Netflix Party

Rozrywka

11.02.2022 13:47

Netflix Party – oglądaj Netflixa z przyjaciółmi i rodziną mimo odległości

Filmy i seriale Programy i aplikacje
10
0
0
10
0

Dzięki tej usłudze w łatwy sposób można zrobić maraton filmowy z osobami oddalonymi nawet o tysiące kilometrów. Potrzebna będzie Ci Netflix Party – wtyczka umożliwiająca wspólny seans. Jak zainstalować dodatek? W jaki sposób działa? Podpowiadamy!

Netflix Party – co to i jak działa wtyczka?

Rozłąka z bliskimi, choroba lub brak możliwości spotkania nie musi oznaczać, że nie możesz spędzić miłego czasu z osobami, które są daleko. Wspólne oglądanie ulubionych filmów i seriali na Netflixie oraz opcja komentowania ciekawych scen w trakcie seansu to przyjemna rozrywka dla każdego. Netflix Party to świetne rozwiązanie, które pomoże wielu osobom przetrwać ciężkie chwile podczas pandemii i kwarantanny, kiedy nie ma możliwości spotkania się na żywo. Wystarczy pobrać odpowiednią wtyczkę, aby cieszyć się zdalnym maratonem filmowym z przyjaciółmi i rodziną. Gdzie pobrać Netflix Party i jak dokładnie korzystać z tej usługi? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu, aby dowiedzieć się, jak zainstalować i uruchomić ten dodatek!

Jak zainstalować i korzystać z Netflix Party?

Samotne oglądanie seriali nie jest dla każdego, dlatego serwis VOD przychodzi z pomocą, oferując swoim subskrybentom Netflix Party. Wtyczka ta umożliwi Ci połączenie się ze znajomymi i wspólne oglądanie zsynchronizowanego filmu. Jej instalacja i uruchomienie jest banalnie proste, natomiast trzeba spełnić pewne warunki, które umożliwią zdalną rozrywkę. Przede wszystkim wtyczka dostępna jest tylko na Google Chrome, więc jeśli korzystasz z innej przeglądarki, konieczne będzie jej zmiana.

Netflix Party co to
Netflix Party umożliwia wspólne oglądanie filmów i seriali z przyjaciółmi! | Źródło: f5.pl

Instalacja Netflix Party

Serwis Netflix znalazł sprytne rozwiązanie na utrzymywanie kontaktu z bliskimi poprzez rozrywkę. Aby skorzystać z tej usługi, postępuj zgodnie z instrukcją, jak zainstalować Netflix Party:

 1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
 2. Wejdź na Chrome Web Store.
 3. Wyszukaj Netflix Party lub Netflix Party is now Teleparty i naciśnij przycisk „Dodaj do Chrome”.
 4. W górnej części ekranu pojawi się okno z pytaniem „Dodać Netflix Party?”. Wybierz opcję „Dodaj rozszerzenie”.
 5. Następnie na pasku przeglądarki pojawi się ikona „NP” w szarym kolorze.
 6. Gotowe! Wtyczka została poprawnie zainstalowana.
Netflix Party jako wtyczka w przeglądarce
Netflix Party jako wtyczka w przeglądarce | Źródło: mobirank.pl

Uruchomienie Netflix Party

Pozostało tylko włączenie wtyczki, aby cieszyć się wspólnie spędzonym czasem z przyjaciółmi lub rodziną. Tak samo jak instalacja, tak i uruchomienie Netflix Party jest bardzo proste.

 1. Otwórz kartę i wejdź na stronę serwisu.
 2. Zaloguj się na swoje konto i włącz interesujący Cię film lub serial.
 3. Szara ikona „NP” powinna świecić się na czerwono – oznacza to, że usługa Netflix Party jest gotowa do użytku.
 4. Skieruj kursor na ikonę i włącz opcję „Start the Party”.
 5. Zdecyduj, kto będzie zarządzał imprezą – możesz to być tylko Ty lub każda osoba biorąca udział podczas seansu.
 6. Pojawi się link do skopiowania. Wyślij go do wszystkich osób, z którymi chcesz oglądać film.
 7. Gdy zaproszone osoby zaczną dołączać, utworzy się pokój, gdzie widać, kto bierze udział, oraz czat, dzięki któremu można komentować film.

Sprawdź też: Netflix Games – pierwsze gry są już dostępne

Rozszerzenie, które daje możliwość spędzania czasu w towarzystwie przy ulubionym filmie mimo lockdownów, to idealny sposób na walkę z samotnością oraz pozostanie w kontakcie (nie tylko telefonicznym) z osobami, na których najbardziej Ci zależy.

Na jakich urządzeniach działa Netflix Party?

Jeśli chcesz korzystać z dodatkowej usługi serwisu VOD, musisz mieć dostęp do Google Chrome, a więc nie na każdym urządzeniu zainstalujesz wtyczkę Netflix Party. Uruchomisz ją za pośrednictwem laptopa lub komputera stacjonarnego. Pozostaje także możliwość podłączenia laptopa do telewizora poprzez kabel HDMI, aby odtwarzać filmy. Wówczas najwygodniej będzie korzystać z klawiatury bezprzewodowej, aby pozostać w kontakcie z pozostałymi uczestnikami Netflix Party.

Czy można korzystać z Netflix Party na telefonie?

Sam Netflix nie oferuje dodatkowej usługi do korzystania na telefonie czy telewizorze. Istnieje jednak aplikacja, która działa na podobnej zasadzie. Netflix Party na Androida i system iOS dostępny jest na telefon z aplikacji Rave – Watch Party. Wystarczy, że Ty i wszyscy zainteresowani wspólnym seansem pobierzecie aplikację i będziecie mieć dostęp do Netflixa. Na głównej stronie aplikacji Rave wybierz opcję „oglądanie na Netflix” i interesujący Cię film. Zaproś innych do wspólnej rozrywki. W ten sposób możesz cieszyć się oglądaniem filmów z przyjaciółmi na telefonie.

Wspólne oglądanie serialu dzięki wtyczce Netflix Party
Wspólne oglądanie serialu, dzięki wtyczce Netflix Party | Źródło: theverge.com

Wtyczka nie działa? Porady na naprawienie problemu

Kiedy uda Ci się zainstalować wtyczkę Netflix Party, ale podczas próby jej włączenia wystąpi problem, w pierwszej kolejności spróbuj wylogować i zalogować się na konto Netflixa ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, upewnij się, że link jest poprawny – być może to on stanowi błąd. Jeśli próbujesz streamować ten sam film z osobą z zagranicy – sprawdźcie, czy film jest dostępny na obu platformach. Jeśli nie – nie będzie możliwości wspólnego korzystania z Netflix Party.

Netflix Party to usługa, która daje możliwość wspólnego oglądania ulubionych filmów i seriali z przyjaciółmi, bez fizycznego przebywania ze sobą. W niektórych przypadkach jest to jedyne rozwiązanie na kontakt z najbliższymi poprzez rozrywkę, szczególnie w obecnej sytuacji na świecie. Daj znać, jeśli korzystałeś lub masz zamiar przetestować wtyczkę Netflix Party, i co sądzisz o takiej usłudze!

Źródło obrazka głównego: android.com.pl

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *