cyberpunk edgerunners

Rozrywka

09.06.2022 16:47

Cyberpunk: Edgerunners – co to jest, oficjalny zwiastun, premiera

Filmy i seriale TV i VOD
7
0
0
7
0

Choć o Cyberpunk: Edgerunners świat po raz pierwszy usłyszał ponad 2 lata temu, produkcja ta pozostaje wciąż dosyć nieznana w Polsce. A właśnie doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna! Sprawdź, czym dokładnie jest owoc współpracy CDPR z Netfliksem i studiem Trigger.

Cyberpunk: Edgerunners – co to jest?

Gra Cyberpunk 2077 odbiła się szerokim echem na świecie, jednak niekoniecznie takim, jakiego pragnęliby sobie jej twórcy. Problemy związane głównie z przedwczesną premierą, brakiem optymalizacji, koszmarnymi bugami i wieloma innymi trudnościami doprowadziły do sytuacji, w której wielu fanów tego uniwersum mogło przeoczyć pewną istotną informację. Otóż jeszcze przed premierą gry pojawiła się informacja, że tworzony jest serial anime o tytule Cyberpunk: Edgerunners.

Produkcja powstaje siłami studia Trigger, które wspiera polski producent gier. Tytuł docelowo ukaże się na platformie streamingowej Netflix. I właśnie zrobiło się o nim głośno, gdyż do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun tej produkcji!

cyberpunk edgerunners
Oficjalna grafika zapowiadająca serial | Źródło: cyberpunk.net

O czym jednak opowiadać będzie serial, który czerpać ma garściami ze świata Cyberpunka 2077? Studio opisuje go następująco:

Cyberpunk: Edgerunners opowiada własną, niezależną historię, która składać się będzie z 10 odcinków. Opowiada ona o losach dzieciaka z ulicy, który stara się przetrwać w mieście przyszłości, w którym rządzi technologia i modyfikacje ciała. Mając wszystko do stracenia, aby przeżyć, postanawia zostać edgerunnerem – najemnikiem wyjętym spod prawa.

Kiedy premiera Cyberpunk: Edgerunners?

Zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej, odsłonił karty w sprawie oficjalnej premiery serialu. Na jego końcu możemy zobaczyć informację, że pojawi się on na Netfliksie już we wrześniu tego roku. Nie zdradza on jednak dokładnego dnia premiery, informując jedynie o miesiącu.

Sprawdź też: Johnny Silverhand – kim jest postać z Cyberpunk 2077?

Teaser serialu

Po dwóch latach oczekiwań na oficjalnym kanale Netfliksa na YouTube pojawił się dziś teaser dotyczący serialu w świecie Cyberpunka 2077. Trwa on niecałą minutę i trudno stwierdzić jednoznacznie, o co w nim chodzi. Nie można mu jednak odmówić jednego: jest on przepełniony akcją po brzegi!

Wielu z Was może zadać sobie pytanie, czy serial będzie w jakiś sposób połączony z grą np. poprzez bohaterów znanych z tej produkcji. Obecnie to pytanie pozostaje jednak bez odpowiedzi, jeżeli idzie o konkretne imiona, jednak rzućcie okiem poniżej…

W produkcji pojawi się zatem Gang Maelstrom, który w grze odgrywa dosyć istotną rolę. W związku z tym można mieć nadzieję, że więcej bohaterów, których znamy z tytułu CDPR, zagości na szklanym ekranie.

Kto tworzy Cyberpunk: Edgerunners?

Wspomniane studio Trigger składa się m.in. z weteranów, którzy opuścili szeregi studia Gainax. W świecie produkcji anime to absolutnie najwyższa półka i z pewnością dobrze to wróży serialowi. Samo studio Trigger jest znane z eksperymentowania z formą i jej różnymi stylami, niebanalnym prowadzeniem historii oraz indywidualną stylistyką. Trigger do tej pory na świat wydało takie tytuły jak Darling in the Franxx, Kill la Kill oraz Promare. Zwłaszcza ten ostatni tytuł odbił się szerokim echem wśród fanów anime. Już wkrótce, do ich portfolio dołączy Cyberpunk: Edgerunners!

Reżyserem produkcji jest Hiroyuki Imaishi, natomiast za scenariusz odpowiadają Masahiko Otsuka i Yoshiki Usa. Do stworzenia ścieżki dźwiękowej zatrudniono Akirę Yamaoka (znany z soundtracku do gier Silent Hill). Ze strony CD Projekt RED przy produkcji pracują m.in. Rafał Jaki oraz Bartosz Sztybor.

Sprawdź też: Cyberpunk – ciekawe gry, na które warto zwrócić uwagę

Lubisz oglądać seriale? Już wkrótce do Polski zawita Disney Plus! Dowiedz się więcej o premierze, ofercie i cenie Disney Plus w naszym kraju.

Źródło obrazu głównego: materiały prasowe

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *