1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Polsat Box GO – co to jest? Jakie pakiety telewizji internetowej oferuje cyfrowy Polsat?

Technologia

1 miesiąc temu

Polsat Box GO – co to jest? Jakie pakiety telewizji internetowej oferuje cyfrowy Polsat?

TV i VOD
7
5
10
7
5

Cyfrowe usługi Polsatu mają doczekać się wkrótce znaczących zmian. Z rynku znika część znanych marek, a na ich miejsce firma pragnie wprowadzić nowe, w tym Polsat Box Go. Czym jest ta usługa i kiedy będziemy mogli z niej skorzystać?

Polsat Box Go – o co chodzi? Najważniejsze informacje o nowej usłudze

Polsat Box Go to subskrypcyjna usługa typu wideo na żądanie, rozwijana obecnie przez Cyfrowy Polsat S.A. Ma ona połączyć dwa popularne serwisy VOD firmy – Ipla oraz Cyfrowy Polsat Go. Obie te platformy mają zakończyć działalność zaraz po fuzji i udostępnieniu nowego serwisu, co ma mieć miejsce 1 września 2021 roku. Zasobami Polsat Box Go bez dodatkowych opłat będą mogli cieszyć się wszyscy abonenci Polsat Box (wcześniej: Cyfrowy Polsat).

Decyzja o utworzeniu nowej platformy to niejedyna zmiana, która zachodzi obecnie wśród usług online Grupy Polsat Plus. Platforma Cyfrowy Polsat 1 września 2021 roku ma doczekać się rebrandingu – marka m.in. zmieni nazwę na Polsat Box. Dodatkowo firma udostępniła w sierpniu bezpłatną usługę Polsat Go.

polsat box go

Zobacz też: Oferta Player.pl – ile kosztuje i co oferuje serwis VOD od Grupy TVN?

Co zmieni pojawienie się Polsat Box Go?

W decyzji o rebrandingu marek widać wyraźną inspirację coraz popularniejszymi serwisami streamingowymi takimi jak Netflix czy HBO Max. Firma stara się sprostać rynkowym oczekiwaniom i poszerzyć ofertę treści dostępnych użytkownikom w dowolnym miejscu i czasie, o czym dobitnie świadczy choćby slogan promujący nową markę – „wybierz swoje wszystko”.

Połączenie Ipla i Cyfrowego Polsatu GO oznacza też zagregowanie dużej części materiałów udostępnionych przez te serwisy w ramach jednej platformy. Ułatwienie dostępu do bogatej w różnorodne treściowo materiały oferty miałoby dodatkowo zachęcić tych z widzów, którzy szczególnie cenią sobie obecność wszystkich ulubionych treści w jednym miejscu. W uczynieniu usługi wygodną i przyjazną dla użytkownika ma też pomóc odświeżona, przejrzysta szata graficzna.

W serwisie dostępne będzie ponad 100 kanałów TV, filmy, seriale oraz programy. Zasoby mają obejmować także treści sportowe, wiele kanałów informacyjnych i programów dla najmłodszych. Operator ma również zamiar wprowadzić na platformę nowy, ulepszony system rekomendacji treści.

polsat box go

Na jakich urządzeniach będzie można oglądać treści z Polsat Box Go?

Operator pragnie, by nowe serwisy cechowała elastyczność i dostępność bez względu na urządzenia, jakimi posługują się użytkownicy. Z tego też powodu oglądanie treści w ramach platformy będzie możliwe na wielu bardzo wielu sprzętach.

Usługa będzie dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android, iOS i HarmonyOS. Użytkownicy smartfonów lub tabletów przebywający w miejscach, gdzie nie ma dostępu do Internetu lub opłata za transmisję danych jest bardzo wysoka, zyskają również opcję pobierania materiałów i oglądania ich offline.

Polsat Box Go uruchomią także posiadacze telewizorów z systemem smart TV, Android TV i Apple TV. Jeśli chcesz wyświetlać dostępne w serwisie programy ze smartfona lub komputera na większym ekranie, możesz wykorzystać w tym celu przystawkę Chromecast lub opracowaną przez Apple technologię AirPlay. Według zapowiedzi operatora, aplikacje usługi będą wspierać te funkcjonalności.

Masz wykupiony abonament Ipla lub Cyfrowy Polsat GO? Sprawdź, co nowa zmiana oznacza dla Ciebie

Polsat Box Go zastąpi serwisy Ipla i Cyfrowy Polsat GO – od 1 września 2021 roku obie te usługi zostaną przeniesione pod adres polsatboxgo.pl i to tam będziesz mógł obejrzeć każdy wchodzący w skład Twojego pakietu program. Wszystkie plany abonamentowe nabyte przed tym dniem pozostaną ważne, a warunki świadczenia usług zależne od treści zawartej umowy.

Wszystkie określone umową materiały będziesz mógł obejrzeć po zalogowaniu się do Polsat Box Go (Twój login i hasło do Internetowego Centrum Obsługi Klienta (ICOK) wciąż będą obowiązywać). Udostępnienie nowej platformy oznacza wejście w życie nowego Regulaminu serwisu. Jeśli więc treść tego dokumentu Ci nie odpowiada, możesz zrezygnować z Twojej obecnej oferty.

polsat box go

Używasz Ipla na tablecie lub smartfonie? Ze sklepu Google Play, App Store lub AppGallery pobierz Polsat Box Go. Aplikacja będzie dostępna od 1 września bieżącego roku. Korzystający z Cyfrowego Polsatu GO na urządzeniach mobilnych nie muszą ściągać nowej aplikacji – aktualizacja zostanie dodana automatycznie.

Polsat Box Go muszą zainstalować natomiast wszyscy korzystający z Ipla lub Cyfrowy Polsat GO na telewizorach wyposażonych w funkcje smart TV. Dostęp do usługi zyskasz, wpisując swój aktualny login i hasło do Internetowego Centrum Obsługi Klienta (ICOK) w dedykowanej aplikacji.

Zobacz też: Dostęp do darmowego internetu w Polsce [2021]. Najnowsze informacje

Inne zmiany w cyfrowych usługach operatora – nowa platforma Polsat Go dla treści Telewizji Polsat

Równolegle z usługą Polsat Box Go firma rozwijała nowy serwis – Polsat Go. Jego uruchomienie nastąpiło jednak nieco wcześniej i z zasobów nowej platformy można było korzystać już 14 sierpnia 2021 roku. W jej ramach użytkownik może oglądać m.in. te treści wideo, które wcześniej bezpłatnie udostępniał serwis Ipla.

Polsat Go nie będzie pobierać opłat od użytkownika – korzystanie z platformy jest w pełni darmowe, jednak wymaga ona od widzów wyświetlania reklam. W usłudze znajdziemy odcinki popularnych seriali i programów z kanałów Telewizji Polsat oraz filmy – w szczególności najlepsze klasyki polskiego kina. Aplikacja Polsat Go jest dostępna za darmo w Google Play, App Store i AppGallery.

Czy nowa usługa telewizji online Cyfrowego Polsatu ma szansę odnieść sukces na polskim rynku VOD? Na tę chwilę trudno stwierdzić. Z pewnością jednak jej uruchomienie stanowić będzie przełomowy moment w karierze tego operatora.

7
5

Podziel się:

Komentarze (10)

Ten Polsat Box Go to jakaś szmira! Tutaj nic nie można obejrzeć, bo trzeba wykupić sobie pakiet za trzy dychy! A z Polsatem Go jest podobnie. Tu co prawda nie trzeba wykupować pakietu, ale w przeciwieństwie do ś.p. Ipli trzeba założyć konto! I to ma być „wolność wyboru”? Jak mam teraz Kiepskich obejrzeć? No jak? Coś czuję, że Polsat chce nam odebrać wolność tak, jak 30 sierpnia zabrał nam słońce i zastąpił je kulką z falami! Powiem wam, panowie z Polsatu, krótko: WY- (glicze i szumy) -bierz swoje wszystko. Polsat, Plus i Polsat Box.

dziadostwo !tak ********** to tylko polsat moze … jeszcze 2 miesiace i wypowiedzenie … wszystko ustawione na kase . Apikacja nieczytelna zupelnie … dno

Mam wykupiony pakiet ipla. Nie mogę się teraz zalogować tym hasłem na polsat box. Próbuję utworzyć nowe konto to wyświetla się, że mój e-mail już istnieje .

Czy na Polsat Box Go trzeba kupić pakiet Premium? Teraz po założeniu konta i zalogowaniu nie mogę nic obejrzeć tak, jak na Ipli, bo wszędzie przy każdym programie wyskakuje mi komunikat o opłacie.

Tak, jak zostało to wspomniane w artykule – „Polsat Box Go zastąpi serwisy Ipla i Cyfrowy Polsat GO – od 1 września 2021 roku obie te usługi zostaną przeniesione pod adres polsatboxgo.pl”, takze Polsat Box Go nie jest jeszcze dostępne.

Jeżeli chodzi o Polsat Go, to najpierw należy wejść na stronę https://www.cyfrowypolsat.pl/cpgo/ i sprawdzić, czy Pański dekoder obsługuje tę aplikację, jeżeli tak, to następnie należy wcisnąć przycisk na pilocie, który odpowiada za uruchomienie menu, a następnie odnaleźć zakładkę „aplikacje”, „apps”, „vod” – nazwa zależna jest od modelu telewizora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.