Rozrywka

24.01.2023 13:00

Netflix – cennik usługi na 2023 rok. Ile kosztują pakiety?

Filmy i seriale TV i VOD Zakupy
27
7
6
27
7

Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem abonamentu na platformie Netflix, cennik z pewnością to pierwsze, na co zwracasz uwagę. Popularność usługi rośnie w szybkim tempie, a więc jaki jest cennik Netflix pakietów na 2023 rok? Odpowiadamy.

Netflix to jedna z najbardziej popularnych, jak nie najpopularniejsza platforma streamingowa dostępna w Polsce. Ile kosztują poszczególne pakiety? Czym się one od siebie różnią? Czy dalej można współdzielić konta? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu! Uwaga – artykuł został zaktualizowany na 2023 rok.

Netflix i cennik – ile kosztuje Netflix na miesiąc?

Jak obecnie prezentuje się cennik Netflix? Ile trzeba zapłacić za miesiąc subskrypcji? W usłudze dostępne są trzy różne pakiety. Oto one:

  • Pakiet podstawowy (basic) – 29 zł;
  • Pakiet standard – 43 zł;
  • Pakiet Premium – 60 zł.

Polski rynek charakteryzuje się ogromną popularnością Netfliksa, który na stałe zagościł na ekranach telewizorów, komputerów oraz telefonów ogromnej ilości użytkowników. Z tego powodu zdecydowano się na obniżenie ceny w pakiecie podstawowym (Basic) o 5 zł, a także podwyższenie opłat za Premium o 8 zł. Nie zmienia się liczba urządzeń, z których można korzystać z serwisu w tym samym czasie – podobnie jak domyślna jakość buforowanych materiałów wideo Netflix. Cennik jest dosyć specyficzny, ponieważ pakiet Basic mimo obniżonej ceny, wciąż jest skazany na jakość 480p.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Aktualne ceny pakietów Netflixa wyglądają zatem następująco: za plan Basic płacimy zauważalnie mniej, bo tylko 29 złotych. Jest to istotny krok w dobrą stronę, stanowiący element dość agresywnej polityki cenowej – prawdopodobnie wymierzonej między innymi w portal cda.pl. Być może doczekamy się odpowiedzi rodzimego dystrybutora w postaci interesującej kontroferty?

netflix pakiety

Pakiet Standard pozostanie bez zmian w cenniku, ponieważ nadal będą to 43 złote. Jest to całkiem przyzwoita opłata za oferowaną w nim jakość streamowania oraz możliwość oglądania materiałów na dwóch urządzeniach jednocześnie. Niestety, nie ma dobrych wiadomości dla wielbicieli najbardziej prestiżowego pakietu.

Opcja Premium staje się zauważalnie droższa – jej cena została wywindowana aż do 60 zł. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się ona ze znacznym udogodnieniem w postaci możliwości oglądania seriali aż na czterech urządzeniach naraz. Warto mieć na uwadze fakt, że Netflix i jego cennik może się w każdej chwili zmienić, ponieważ w niektórych krajach na świecie i Europie odnotowano podwyżki za poszczególne pakiety.

Cena pakietów Netflix w przeszłości

Jak na Netflix wyglądał kiedyś cennik? Usługa ta posiada aż trzy pakiety – Basic, Standard oraz Premium. Do września 2021 trzeba było płacić za nie odpowiednio 34, 43 oraz 52 złote. Dwa ostatnie umożliwiają oglądanie materiałów w satysfakcjonującej jakości. Wygodną opcją jest również możliwość poznawania seriali i filmów na kilku urządzeniach jednocześnie, choć dostępne jest to wyłącznie w pakietach Standard i Premium.

Warto też wspomnieć o świetnej wtyczce, dzięki której możesz oglądać swoje ulubione treści ze swoimi bliskimi. Bez znaczenia na odległość! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to koniecznie zajrzyj do artykułu na temat Netflix Party.

Zmiany w polityce cenowej Netflixa wywołane zostały przez wiele czynników – opłatami licencyjnymi, liczebnością pozycji w bibliotece serwisu w danym kraju, a także efektami kampanii reklamowych. W 2021 roku podjęta została decyzja o zmianie polskiego cennika, która dla jednego planu okazuje się bardzo korzystna, a dla innego już niekoniecznie.

Sprawdź też: Filmy erotyczne na Netflixie – polecamy, jakie wybrać

Netflix — najlepsza oferta na seriale i filmy online?

Jeżeli chodzi o Netflix – pakiety nie były dotychczas przedmiotem intensywnych dyskusji w Polsce – choć dostępne są alternatywy bardziej przystępne dla portfeli (np. rodzime CDA), żaden inny serwis nie posiada tak bogatej, różnorodnej i zdywersyfikowanej gatunkowo biblioteki filmów i seriali. Wyróżnia się także świetnie opracowanymi aplikacjami na każdą platformę mobilną (iOS oraz Android), a także wyjątkową prostotą obsługi.

Sprawdź też: FlixClassic – nadchodzi nowa platforma VOD! Najważniejsze informacje

Na tle innych krajów wcale nie wypadamy najtaniej pod względem ceny abonamentu Netflixa. Zdecydowanie lepiej to wygląda w Turcji, Argentynie czy Brazylii. Jednak niezależnie od konkretnych kwot, omawiany serwis streamingowy pozostaje w większości krajów świata jedną z najłatwiej dostępnych, powszechnych i tanich platform do oglądania produkcji kinematograficznych.

Warto też dodać, iż Netflix poza filmami i serialami oferuje także dostęp do gier mobilnych! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to serdecznie zapraszamy do artykułu o darmowych grach wideo na Netfliksie.

Netflix pakiety – jakość odtwarzanego wideo

Jest to pytanie dość drażliwe dla posiadaczy opcji Basic, ponieważ w tym przypadku rozdzielczość oglądanych pozycji wynosi jedynie 480p. Liczba ta była YouTube’owym standardem w okolicach roku 2010. W kontekście tego faktu można uznać, że obniżka ceny była nie tylko ruchem strategicznym, ale również zrównaniem ceny z jakością.

Pakiet Standard wydaje się bardzo rozsądnym wyborem, ponieważ oferuje satysfakcjonujące streamowanie w 720p oraz opcję symultanicznego oglądania na dwóch urządzeniach – np. na telefonie i tablecie jednocześnie. Na zdecydowane prowadzenie pod względem jakości wysuwa się jednak — rzecz jasna — pakiet Premium. Oferuje on widzom rozdzielczość 4K (czyli 4096×3112 albo 4096×2160 pikseli) z dodatkową możliwością wyświetlania obrazu z wykorzystaniem HDR, czyli High Dynamic Range.

Choć nie wszystkie telewizory obsługują ten standard, stanowi on prawdziwą rewolucję w odwzorowaniu jasności oraz kolorów oglądanego obrazu. W dużym skrócie HDR jest w stanie odwzorować kolory oraz światło w sposób maksymalnie zbliżony do tego, w jaki postrzega te zjawiska ludzkie oko. Dzięki tej technologii Twoje ulubione seriale na Netflixie wyglądają tak przekonująco, jakbyś sam brał w nich udział. Jest to jeden z głównych czynników, dla których widzowie decydują się na dość drogi (zwłaszcza teraz) pakiet Premium.

Jak założyć konto na Netflix?

Założenie konta na tej platformie streamingowej jest bardzo proste i intuicyjne. Rejestracja na Netfliksie to raptem trzy kroki.

  1. Wejdź na stronę netflix.com i zarejestruj się używając swojego adresu e-mail
  2. Wybierz pakiet, który Cię interesuje
  3. Wprowadź dane karty bankowej, aby dokonać płatności

Warto dodać, że Netflix regularnie co miesiąc, automatycznie pobierze sobie określoną kwotę za pakiet, a więc nie trzeba o niczym pamiętać przy posiadaniu konta na tej platformie VOD.

Sprawdź też: Najlepsze komedie na Netflix, HBO GO i innych VOD. Obejrzyj najlepsze komedie wszech czasów

Czy istnieje rozwiązanie, które mogłoby zastąpić Netflixa?

Jeszcze kilka lat temu dość popularne były serwisy z pirackimi kopiami dostępnych na Netfliksie seriali. Nie wydaje się jednak, aby było to dobre lub sprawiedliwe wobec twórców rozwiązanie – jest istotna różnica pomiędzy np. wypożyczeniem filmu na VOD za 10 zł a opłatą miesięcznej subskrypcji, która zapewnia dostęp do tysięcy filmów i seriali. Oprócz tego pirackie strony często okazują się szkodliwe i niebezpieczne dla komputerów. „Netflix za darmo” jest zatem oszustwem, które może skończyć się zawirusowaniem telefonu lub peceta.

Jeśli poszukujesz alternatywy dla Netflixa, nie decyduj się na piractwo. Lepiej przyzwyczaić się do kompromisu w postaci jakości 480p w pakiecie Basic i zapłacić 5 złotych mniej niż w poprzedniej wersji cennika, jednocześnie wspierając ciężko pracujących twórców filmowych – zwłaszcza w okresie pandemii. Pamiętaj, że czas oczekiwania na „netfliksowe” premiery znanych produkcji kinowych staje się z roku na rok coraz krótszy. Systematycznie zwiększa się również liczba produkcji stworzonych przez sam serwis, który zwykle jest tylko dystrybutorem.

Netflix nie jest jedynym serwisem do oglądania popularnych seriali i filmów. Jeżeli poszukujesz alternatywnych portali VOD, warto zwrócić uwagę na m.in: Player.pl, Canal+ Online, HBO Max a nawet Amazon Prime. To serwisy całkiem atrakcyjne dla konkurencyjnego Netfliksa i zdecydowanie warto się z nimi zapoznać.

Jeżeli zastanawiasz się, jak Netflix wypada na tle konkurencji, to dowiesz się tego z naszego artykułu o najlepszych platformach streamingowych. Czy tańsza konkurencja oznacza, że jest gorsza?

Co sądzisz o platformie Netflix? Cennik jest dla Ciebie atrakcyjny? Daj znać w komentarzach z którego pakietu korzystasz.

27
7

Podziel się:

Komentarze (6)

Nikt nie wspomina, że Netflix na zachodzie oferuje bogatszą bibliotekę, dużo szybciej wchodzą nowe sezony (przykład z Holandii – logując się na ten sam login w Polsce i Holandii – różnica drastyczna).

W Szwajcarii i Norwegii drożej zatem leliej jako Polak kupić w Polsce 🙂 chyba o to chodziło autorowi tego niespójnego sponsorowanego „artykułu”

„Pakiety za granicą uderzają po kieszeni: Basic w Szwajcarii kosztuje niemal 12 dolarów (46 złotych), a w Norwegii około 10 dolarów (40 złotych).”

Trzeba nie być za mądrym, aby pisać o „uderzaniu po kieszeni” w innych krajach bez odniesienia do zarobków. No ale sprawdźmy. W Polsce średnia stawka godzinowa brutto to ok. 11 €, a więc na pakiet Basic trzeba pracować nieco ponad pół godziny. W Norwegii czy Szwajcarii to ponad 40 € na godzinę, a więc przeciętny Norweg lub Szwajcar musi na to pracować 15 minut. No faktycznie, bije ich po kieszeni strasznie mocno, nie to co w Polsce.

To pakiet nazywa się Basic czy Podstawowy? A Standard ma 720p jak napisał autor czy 1080p jak w tabelce? Przegadany artykuł zawierający dezinformację.

Porównywanie Szwajcarii i Norwegii z Polską, serio? Taki badziew zbędny do życia powinien być porównywany z uwzględnieniem średniego dochodu w danych państwach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *