Netflix Spotify

Rozrywka

24.11.2021 12:08

Spotify nawiązuje współpracę z Netfliksem – posłuchaj utworów z ulubionego serialu!

Newsy Programy i aplikacje TV i VOD
10
0
0
10
0

Centrum muzyczne Netfliksa na Spotify pozwala na słuchanie utworów, które towarzyszyły Ci podczas seansu ulubionego serialu oglądanego na popularnej platformie VOD. Oprócz tego, będziesz mieć dostęp do tematycznych podcastów związanych z produkcjami Netfliksa.

Hub Netflixa to ciekawy pomysł

Spotify i Netflix łączą dwie rzeczy – oba serwisy rządzą niepodzielnie w segmencie usług, które świadczą. Nawiązanie współpracy pomiędzy nimi, które nastąpiło wczoraj, jest czymś co przypadnie fanom produkcji od Netfliksa. Właśnie od dnia wczorajszego, zyskujesz dostęp do wielu oficjalnych playlist i soundtracków z seriali takich jak: Narcos: Mexico, Squid Game, Stranger Things, Lupin, Ginny & Georgia i wielu innych.

Oprócz muzyki, centrum Netfliksa będzie raczyć swoich fanów różnej maści podcastami. Podcasty będą powiązane tematycznie z propozycjami filmowymi i serialowymi od giganta VOD.

Sprawdź też: Netflix przejmuje Scanline VFX – kolejne produkcje z jeszcze lepszymi efektami?

Centrum Netfliksa dostępne jest w obu planach Spotify – zarówno Free jak i Premium. Dostęp do niego uzyskasz poprzez odszukanie i wciśnięcie stosownej ikony na liście, lub wpisanie frazy “netflix” w pole wyszukiwań (sekcja profile).

Netflix lubi się ze Spotify

To nie pierwszy przypadek, gdy Amerykanie i Szwedzi współpracują ze sobą. Spotify w przeszłości wypuściło dwa albumy tematyczne, dotyczące dwóch różnych propozycji od giganta VOD. Chodzi o serial La Casa de Papel oraz Zemstę rewolwerowca. Warto zaznaczyć, że album do westernu Netfliksa był nadzorowany przez samego Jaya-Z. Obie te kolekcje znajdziecie obecnie w centrum Netfliksa.

Warto także zaznaczyć, że nie jest to żadna forma reklamy. Platforma streamingowa nie zapłaciła Spotify za specjalne miejsce w serwisie. Obie firmy wychodzą z założenia, że ich odbiorcy mają wspólne zainteresowania i dalsza współpraca przyniesie obopólne korzyści.

Sprawdź też: Netflix Games – pierwsze gry są już dostępne

Pewnego rodzaju eksperyment pod obserwacją

Nie będzie przesadą przyznanie, że całemu przedsięwzięciu z pewnością przyglądają się uważnie dwie inne firmy. Mowa tu rzecz jasna o Amazonie i Apple. Jeśli całe przedsięwzięcie okaże się popularne wśród słuchaczy i fanów seriali z platformy posiadającej czerwone N w logo, możemy być pewni, że idea znajdzie naśladowców.

Głównie w postaci dwóch wymienionych powyżej. Zarówno Apple jak i Amazon posiadają platformy do strumieniowania muzyki oraz własne serwisy VOD. Posiadając pełne zaplecze i widząc, że idea się przyjęła wśród użytkowników z pewnością pójdą śladami Spotify i Netfliksa.

Netflix nie jest jednak pierwszą firmą, z którą Spotify podjęło współpracę tego rodzaju. W 2019 roku, Spotify utworzyło centrum Disneya. Mamy tu do czynienia niemalże z tym samym co w przypadku Netfliksa – oczywiście z tą różnicą, że wszystko dotyczy dzieł korporacji z siedzibą w Burbank.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *