1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Nowa „Plotkara” – wszystko o kontynuacji serialu Gossip Girl. Czym zaskoczy nas Plotkara w 2021?

Rozrywka

2 miesiące temu

Nowa „Plotkara” – wszystko o kontynuacji serialu Gossip Girl. Czym zaskoczy nas Plotkara w 2021?

Filmy i seriale
2
0
0
2
0

24 czerwca fani Plotkary z całą pewnością wstrzymali oddech. Informacja o reboocie serialu Gossip Girl poruszyła wszystkich. Co wiemy o premierze i kogo zobaczymy w nowej obsadzie? 

Serial Plotkara w nowej odsłonie — podstawowe informacje o reboocie

Wznowienie Plotkary jest już oficjalnie realizowane przez HBO Max. Twórcy oryginalnej serii, Josh Schwartz i Stephanie Savage, podpisali umowę na kontynuację ukochanego przez wszystkich serialu. Pomimo tego, że ten zakończył się w 2012 roku, Serena van der Woodson, którą zagrała Blake Lively i Blair Waldorf (w tej roli niezapomniana Leighton Meester) na zawsze zapisały się w naszych sercach i w kanonie telewizyjnym pokolenia milenialsów. 

Plotkara 2.0 wprowadza zupełnie nową obsadę, złożoną z młodych i obiecujących aktorów, a także skupia się na takich zagadnieniach, jak social media i ich wpływie na nasze życie. Serial jest więc dopasowany do otaczającej nas rzeczywistości. 

Zobacz też: Sezon 3 The Umbrella Academy — kiedy premiera? Wszystko o trzecim sezonie

Plotkara — data premiery, gdzie obejrzeć?

Nowy sezon Plotkary miał swoją premierę w czwartek, 8 lipca 2021 na HBO Max. Oryginalna Plotkara jest obecnie dostępna na HBO Max. Reboot Plotkary składa się z 12 odcinków. Jednak nie zobaczymy ich wszystkich na raz. Oto plan pierwszej serii:

  • Odcinek 1, „Just Another Girl on the MTA”: Czwartek, 8 lipca;
  • Odcinek 2, „She’s Having a Maybe”: Czwartek, 15 lipca;
  • Odcinek 3, „Lies Wide Shut”: Czwartek, 22 lipca;
  • Odcinek 4, „Fire Walks with Z”: Czwartek, 29 lipca;
  • Odcinek 5, „Hope Sinks”: Czwartek, 5 sierpnia;
  • Odcinek 6, „Parentsite”: Czwartek, 12 sierpnia.

Druga partia sześciu odcinków (sezon 1B) będzie miała swoją premierę jesienią. 

Kontynuacja Gossip Girl — jak wygląda najnowsza seria?

Poznaliśmy już głównych bohaterów Plotkary 2021, a fabuła nowego sezonu obraca się wokół przyrodnich sióstr Julien (Jordan Alexander), bogatej influencerki, i Zoyi (Whitney Peak), dziewczyny pochodzącej z nieco mniej zamożnej rodziny. Poznajemy także dawną redaktorkę „Rookie” i blogerkę modową Kate Keller, w którą wcieliła się Tavie Gevinson.

Osiem lat po tym, jak oryginalna strona internetowa Gossip Girl została zamknięta, nowe pokolenie nowojorskich nastolatków z prywatnej szkoły osobiście przekona się, jak wielką moc mają media społecznościowe. Popularny serial traktuje o tym, jak bardzo poruszanie się w Internecie i sam krajobraz Nowego Jorku zmieniły się w ciągu ostatnich lat.

W obsadzie serialu HBO Max zobaczymy takie gwiazdy jak: Kristen Bell (głos tytułowej plotkary), Eli Brown (Otto „Obie” Bergmann IV), Johnathan Fernandez, Emily Alyn Lind (Audrey Hope), Evan Mock (Akeno „Aki” Menzies), Tavi Gevinson (Kate Keller), Thomas Doherty (Max Wolfe), Zion Moreno (Luna La), Whitney Peak (Zoya Lott), Jordan Alexander (Julien Calloway) i Savannah Smith (Monet de Haan).

Producent serialu (Joshua Safran), który również współtworzył oryginalną wersję serialu Gossip Girl, zdradził, że różnica między starą a nową odsłoną serialu to między innymi zróżnicowanie i odmienność charakterów poszczególnych bohaterów, bardziej pasujące do współczesnych czasów. 

plotkara
Źródło: teenvogue.com

Plotkara a obsada — dlaczego nie zobaczymy tych samych aktorów?

Niestety musimy zmartwić największych fanów Plotkary. Możemy zapomnieć o Serenie i Blair. W odświeżonej odsłonie serialu pojawiają się całkowicie nowi bohaterowie. 

Wszyscy zadajemy sobie jedno ważne pytanie: czy ktoś z oryginalnej obsady Gossip Girl powrócił?

Do pewnego czasu pojawiała się informacja, że jedyną osobą, która powróci, będzie Bell w roli narratorki. Producenci potwierdzają, że Kristen Bell zawsze była i będzie głosem Plotkary i w nowym sezonie również się to nie zmieni. W tym przypadku możemy więc odetchnąć z ulgą. 

Pozostawiono również otwarte drzwi dla reszty oryginalnej obsady. Do wszystkich aktorów dotarła wiadomość, że planowane jest wznowienie kultowego serialu. Odtwórcy ról z pierwszej części dostali możliwość zaangażowania się w tworzenie nowej Plotkary, jednak producenci podkreślali, że dalsza kontynuacja serii nie będzie zależna od stanowiska pierwotnej obsady. 

plotkara
Źródło: teenvogue.com

Tuż przed premierą jeden z głównych producentów, Safran, wyjaśnił, których bohaterów będziemy mogli spodziewać się w nowej odsłonie. Została podjęta decyzja o ograniczeniu do minimum epizodów, w których będą pojawiać się aktorzy z pierwszej części Gossip Girl

Taki zabieg miał na celu przeniesienie w pełni uwagi widzów na nowe postaci. Dzięki temu bohaterowie Plotkary 2021 nie pozostają w cieniu znanych i kochanych postaci z pierwowzoru. Producenci postanowili odgrodzić pierwszą części Plotkary grubą kreską i dać szansę na wykreowanie nowych charakterów i zbudowanie wokół nich jeszcze lepszej fabuły.

Seriale podobne do Gossip Girl — kilka propozycji

Bridgerton

Podobieństwo pomiędzy Bridgertonami a Plotkarą można zauważyć już w pierwszych chwilach pilotowego odcinka: w obu serialach pojawia się na przykład wszechwiedzący narrator, choć w tym drugim przypadku rolę tę pełni Lady Whistledown.

Szkoła dla elity 

Jest to jeden z niewielu seriali dla nastolatków z ostatnich pięciu lat, który może rywalizować z Gossip Girl pod względem fabularnym, jednak to nie jedyny związek między tymi dwoma produkcjami. Podział na klasy, który stanowił tło Plotkary, jest również widoczny w hiszpańskim serialu, którego akcja rozgrywa się w ekskluzywnej prywatnej szkole.

Zobacz też: Wielkie kłamstewka sezon 3. – kiedy się go spodziewać? Premiera, fabuła – wszystko o serialu HBO GO

Blood & Water

Podobnie jak Plotkara, ten serial dla nastolatków również rozgrywa się w szkole średniej i śledzi losy grupy nastolatków. W centrum narracji jest tajemnica, która napędza większość akcji, chociaż nie ma ona nic wspólnego z anonimową osobą ujawniającą sekrety bogatych nastolatków, podobieństwo tych dwóch seriali jest niepodważalne. 

Czy kontynuacja serii będzie dobrym pomysłem i odniesie tak samo duży sukces, jak jej pierwsza część? Napisz w komentarzu, czy tak jak my nie możesz doczekać się nowej odsłony tego kultowego serialu. A może jesteś już po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków i masz własne spostrzeżenia? 

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.