madame web plakat

Rozrywka

28.11.2023 11:40

Madame Web – kiedy premiera? Zwiastun, obsada

Filmy i seriale
10
0
0
10
0

Madame Web to kolejny film, który wchodzi w skład Sony’s Spider-Man Universe. Co wiadomo o tej produkcji, która rozgrywać się będzie kilkadziesiąt lat przed tym, zanim Peter Parker przyodział kostium Spider-Mana? Sprawdźmy to! 

Sony nieustannie rozwija swoje Spiderwersum skupiając się na rozbudowie tego rozgałęzionego uniwersum filmowego. Niestety – w odróżnieniu od np. No Way Home czy innych produkcji, w których to Tom Holland wciela się w rolę Spider-Mana, filmy te nie cieszą się zbyt wielkim uznaniem. O ile taki Venom i Venom: Carnage zyskały sympatię zatwardziałych fanów postaci, tak Morbius z Jaredem Leto po prostu stał się memem.    

Jednak Sony nie kończy swoich działań. W tym roku planują wydać nowy film Kraven The Hunter z Aaronem Taylorem Johnsonem w roli głównej, a także trwają prace nad Venom 3. Trzecią produkcją, która już niebawem trafi do kin, jest właśnie Madame Web! Jest to też pierwszy tytuł z tego uniwersum, w którym Sony zaadaptuje postać, która w komiksach nie jest złoczyńcą.  

To naprawdę ciekawa bohaterka, która jest mutantką z umiejętnościami telepatycznymi, co też przyszłość przewidzieć potrafi. Możesz kojarzyć ją jako niewidomą staruszkę podpiętą do krzesła przypominającego pajęczą sieć. Film Sony skupi się właśnie na jej przeszłości, a poniżej znajdziesz wszystko, co do tej pory się o nim dowiedzieliśmy! 

Madame Web – kiedy premiera?

Oficjalna data premiery Madame Web to 16 lutego 2024 roku. Pierwotnie film miał ukazać się 7 lipca 2023 roku, jednak Sony przesunęło datę premiery na 6 października 2023 roku. Następnie studio ponownie opóźniło wydanie produkcji i wygląda na to, że przy tej dacie już zostaniemy.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Twórcy planują wykorzystanie weekendu walentynkowego, który w przeszłości sprzyjał filmom komiksowym, takim jak Deadpool i Czarna Pantera. Biorąc pod uwagę atrakcyjną obsadę Madame Web, to istnieje szansa, że i ten tytuł swoje zarobi. 

Pierwsze wzmianki o produkcji doszły świat już we wrześniu 2019 roku, kiedy to Matt Sazama i Burk Sharpless zostali zatrudnieni, aby napisać scenariusz do Madame Web. W maju 2020 ogłoszono, że reżyserią zajmie się S.J. Clarkson (Orange is the New Black, Dexter). Początkowo do roli głównej bohaterki brano pod uwagę Charlize Theron lub Amy Adams. Ostatecznie toDakota Johnson dostała ten angaż, o czym świat dowiedział się w lutym 2022 roku. Miesiąc później ogłoszono, że Sydney Sweeney takżę zagra w tym filmie. Zdjęcia do Madame Web ruszyły w połowie 2022 roku, a ostatni klaps zapadł w styczniu 2023 r.

Zwiastun Madame Web

Sony Pictures opublikowało pierwszy zwiastun Madame Web 15 listopada 2023 roku. Materiał przedstawia Cassandrę Webb, która broni trójki nastolatek przed Ezekielem Simsem, zamaskowanym złoczyńcą przypominającym Spider-Mana. Okazuje się, że tak jak ona, potrafi on przewidywać przyszłość. Cassandra i nastolatki zdają sobie sprawę z tego, że sąw jakiś sposób ze sobą połączone i starają się powstrzymać Ezekiela przed zniszczeniem jutra.

Sprawdź też: Venom – wszystko, co musisz wiedzieć o przeciwniku Spider-Mana

22 listopada natomiast w sieci pojawił się materiał, w którym Dakota Johnson, odtwórczyni tytułowej Madame Web, opowiada zarówno nieco o swojej postaci, jak i samym filmie:

Fabuła w Madame Web

Zwiastun filmu Madame Web potwierdza, że opowieść skupi się na początkach tytułowej bohaterki. Ukaże jej zdolności jasnowidzenia i ustanowi ją jako kluczową postać w uniwersum Spider-Mana Sony. 

Dakota Johnson i Sydney Sweeney na planie Madame Web
Obsada filmu wygląda obiecująco! | źródło: materiały prasowe

W zwiastunie pojawia się postać Ezekiela Simsa, który wydaje się polować zarówno na Madame Web, jak i inne „pajęczaki w filmie. Jego słowa „nie masz pojęcia, kim te dziewczyny się stają”, sugerują, że może próbować zapobiec jakiejś przyszłej katastrofie — podobnie jak Spider-Man 2099, który ściga Milesa, aby zapobiec potencjalnemu zagrożeniu dla przyszłości multiversum w Spider-Man: Poprzez multiwersum.

Sprawdź też: Spider-Man: Bez drogi do domu – recenzja. Czy to najlepszy film o Spider-Manie?

Wprowadzenie Sieci Życia i Przeznaczenia w Spider-Man: Poprzez multiwersum zwiększa prawdopodobieństwo, że nowy film Sony będzie dalej rozwijał ten koncept. W komiksach, miejsce to jest źródłem przewidywania przyszłości przez Madame Web, co może pozwolić produkcji w pełni wykorzystać ten motyw, szczególnie w kontekście możliwych crossoverów. 

sydney sweeney spider-woman
Sydney jako Julia Carpenter to świetny wybór | źródło: materiały prasowe

Pojawiają się również teorie, że Ezekiel poluje na Mary i Bena Parkerów, aby zapobiec istnieniu Petera Parkera, ale czy tak faktycznie jest, to zapewne dowiemy się dopiero 16 lutego 2024 roku. 

Obsada w Madame Web

Obsada w Madame Web wygląda naprawdę obiecująco. W rolę tytułowej bohaterki wcieli się znana z np. Pięćdziesiąt twarzy Greya Dakota Johnson. Na ekranie towarzyszyć jej będą m.in. Sydney Sweeney (Euforia, Biały Lotos) i Celeste O’Connor (Dobra Osoba, Pogromcy duchów. Dziedzictwo) jako różne wersje Spider-Woman. Isabela Merced (Transformers. Ostatni Rycerz, Dora i Miasto Złota) to natomiast filmowa Anya Corazon. Poza tym Emma Roberts (Królowe krzyku, American Horror Story: 1984) zagra Mary Parker, a Adam Scott (Parks & Recreations, Rozdzielenie) Bena Parkera., Mike Epps (Kac Vegas, Hancock) i Zosia Mamet (Stewardesa, Molli and Max in the Future) również występują w filmie w nieujawnionych jeszcze rolach. Zwiastun filmu ujawnia Tahara Rahima (Napoleon, Don Juan) jako złoczyńcę Ezekiela Simsa, co dodaje intrygi do historii, łącząc ją z głębszą wiedzą o wszechświecie i multiwersum Spider-Mana.

Sprawdź też: Najlepsze filmy – jakie są premiery kinowe w tym roku?

W wielkim skrócie oto jak prezentuje się obsada Madame Web:

  • Dakota Johnson jako Cassandra Webb / Madame Web;
  • Sydney Sweeney jako Julia Carpenter / Spider-Woman;
  • Celeste O’Connor jako Mattie Franklin / Spider-Girl;
  • Isabela Merced jako Anya Corazon / Araña;
  • Tahar Rahim jako Ezekiel Sims;
  • Emma Roberts jako Mary Parker;
  • Adam Scott jako Ben Parker;
  • Zosia Mamet;
  • Mike Epps.

Kto to Madame Web? Co to za postać?

Madame Web, znana również jako Cassandra Webb, jest postacią z komiksów Marvel Comics, powiązaną z uniwersum Spider-Mana. Zadebiutowała w komiksie „The Amazing Spider-Man” #210, który został wydany w listopadzie 1980 roku. Twórcami postaci są pisarz Denny O’Neil i artysta John Romita Jr.

Ezekiel Sims w madame web
Fani komiksów zapewne kojarzą Ezekiela w nieco innym kostiumie 😉 | źródło: materiały prasowe

Madame Web jest przedstawiana jako starsza kobieta z poważnymi problemami zdrowotnymi. Z tego też powodu jest zależna od specjalnego urządzenia przypominającego pajęczą sieć. To ono właśnie podtrzymuje jej życie i pozwala jej na komunikację. Jest mutantką posiadającą zdolności telepatyczne oraz precognitywne, co oznacza, że może przewidywać przyszłość. Madame Web często służy jako mentor i przewodnik dla Spider-Mana oraz innych postaci z jego uniwersum, wykorzystując swoje zdolności, by pomagać im w rozwiązywaniu różnych zagadek i problemów.

Jej unikalne zdolności i charakterystyczny wygląd sprawiają, że jest jedną z bardziej oryginalnych i zapamiętywalnych postaci w świecie Spider-Mana. W Polsce prawdopodobnie najbardziej kojarzona jest z animowanego serialu Spider-Man z 1994 roku. 

Oto najważniejsze informacje na temat filmu Madame Web! Czekasz na premierę? Czy może po dotychczasowych tworach z Sonyverse sobie odpuścisz? Daj znać w komentarzu! 

morele w google news
10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *