1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Netflix – czy warto wykupić abonament? Przekonaj się, czy kupić dostęp do popularnej platformy Netflix

Poradniki

5 miesięcy temu

Netflix – czy warto wykupić abonament? Przekonaj się, czy kupić dostęp do popularnej platformy Netflix

TV i VOD
3
1
0
3
1

Serwis Netflix Polska w ostatnich latach bije rekordy popularności. Ogromna baza topowych filmów i seriali z nieograniczonym dostępem czasowym to luksus, który staje się codziennością. Czy warto korzystać z Netflixa? Sprawdź, jakie korzyści niesie użytkowanie serwisu i z jakich pakietów będziesz zadowolony.

Netflix w pigułce – podstawowe informacje o platformie

Największa platforma streamingowa oferująca filmy i seriale online działa w Polsce od 2016 roku. Początki Netflixa w naszym kraju nie były jednak obiecujące, a to wszystko za sprawą licencji na pokazywanie treści w krajach europejskich. Po wywalczonych zmianach, lista materiałów proponowanych przez Netflixa wzrosła i od 2020 roku serwis zyskał u nas miano najpopularniejszej platformy streamingowej.

Co dokładnie Netflix proponuje dla swoich użytkowników? Czy warto wykupić pakiet na dostęp do treści oferowanych przez platformę? Sprawdź, jakie korzyści niesie posiadanie Netflixa.

Jaka jest cena Netflixa? 

Jesteś prawie zdecydowany i zastanawiasz się, jaki jest koszt dostępu do serwisu? Platforma Netflix oferuje kilka abonamentów, w zależności od preferencji użytkownika. Oprócz podstawowego pakietu masz do wyboru także rozbudowane opcje, które – choć wydają się droższe – mogą się okazać opłacalnym wyborem. Ceny Netflixa mieszczą się w przedziale 34 – 52 zł miesięcznie.

Jakie są dostępne pakiety na Netflixie?

Podstawowy plan Netflixa pozwala na korzystanie z serwisu na jednym ekranie, co oznacza, że tylko jedna osoba może oglądać w danym momencie materiały z poziomu danego konta. Pakiet ten umożliwia Ci także wybranie jednego urządzenia – smartfonu lub tabletu, na które możesz pobierać wybrane przez siebie tytuły i oglądać je w trybie offline.

Jest to dobra opcja, jeżeli nie planujesz dzielić z nikim konta lub uznajesz, że w gronie Twoich domowników wystarczy tylko jedno, bo np. oglądacie seriale i filmy razem lub w innym czasie. Wciąż możesz korzystać z Netflixa na dowolnym urządzeniu i cieszyć się nieograniczonym dostępem do biblioteki tytułów. Koszt tego pakietu wynosi 34 zł miesięcznie.

Pakiet Standard zapewnia możliwość jednoczesnego korzystania z Netflixa na dwóch dowolnych urządzeniach, co za tym idzie – możesz swobodnie dzielić konto z wybraną osobą. Takie rozwiązanie gwarantuje przyjemność oglądania w dowolnym czasie dla każdego użytkownika. W tej opcji możesz wybrać dwa urządzenia mobilne, na które chcesz pobierać pliki. Netflix Standard oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriali w jakości HD, czego nie znajdziesz w ofercie podstawowej. Miesięczny koszt to 43 zł.

Abonament Premium, choć wydaje się droższy (52 zł miesięcznie), jest z pewnością bardziej opłacalny dla większej grupy użytkowników. Z poziomu jednego konta możesz cieszyć się dostępem do filmów i seriali aż na czterech urządzeniach jednocześnie. W tej opcji wybierasz także cztery urządzenia mobilne, na które chcesz pobierać materiały. Niewątpliwym plusem jest to, że oferta Premium pozwala wyświetlić materiały w jakości Ultra HD, zatem w pełni wykorzystasz możliwości Smart TV.

Pakiety Netflix możesz zmieniać w dowolnym momencie z poziomu konta, do którego przypisany jest użytkownik. Dzięki temu nie musisz martwić się, że jesteś uwiązany do jednej opcji na długi czas. W każdej chwili możesz też zupełnie zrezygnować, anulując członkostwo w serwisie Netflix Polska.

Netflix – czy się opłaca?

Serwis z serialami i filmami na życzenie – brzmi obiecująco, prawda? Niewątpliwie jest to idealna opcja dla tych, którzy nie mogą obejrzeć ulubionych pozycji w telewizji przez brak czasu lub brak dostępu do odpowiednich kanałów. Netflix, oprócz sporej liczby swoich własnych produkcji, sygnowanych mianem Netflix Originals, proponuje także topowe tytuły telewizyjne i kinowe. Czy warto kupić pakiet Netflix?

Platforma Netflix oferuje dostęp do niezwykle rozbudowanej biblioteki rodzajów i gatunków – od seriali i filmów pełnometrażowych, przez programy lifestylowe, aż po dokumenty. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nawet najbardziej wybredny łowca tytułów – zarówno ten, który potrzebuje emocji, jak też ten, który szuka czegoś dla zabicia czasu.

Materiały udostępniane przez platformę Netflix obejrzysz na każdym urządzeniu, które ma dostęp do Internetu. Netflix oferuje plan mobilny, który działa na smartfonach, tabletach, telewizorach SMART, konsolach do gier, komputerach i dekoderach. Możesz także skorzystać z przeglądarkowej wersji serwisu.

Jedyne, czego potrzebujesz, to dobrze działający Internet. Zalecana prędkość minimalna to 0,5 MB/s, jednak jeżeli chcesz oglądać materiały w jakości 4K, dobrze jest zadbać o połączenie na poziomie 25 Mb/s.

Czy zatem opłaca się korzystać z Netflixa? Przeczytaj więcej na temat dobrych i słabych stron serwisu oraz nowościach – w ten sposób dowiesz się, czy jest to oferta dla Ciebie.

Zalety i wady Netflixa

Niewątpliwą zaletą Netflixa jest to, że większość seriali pojawia się seriami, tzn. nie musisz czekać na kolejne odcinki ulubionego sitcomu – wszystkie są dostępne od ręki, bez ograniczeń czasowych. Brzmi fajnie? To nie koniec dobrych stron serwisu. Kiedy korzystasz z Netflixa, masz dostęp do produkcji, których nie możesz już zobaczyć w telewizji. Możesz w ten sposób przenieść się w czasie i wrócić do tytułów, których oglądanie w TV sprawiało Ci radość we wcześniejszych latach.

Niestety Netflix przestał oferować w naszym kraju darmowy okres próbny. Musisz wpierw opłacić abonament, aby uzyskać dostęp i cieszyć się setkami powszechnie lubianych pozycji. Pakiety płatne są dostosowane do potrzeb użytkowników, przez co masz pełną dowolność wyboru odpowiedniej dla siebie opcji.

Jedną z największych wad Netflixa jest wciąż istniejące ograniczenie licencji na dane tytuły w krajach europejskich. Tak też w USA na platformie znajduje się o kilka tysięcy więcej propozycji niż w Polsce. Czy jest to powód do smutku? Niekoniecznie. W naszym kraju wciąż widnieje mnogość filmów i seriali, a co ważne – co miesiąc pojawia się kilkadziesiąt nowości od Netflixa.

Kolejnym minusem jest fakt, że pewne tytuły są usuwane z serwisu po jakimś czasie. Dzięki takim zabiegom jednak serwis może wprowadzać więcej nowych pozycji, co z pewnością jest działaniem in plus, biorąc pod uwagę preferencje użytkowników i popularność danych serii.

Wracając do zalet, jeżeli masz dzieci – a warto zaznaczyć, że Netflix posiada sporą bibliotekę tytułów dla najmłodszych – możesz utworzyć specjalny profil dziecięcy, ustawiając przy tym preferencje kontroli rodzicielskiej. Dzięki temu masz pewność, że Twoje dzieci oglądają pozycje dedykowane ich kategorii wiekowej, bez obaw, że zobaczą nieodpowiednie treści.

Żeby zwiększyć bezpieczeństwo, możesz także zablokować inne profile, tak, aby zapobiec przypadkowemu udostępnieniu treści dla dorosłych. Idealnym rozwiązaniem jest też możliwość zablokowania wybranych tytułów, które uważasz za nieodpowiednie dla swojego dziecka. Wszystko to odbywa się z poziomu konta, poprzez nadanie kodów dostępu

Nowości Netflix – jakie zmiany wdraża serwis?

Najpopularniejsza platforma z filmami i serialami na życzenie – dla użytkownika brzmi obiecująco, dla właścicieli serwisu oznacza coraz to większe wyzwania. Jak Netflix radzi sobie z oczekiwaniami użytkowników? 

Nie od dziś wiadomo, że świat produkcji filmowych i serialowych coraz sprawniej wypuszcza na światło dzienne premierowe tytuły. Netflix stara się uprzyjemnić nam czas i zaskakuje liczbą nowych tytułów udostępnianych co miesiąc na łamach platformy. Możesz liczyć nawet na kilkadziesiąt pozycji miesięcznie – nuda Ci nie grozi.

Możliwość tworzenia wielu profili w obrębie jednego konta to fantastyczna funkcja Netflixa. Liczba użytkowników stale rośnie – obecnie z serwisu korzysta ponad 200 milionów osób. Tak duża popularność niesie za sobą jednak pewne problemy dla samego serwisu – mimo że w regulaminie widnieje zapis o możliwości dzielenia konta tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego, najczęściej konta są dzielone wśród znajomych, aby zminimalizować koszty korzystania z serwisu. Co z tym robi Netflix?

Serwis próbuje weryfikować profile użytkowników, jednak jest to akcja testowa i dotyczy tylko części użytkowników Netflix TV. Sami twórcy Netflixa odnajdują w dzieleniu kont pewne pozytywy – większa liczba subskrybentów, a co za tym idzie – szybszy rozwój platformy. Czy zatem jest jakiś powód do obaw? Póki co platforma działa na tych samych zasadach, co wcześniej, a na radykalne zmiany się nie zanosi.Netflix Polska to najpowszechniejszy i najlepszy serwis streamingowy z tysiącami materiałów filmowych i serialowych. Sam decydujesz, co i kiedy oglądasz. Nie musisz czekać na kolejne odcinki i nie grozi Ci przegapienie emisji danego materiału. Jeżeli szukasz opłacalnej alternatywy dla klasycznej telewizji cyfrowej – Netflix to strzał w dziesiątkę.

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.