1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Wybieramy najlepsze aplikacje do zarabiania w 2021 – jak szybko zarobić?

Poradniki

17.10.2021 17:00

Wybieramy najlepsze aplikacje do zarabiania w 2021 – jak szybko zarobić?

Programy i aplikacje
14
1
0
14
1

Aplikacje do zarabiania to dobry sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Trzeba jednak wiedzieć, jak szybko zarobić w bezpieczny sposób. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wybieraniu aplikacji i prezentujemy najlepsze apki w 2021 roku.

Aplikacje do zarabiania – mit czy rzeczywistość?

Zarabianie w internecie wzbudza skrajne emocje. Niektórzy uważają, że jest to wręcz niemożliwe i z pewnością wiąże się z oszustwami czy nielegalnymi działaniami. Inni zaś zdają sobie sprawę z tego, że internet jest miejscem, w którym można naprawdę sporo zarobić. Istnieje na to mnóstwo sposobów, takich jak: prowadzenie bloga, nagrywanie filmów na YouTube, handel kryptowalutami czy streaming.

Praca przez internet może być zarówno pracą na pełen etat, z której bez problemu można się utrzymać, jak i zajęciem dorywczym, zapewniającym dodatkowy zastrzyk gotówki. Jednym ze sposobów na łatwe zarabianie w wolnym czasie są aplikacje mobilne. Decydując się jednak na taką opcję zarabiania, warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników. Przede wszystkim – nie każda aplikacja do zarabiania jest bezpieczna i nie każdą warto zainstalować. Twórcy niektórych obiecują atrakcyjne zarobki, a tak naprawdę zależy im tylko na pozyskaniu Twoich danych. Poza tym warto pamiętać o tym, że zarabianie na aplikacjach nie przynosi zazwyczaj bardzo wysokich dochodów.

Aplikacje do zarabiania

Zobacz: Najlepsze aplikacje do rozpoznawania roślin — zidentyfikuj każdą roślinę!

Zarabianie przez aplikacje nie jest mitem, a rzeczywistą możliwością, z której może skorzystać każdy z nas. Wystarczy mieć odpowiednie urządzenie mobilne, umożliwiające pobranie aplikacji oraz chęci i czas. Niekiedy zarobienie nawet kilkunastu złotych będzie wymagało sporych nakładów czasowych. Mimo tego wiele osób korzysta z tej możliwości, ponieważ smartfony towarzyszą im niemal cały czas. Zamiast marnować swój wolny czas, można poświęcać go na działania w aplikacjach do zarabiania.

Bezpieczeństwo a aplikacje do zarabiania

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji do zarabiania, koniecznie musisz mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo. Zdarza się, że oszuści internetowi pod przykrywką profesjonalnie wyglądających aplikacji kryją apki zawierające złośliwe oprogramowanie. Które to natomiast stanowi poważne zagrożenie dla naszych urządzeń. Niebezpieczne aplikacje mogą np. usunąć dane z telefonu.

Jak zatem rozpoznać, czy dana aplikacja jest godna zaufania? Przede wszystkim, jeśli cokolwiek wzbudzi Twój niepokój (np. aplikacja wymaga opłaty czy zbyt dużej ilości informacji), lepiej z niej zrezygnuj. Czytaj regulaminy aplikacji, ponieważ to przecież tam powinien znajdować się cały opis funkcjonowania apki. Gdy coś wydaje Ci się niejasne, zbyt skomplikowane, albo brakuje ważnych informacji – odbierz to jako sygnał ostrzegawczy. To właśnie w regulaminie znajdziesz informacje, do jakich funkcji Twojego urządzenia uzyska dostęp aplikacja. Jeśli okaże się, że wymaga dostępu do kontaktów czy zdjęć, które nie są potrzebne do jej działania, może to oznaczać, że masz do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem.

Reklama
bezpieczeństwo aplikacji do zarabiania

Bardzo istotne są też opinie innych użytkowników. Ważne jest jednak to, by były to opinie ze sprawdzonych i przede wszystkim zróżnicowanych źródeł. Komentarze na temat aplikacji w wielu miejscach mogą być po prostu fałszywe, dlatego zapoznanie się z opiniami realnych użytkowników jest niezwykle wartościowe. Ponadto warto mieć na swoim urządzeniu mobilnym program antywirusowy, który w kłopotliwej sytuacji poradzi sobie z niebezpiecznymi aplikacjami.

Najlepsze aplikacje do zarabiania w 2021 roku

Zarówno w Sklepie Play, jak i w AppStore znajdziesz mnóstwo aplikacji oferujących szybki zarobek. Nie każda z nich jest jednak warta Twojej uwagi. Chcesz wiedzieć, jak dorobić do pensji w łatwy i bezpieczny sposób? Poniżej przedstawiamy kilka aplikacji, które są sposobem na szybki zarobek online.

Premie za ankiety Google

Premie za ankiety Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zarabiania. Pobrały ją już miliony użytkowników i zbiera ona przeważnie najwyższe oceny w sklepach z aplikacjami. Żeby zacząć zarabiać za jej pomocą, wystarczy pobrać aplikację na swoje urządzenie i odpowiedzieć na pytania o sobie. Później średnio raz na tydzień otrzymuje się ankietę od Google, za której wypełnienie zarabia się pieniądze. Kwota, jaką uzyskasz za wypełnienie jednej ankiety, może wynosić nawet 4 zł. Korzystanie z aplikacji jest darmowe.

Ankiety Google

BuzzBee

BuzzBee to polska aplikacja, z której skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy osób. Powstała z myślą o osobach, które lubią spędzać czas poza domem. Żeby zacząć zarabiać za jej pośrednictwem, należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. W aplikacji ukaże się mapa, na której będą wyświetlać się zadania. Mogą one polegać np. na udaniu się do jakiegoś sklepu i sprawdzeniu ceny konkretnego produktu, na zrobieniu zdjęcia billboardu z reklamą czy wypełnieniu ankiety. Za każde wykonane zadanie otrzymuje się pieniądze. Zwykle jedno zadanie wyceniane jest na kilkanaście złotych. Założenie konta w aplikacji jest darmowe.

LetyShops

LetyShops nie jest typową aplikacją do zarabiania, a serwisem cashback. Jego działanie polega na tym, że robiąc zakupy przez internet, część Twoich wydatków, jest Ci zwracana. Dzięki temu, wydając swoje pieniądze, które i tak przeznaczasz na zakupy online, chociaż w części odzyskujesz je na swoje konto. Jeśli często kupujesz przez internet, LetyShops to idealny sposób na oszczędność sporej gotówki. Żeby skorzystać z serwisu cashback, należy wybrać w aplikacji sklep, w którym chce się zrobić zakupy i przejść do niego właśnie za pośrednictwem LetyShops. Następny krok to dokonanie zakupu w taki sam sposób jak zawsze i oczekiwanie na swój zwrot odpowiedniego procenta wydanej kwoty. Aplikacja obsługuje już kilka tysięcy sklepów internetowych, a korzystanie z niej jest całkowicie darmowe. Zapraszając do serwisu znajomych, można uzyskać dodatkowe zwroty za ich zakupy.

LetyShops
Źródło: infolinia.info.pl

WowApp

WowApp to darmowa aplikacja, za pomocą której można zarabiać pieniądze i albo wypłacać je na swoje konto bankowe, albo przekazywać je organizacjom charytatywnym. Zarobki generuje się na kilka sposobów, poprzez wykonywanie różnych zadań. Można zarabiać np. grając w gry, czy korzystając z cashbacku za zakupy i rozmowy. WowApp pełni funkcję komunikatora, za pomocą którego można korespondować z innymi użytkownikami.

WowApp
Źródło: kazancrehberim.com

i-Say

i-Say, podobnie jak Premie za ankiety Google, to aplikacja polegająca na wypełnianiu ankiet i dzieleniu się swoją opinią. Po darmowym zarejestrowaniu się w aplikacji na adres e-mail otrzymuje się powiadomienia o dostępnych ankietach. Za ich wypełnianie zdobywa się punkty, które później można wymieniać m.in. na pieniądze czy vouchery do sklepów. i-Say jest obsługiwane przez Ipsos, czyli znaną na całym świecie firmę zajmującą się badaniem rynku. Dzięki tej aplikacji możesz mieć realny wpływ na kształtowanie rynku, wyrażać swoje opinie i zarabiać pieniądze.

Instagram

Mówiąc o zarabianiu przez aplikacje, nie można pominąć Instagrama. Chociaż początkowo serwis ten służył dzieleniu się swoimi zdjęciami, dziś stanowi miejsce zarobku dla bardzo wielu osób. By zarabiać na Instagramie, trzeba jednak zbudować sobie społeczność odbiorców. Najpopularniejsi influencerzy mają miliony followersów, ale nawet małe konta z kilkoma tysiącami odbiorców mogą liczyć na współprace z markami, które płacą za polecanie swoich produktów. Stawki za zdjęcia ze współprac właściwie nie mają granic. Wszystko zależy od tego, jak wielu i jak aktywnych odbiorców masz na swoim profilu.

Aplikacje do zarabiania - Instagram

Sprawdź: Najlepsze aplikacje do Instagrama i Insta Stories – obróbka zdjęć, zarządzanie kontem itd.

Mimo że na temat zarabiania przez internet i za pomocą aplikacji krąży wiele mitów, okazuje się, że zdobywanie gotówki w ten sposób naprawdę jest możliwe. Najważniejsze, by korzystać tylko z apek godnych zaufania i cieszących się pozytywnymi opiniami. Masz jakieś doświadczenia z zarabianiem przez aplikacje? A może planujesz skorzystać z którejś z powyższych propozycji? Napisz w komentarzu!

14
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.