Recenzje

31.10.2022 09:41

PREYON Hurricane Fly – recenzja słuchawek bezprzewodowych. Prawdziwy odlot?

Dźwięk Peryferia Zakupy
18
1
0
18
1

PREYON Hurricane Fly to nowy produkt od polskiej marki. W moje ręce wpadły właśnie takie bezprzewodowe słuchawki gamingowe, które w mojej opinii mogą zawojować rynek. Czy PREYON Hurricane Fly to faktyczny huragan wśród słuchawek dla graczy?

PREYON Hurricane Fly – pierwsze wrażenia

Na pierwszy rzut oka muszę przyznać, że PREYON Hurricane Fly wyglądają bardzo przyzwoicie. Oczywiście w pudełku nie zastaniemy wodotrysków i niesamowitych gadżetów, ale otrzymujemy to, co powinniśmy mieć, czyli słuchawki, odczepiany mikrofon, przewód mini-jack, a także kabelek USB do ładowania headsetu.

preyon hurricane fly
PREYON Hurricane Fly – jest mocno fioletowo!

Trzeba przyznać tym słuchawkom jedno, na pewno wyglądają interesująco, a wyjątkowego smaku dodaje powierzchnia, z jakiej została wykonana obudowa, bo mówimy tutaj o gumowanym plastiku. To ta sama struktura, którą możemy spotkać w headsetach innych producentów, za jakie płacimy krocie. Co posiadają w sobie PREYON Hurricane Fly? Po wzięciu je w dłonie od dołu zobaczymy przycisk do włączania zestawu, sterowania equalizerem, a także wyciszeniem mikrofonu czy sterowaniem podświetleniem słuchawek.

Jak tak sobie je dotykam, to generalnie nie mam się do czego doczepić. Wygłuszenie headsetu stoi na wysokim poziomie, nauszniki choć są wykonane z ekoskóry, to nie odparzają! Zastosowane gąbki są miękkie i sprawiają, że noszenie słuchawek nie przeszkadza, ba! Nieduża waga sprawia, że praktycznie nie czujemy ich na głowie.

Sprawdź też: PREYON Breeze Fly – recenzja słuchawek gamingowych

PREYON Hurricane Fly – specyfikacja

Spójrzmy na specyfikację, a jest ona… właściwa jak na ten segment cenowy. Słuchawki PREYON Hurricane Fly grają stabilnie dzięki szerokiemu pasmu przenoszenia. Waga deklarowana to 310 gramów, jednak bez mikrofonu headset waży 289 gramów! To bardzo mała wartość, choć nie można powiedzieć, że przez to słuchawki tracą na np. wykonaniu.

  • Średnica membrany: 40 mm,
  • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz,
  • Impedancja słuchawek: 32 Om,
  • Czułość słuchawek: 95 dB,
  • Waga: 310 g.

Słuchawki PREYON Hurricane Fly posiadają parametry całkiem zadowalające dla większości graczy lub osób, które lubią posłuchać sobie muzyki. Maksymalna głośność słuchawek jest na tyle wystarczająca, że prędzej uszkodzimy sobie słuch, niż pokonamy umieszczone w środku membrany, które swoją drogą bardzo dobrze grają, ale o tym za chwilę! O charczeniu nie ma absolutnie mowy, możemy spać spokojnie!

preyon hurricane fly
Tak prezentuje się dołączona zawartość do słuchawek

Słuchawki gamingowe – jak z dźwiękiem?

Przejdźmy do najciekawszej sekcji recenzji słuchawek PREYON Hurricane Fly! Czy grają jak huragan? Szczerze mówiąc, nie do końca wiem jak gra to zjawisko pogodowe, ale ten model brzmi naprawdę świetnie. Jakość dźwięku jest na poziomie innych słuchawek z podobnej półki cenowej i generalnie… nie uraczymy tutaj żadnego rozczarowania. Zarówno muzyka, jak i granie w gry wypadają w tych słuchawkach bardzo dobrze. 

Kompletnie nie jestem zaskoczony, ponieważ dźwięk jest dostosowany do tej półki cenowej. Bas jest wyczuwalny i na odpowiednim poziomie, natomiast wysokie i średnie tony także czysto i wyraźnie brzmią. Każdy dźwięk, jaki wydobywa się z przetworników, jest przede wszystkim prawdziwy, bez zniekształceń i to mnie się podoba! O to chodzi! PREYON Hurricane Fly mogą pochwalić się obecnością dźwięku przestrzennego 7.1. 

Equalizer wbudowany w słuchawki odpowiada za zmianę basu i szczerze mówiąc… faktycznie działa ta funkcja, ale osobiście jakoś nie miałem potrzeby jej używania. Spośród paru efektów jest wyczuwalny „bass booster”, który sztucznie zniekształca dźwięk i w mojej opinii jest to kompletnie zbędny bajer. Niemniej jednak wierzę, że komuś może się ta funkcja spodobać. Jeśli mam podsumować dźwięk, to uważam, że zdecydowana większość użytkowników będzie zadowolona z jakości, drożej i wyżej nie ma potrzeby mierzyć.

preyon hurricane fly
Przycisków w słuchawkach jest całkiem sporo!

Parę słów o mikrofonie

Mikrofon w PREYON Hurricane Fly jest odczepiany, co oczywiście jest plusem. Spodobało mi się gniazdo, w którym osadzamy wtyczkę, ponieważ jest dosyć zwarte przez co mikrofon dosyć ciężko się wyciąga. Ciekawym „ficzerem” jest lampka umieszczona na końcu mikrofonu, która sygnalizuje, czy mamy wyciszony głos

Tej funkcji możemy użyć na prawym nauszniku. Jeżeli chodzi o dźwięk, jaki przesyła mikrofon w PREYON Hurricane Fly, to jest po prostu dobrze. Rozmówcy słyszą nas wyraźnie, czysto, choć bez wodotrysków, ale nie oszukujmy się – tego typu headsety nigdy nie posiadają niesamowitych mikrofonów. Do gier lub rozmów w zupełności wystarczy.

Sprawdź też: PREYON Storm Fly – recenzja słuchawek gamingowych

Kwestie warte uwagi – bateria, zasięg

Słuchawki PREYON są bezprzewodowe, a co za tym idzie – pojawiła się u mnie myśl „ciekawe, czy wytrzymają tyle, ile producent deklaruje?” i ku zaskoczeniu, faktycznie dają radę! Headset powinien zapewnić rozgrywkę do 12 godzin na jednym ładowaniu i jestem w stanie się pod tym podpisać. Jeżeli ktoś gra bardzo dużo, odczuje potrzebę uzupełniania energii, ale w sytuacji, gdy jesteśmy niedzielnymi graczami, to akumulatory wytrzymują naprawdę całkiem sporo.

KODY RABATOWE MORELE

Jednak co kryje się pod słowem „połączenie bezprzewodowe”? Jeżeli planujemy podłączyć PREYON Hurricane Fly za pomocą Bluetooth do telefonu, to… niestety nam się to nie uda. Te słuchawki możemy sparować tylko za pomocą dołączonego portu na USB, który wpinamy do komputera lub konsoli. Headset pracuje bezprzewodowo bardzo przyzwoicie, tak jak na standardowym kablu i nie odczułem żadnych mankamentów. Zasięg wynosi 10 metrów i ponownie, jak z czasem pracy, jestem w stanie go potwierdzić. Pójście do toalety lub drugiego pokoju z włączoną muzyką w niczym nie przeszkadza – sygnał się nie traci. Zniekształcenia? Nie tym razem, bezprzewodowa łączność jest świetna.

PREYON Hurricane Fly – jakieś wady?

W oczy rzuca mi się brak możliwości podłączenia słuchawek za pomocą Bluetooth do telefonu. Oczywiście, wciąż możemy zrobić to za pomocą dołączonego przewodu mini-jack, jednak w sytuacji, gdy coraz mniej telefonów jest w niego wyposażonych, to taka funkcja zdecydowanie byłaby ogromnym atutem słuchawek PREYON Hurricane Fly. Dużych uchybień nie odnotowałem, ale jeśli miałbym coś wytknąć, to w słuchawkach mikrofon miał luźną plastikową obudowę

słuchawki gamingowe
Skórzane wykończenia się wygodne i miękkie

W gruncie rzeczy nie jest to mankament, bo co do zasady nikt tego nie dotyka, ale jednak! Ot, małe niedociągnięcie. Być może jest to wina wieku dziecięcego, ponieważ egzemplarz PREYON Hurricane Fly to model przedpremierowy, który powinien w finalnej wersji być odrobinę ulepszony. Niemniej jednak całość konstrukcji nie jest tandetna, a zwarta.

Podsumowanie recenzji

Nie wiem, czy tak brzmi huragan, ale PREYON Hurricane Fly gra naprawdę soczyście i przyzwoicie. W mojej opinii ta półka cenowa jest najlepsza, ponieważ w tej kwocie znajdziemy sprzęt, który w zupełności zaspokaja wszystkie potrzeby graczy, a nie kosztuje zbyt wiele. Co więcej, pomimo drobnych niedogodności to całościowo wykonanie stoi na wysokim poziomie, a cała konstrukcja jest zdecydowanie zwarta i stabilna.

Naturalnie pozytywnie zaskoczył mnie czas pracy na baterii, ponieważ ok. 11 godzin pracy to bardzo dobry wynik! Zapomniałbym o jednym aspekcie, który może być istotny – podświetlenie RGB. Możemy w słuchawkach zmieniać design nauszników na kilka kolorów, a to ciekawy smaczek! Zasięg także nie należy do najmniejszego, a to tylko wpływa na pozytywny odbiór zestawu. Jeśli szukasz przyzwoitych słuchawek do grania zarówno w formie bezprzewodowej, jak i za pomocą kabla, zdecydowanie warto rozważyć PREYON Hurricane Fly, polecam!

Sprawdź też: PREYON Falcon Gaming – recenzja myszki gamingowej. Leć z sokołem w grze!

18
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *