisu, a więc do filmów, seriali, stand-upów czy programów telewizyjnych, w tym do oryginalnych produkcji Netflixa, których nie zobaczysz nigdzie indziej w internecie. Treści dostępne na tej platformie możesz oglądać na komputerze, telewizorze, tablecie, a także na telefonie komórkowym. Masz także możliwość pobrania wybranych filmów lub seriali i późniejszego obejrzenia ich offline, podczas gdy nie będziesz mieć dostępu do internetu.

Aktualne informacje o cenie (maj 2021)

Jaka jest zatem oferta serwisu Netflix? Ile kosztuje abonament? Wszystko zależy od tego, na jaki pakiet się zdecydujesz. Na chwilę obecną, serwis daje możliwość wyboru spośród trzech wariantów abonamentu:

  • podstawowy (34 zł) – przeznaczony dla jednej osoby, co oznacza, że filmy i seriale na platformie można jednocześnie oglądać na jednym urządzeniu. Użytkownik otrzymuje dostęp do materiałów w jakości SD, 
  • standardowy (43 zł) – przeznaczony dla dwóch osób, już z jakością Full HD,
  • premium (52 zł) – przeznaczony dla czterech osób, z jakością Ultra HD. 

Warto pamiętać, że w przypadku wyboru tych dwóch ostatnich pakietów można współdzielić konto z innymi osobami (np. ze znajomymi i w ten sposób podzielić rachunek między dwóch lub czterech użytkowników) lub po prostu podłączyć pod nie więcej urządzeń. Obecnie zrezygnowano z możliwości przetestowania tej platformy VOD za darmo.


PODSTAWOWYSTANDARDOWYPREMIUM
Miesięczna opłata (PLN)34 PLN43 PLN52 PLN
Liczba ekranów, na których
można jednocześnie korzystać z serwisu
124
Liczba telefonów lub tabletów,
na które można pobrać pliki
(oglądanie offline)
124
Filmy, seriale i programy
bez ograniczeń
Oglądaj na laptopie, telewizorze,
telefonie lub tablecie
HD
Ultra HD
Opłaty za abonamenty oraz to, co oferują

A ile kosztuje Netflix na rok? Całkowity roczny koszt użytkowania łatwo policzyć. Przy pakiecie podstawowym Netflix cena wyniesie 408 zł, przy pakiecie standardowym – 516 zł, a przy pakiecie premium – 624 zł.

Netflix a konkurencja – porównanie do cen pakietów HBO GO i innych. Czy warto płacić więcej?

Ile kosztuje Netflix na miesiąc i jak wypada w porównaniu z innymi dostępnymi w Polsce platformami VOD? Jest to w dużej mierze zależne od tego, na jaki abonament oferowany przez ten serwis się zdecydujesz. Jednak nawet za najtańszy z nich trzeba zapłacić więcej niż za pakiet HBO GO, Amazon Prime oraz niektóre pakiety dostępne w ofercie Player+ bądź Ipli (przypomnijmy, że Netflix – abonament podstawowy to koszt 34 zł miesięcznie).

Abonamenty wymienionych wyżej platform wyglądają następująco:

  • HBO GO – koszt miesięcznej subskrypcji nie jest wygórowany i wynosi 24,90 zł. Filmy i seriale można oglądać na pięciu urządzeniach (w tym na dwóch jednocześnie),
  • Amazon Prime Video – serwis oferuje tylko jeden pakiet, którego miesięczna cena wynosi 25,99 zł. Subskrybent może oglądać treści dostępne na platformie na trzech urządzeniach jednocześnie (także w trybie offline po wcześniejszym pobraniu danego tytułu). Amazon oferuje ponadto bezpłatny, siedmiodniowy okres próbny, 
  • Player+ – platforma oferuje dostęp przede wszystkim do produkcji TVN, a także niektórych filmów, seriali i programów HBO oraz Canal+. Najtańszy pakiet tego VOD kosztuje 5 zł miesięcznie, najdroższy (Unlimited) – 70 zł,
  • Ipla – serwis streamingowy telewizji Polsat oferuje użytkownikom produkcje tej stacji telewizyjnej oraz filmy i seriale HBO. Można wykupić jeden z wielu dostępnych pakietów, takich jak Premium lub Filmy i seriale (20 zł za dostęp na 30 dni). Najdroższy z nich, pakiet TV, kosztuje 50 zł i oferuje dostęp do ponad stu kanałów telewizyjnych.

Warto na końcu przypomnieć, że dzięki możliwości dzielenia pakietu Netflix (opcja premium) z trzema innymi osobami, koszt, który ponosi jeden użytkownik, diametralnie się zmienia. Ile miesięcznie kosztuje Netflix przy współdzielonym koncie? Jest to 13 zł na osobę, a więc taniej niż w przypadku większości wymienionych wyżej serwisów streamingowych.

Jak zakupić wybrany pakiet i jak z niego zrezygnować?

Wiesz już, ile kosztuje konto na Netflix. A jak wykupić abonament? Najpierw należy zarejestrować się na stronie tej platformy streamingowej, następnie wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów oraz wskazać metodę płatności. Istnieje kilka sposobów uregulowania miesięcznego kosztu wybranego abonamentu: PayPal, karta kredytowa lub debetowa, karta przedpłacona (Visa, MasterCard, American Express), karta wirtualna lub karta podarunkowa Netflix.

W serwisie Netflix płatność za abonament jest odnawiana cykliczne – czyli w przypadku podłączenia karty co miesiąc pobrana zostaje z konta określona suma pieniędzy (zależna od wybranego pakietu). To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie musisz w każdym miesiącu pamiętać o dokonaniu ponownej płatności. Co więcej, jeśli jesteś użytkownikiem operatorów takich jak Orange, Play, T-Mobile, czy CANAL+, możesz dodać koszt abonamentu Netflix do swojego rachunku.

Jeśli chcesz zrezygnować z płacenia abonamentu na Netflixie, wystarczy, że wejdziesz na swoje konto i w ustawieniach wybierzesz opcję „Anuluj członkostwo”. Możesz to zrobić w dowolnej chwili (po anulowaniu wciąż masz dostęp do wszystkich treści, aż do końca trwania opłaconego abonamentu) bez żadnych konsekwencji czy opłat. Gdy jednak zmienisz zdanie, w każdej chwili możesz wznowić płatności.

Sprawdź: Polskie filmy i seriale na Netflix – oferta 2021. Sprawdź najwyżej oceniane produkcje

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *