brie larson

Rozrywka

01.03.2023 17:15

Brie Larson – co wiemy o popularnej aktorce?

Filmy i seriale
3
2
0
3
2

Brie Larson to amerykańska aktorka telewizyjna i gwiazda filmów fabularnych. Filmy z jej udziałem zyskały uznanie krytyków i zapisały się w historii amerykańskiego kina. Potwierdzeniem jej niebywałego talentu są liczne nagrody filmowe, a wśród nich król – Oscar.

Brie Larson jest znaną i docenianą aktorką, a filmy z jej udziałem zyskały fanów na całym świecie. Zagrała między innymi w filmie Kapitan Marvel / Captain Marvel, w którym wcieliła się w postać głównej bohaterki Carol Danvers. Na swoim aktorskim koncie posiada aż 16 nagród filmowych i 23 nominacje. Poznaj Brie Larson i odkryj filmy z jej udziałem.

Kim jest Brie Larson? Życiorys

Brie Larson, a właściwie Brianne Sidonie Desaulniers urodziła się 1 października 1989 roku w Sacramento w Kalifornii. Ze względu na trudne do wymówienia nazwisko, od lat posługuje się pseudonimem artystycznym, które nawiązuje do nazwiska jej szwedzkiej prababci. Jest piękną i bardzo utalentowaną aktorką, ale i także reżyserem, piosenkarką oraz wschodzącą gwiazdą amerykańskiego kina.

Kariera aktorska Brie Larson rozpoczęła się bardzo wcześnie. Mając zaledwie sześć lat, została najmłodszą studentką American Conservatory Theatre w San Francisco. Rok później, czyli w wieku siedmiu lat stała się zawodową aktorką. Trzy lata później na ekranie pojawił się pierwszy film z jej udziałem – Special Delivery. Zanim jej kariera nabrała światowego tempa, grała głównie drugoplanowe role w komediach.

brie larson
Aktorka podczas gali Oscarów w 2020 roku | Źródło: gwiazdy.wp.pl

Sprawdź też: Tom Hanks – ikona Hollywood i jeden z najlepszych aktorów wszechczasów

Brie Larson przez sześć lat, a dokładnie od 2013 do 2019 roku była w związku z muzykiem Alexem Greenwaldem.

Filmy z Brie Larson – popularne produkcje

Brie Larson zagrała w wielu ważnych produkcjach filmowych i bez wątpienia warto obejrzeć filmy z udziałem aktorki. Miłośnicy filmów science-fiction mogli zobaczyć aktorkę w produkcji Kapitan Marvel / Captain Marvel, w której wcieliła się w tytułową postać Kapitan Marvel, czyli oficera Armii Stanów Zjednoczonych, który jest obdarzony kosmiczną mocą. Brie Larson jako Carol Danvers, czyli Kapitan Marvel pojawiła się także gościnnie w serialu Ms. Marvel.

Filmy z udziałem Brie Larson, które warto obejrzeć:

 • Kapitan Marvel
 • Avengers: Koniec Gry
 • Tylko sprawiedliwość
 • Kong: Wyspa Czaszki
 • Szklany zamek
 • Sklep z jednorożcami
 • Wykolejona
 • Pokój
 • Gracz
 • Don Jon
 • Cudownie tu i teraz

Brie Larson – nagrody filmowe

Brie Larson – filmy z jej udziałem są znane i doceniane na różnych kontynentach, a potwierdzeniem tego są liczne nagrody filmowe. W tym ta najważniejsza, czyli Oscar.

Tę najważniejszą nagrodę filmową otrzymała w 2016 roku za najlepszą pierwszoplanową grę aktorską w filmie Pokój. Za rolę otrzymała także inne nagrody filmowe: Złoty Glob, nagrodę Film Independent, Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, National Board Of Review, BAFTA, IFTA, CFCA, FFCC, GAFCA oraz Critics’ Choice. W 2019 roku za scenę walki Kapitan Marvel vs Minn-Erva otrzymała nagrodę MTV – Złoty Popcorn.

brie larson nagrody
Brie Larson odbierająca nagrodę za film Pokój | Źródło: digitalspy.com

Sprawdź też: Kim jest Brendan Fraser? Najważniejsze informacje o amerykańskim aktorze

Brie Larson spełnia się także jako reżyser i na tym polu również otrzymuje ważne nagrody. W 2012 roku podczas Sundance Film Festival została doceniona Nagrodą Specjalną Jury za krótkometrażowy film komediowy The Arm. Ten sam tytuł otrzymał również nagrodę Złote Koziołki podczas Festiwalu Ale Kino.

Źródło obrazka głównego: time.com

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
3
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *