Eternals film

Rozrywka

20.07.2021 07:29

Eternals – to będzie nowy hit Marvela? Wszystko o produkcji Marvel Eternals

Filmy i seriale
7
1
0
7
1

Eternals jest nowym nadchodzącym filmem od Marvel Studios. Czy to produkcja na miarę Avengers? Przedstawiamy wszystko, co wiemy o tej pozycji. 

Eternals – kim są nowi superbohaterowie Marvela?

Eternals jest nowym filmem akcji wyprodukowanym przez Marvel Studios, będącym częścią Marvel Cinematic Universe amerykańskiej franczyzy, w której skład wchodzą między innymi komiksy (Marvel Comics) oraz oparte na nich filmy Marvela i seriale. Ekranizacja wyreżyserowana została przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Chloé Zhao, która razem z Patrickiem Burleighiem brała udział także w tworzeniu scenariusza. 

Kiedy w czerwcu 2021 do kin weszła długo oczekiwana Czarna Wdowa, oficjalnie rozpoczęła się 4 faza MCU, której częścią są również tytułowi Eternals. Marvel przedstawia ich jako zupełnie nową grupę superbohaterów, nigdy wcześniej nie pojawiających się na wielkim ekranie. Co o nich wiemy? Podczas gdy szczegóły dotyczące fabuły produkcji są ściśle tajne, na pytanie „Eternals – kim są?” można odpowiedzieć na podstawie komiksów stworzonych przez Jacka Kirby’ego. 

Według nich Eternals (Przedwieczni), to rasa kosmiczna istniejąca od tysiącleci, która powstała w wyniku eksperymentów na pierwszych ludziach przeprowadzanych przez Celestianów – potężne istoty pozaziemskie. Przedwieczni są nieśmiertelni dzięki kosmicznej energii płynącej w ich ciałach oraz umiejętności kontrolowania swoich procesów fizjologicznych. Każdy z nich posiada takie same supermoce, ale o różnej sile natężenia, przez co funkcjonują one inaczej w zależności od tego, kto nimi włada. 

Przedwieczni nie byli jednak jedynymi istotami stworzonymi przez Celestianów. Odpowiednikami Eternals jest bowiem rasa Deviants, złożona z humanoidalnych, mało atrakcyjnych i niestabilnych genetycznie mutantów. Co ciekawe, należał do nich Thanos, czarny bohater, bez którego poprzednie części Avengers nie byłyby takie same. W komiksach rasa ta toczy długą wojnę z Przedwiecznymi. 

Sprawdź też: Wonder Woman – wszystkie filmy z superbohaterką DC Comics. Co Patty Jenkins szykuje w Wonder Woman 3?

Eternals – zwiastun nowej produkcji MCU

W internecie dostępny jest już teaser-trailer Eternals – zwiastun wychodzący przed tym oficjalnym, który z reguły jest od niego krótszy i nie zawiera wielu istotnych informacji o fabule filmu, co stało się również w tym przypadku. Na podstawie dostępnego materiału wiadome jest jednak, że Eternals z MCU od tysiącleci zamieszkiwali planetę Ziemię. Obserwowali ludzi z boku i pomagali im czynić postępy, ale nigdy bezpośrednio nie ingerowali w ich sprawy. Zmienić ma się to teraz, kiedy pewne wydarzenie, o którym na razie niewiele wiemy, zmusza Przedwiecznych do wyjścia z ukrycia.

Zwiastun zapowiada ponadto przepiękne, starannie dopracowane efekty wizualne. MCU znane jest z częstego używania tak zwanych green screenów i choć tym razem pewnie nie będzie inaczej, oglądając dostępny materiał, wcale się tego nie odczuwa. Ma się wrażenie, że wszystko wykonane jest w sposób organiczny, bez ingerencji żadnych specjalnych technologii. Co więcej, jeśli muzyka użyta w zwiastunie jest jakimkolwiek wyznacznikiem, możemy spodziewać się świetnego soundtracku filmowego. 

Eternals – obsada godna Avengersów?

Ostatnia scena zwiastuna sugeruje, że fabuła filmu rozgrywa się w Avengers Universum, czyli świecie, w którym miały miejsce wydarzenia związane z Thanosem. Istnieją pewne spekulacje, że grupa Przedwiecznych została wprowadzona, żeby zastąpić znane już nam grono bohaterów po tym, jak dotychczasowa seria Avengers dobiegła końca. Czy tak się stanie? Nie wiadomo – na odpowiedź na to pytanie trzeba czekać do premiery filmu. 

Jedno natomiast jest pewne w przypadku Eternals — obsada — jednocześnie nowatorska i gwiazdorska. Przez jakiś czas krążyły pogłoski, że Tomasz Kot miał zagrać jedną z ról w omawianym filmie. Wygląda jednak na to, że aktor zdecydował się na powrót do Polski i nie dołączy do rodziny MCU. Kto zatem odegra główne role?

 • Angelina Jolie jako Thena — wojowniczka rasy Eternals; wytwarza dowolną broń za pomocą kosmicznej energii,
 • Barry Keoghan jako Druig — Eternal; dzięki energii kosmicznej kontroluje umysły innych, 
 • Brian Tyree Henry jako Phastos — Eternal; inteligentny wynalazca potajemnie przyczyniający się do technologicznego rozwoju ludzkości. Jest pierwszą homoseksualną postacią w MCU, 
 • Don Lee jako Gilgamesh — najsilniejszy z Eternals; wytwarza egzoszkielet z kosmicznej energii,
 • Gemma Chan jako Sersi — empatyczna Eternal, manipulująca materią;
 • Kit Harington jako Dane Whitman — wojownik rasy ludzkiej, walczący przy pomocy mistycznego miecza,
 • Kumail Nanjiani jako Kingo — Eternal; wystrzeliwuje kosmiczną energię za pomocą swoich rąk,
 • Lauren Ridloff jako Makkari — Eternal; posiada kosmiczną superszybkość. Jest niesłysząca, przez co nie zagrażają jej uderzenia dźwiękowe, będące skutkiem jej mocy,
 • Lia McHugh jako Sprite — Eternal; wydaje się mieć 12 lat, ale jest silniejsza i bystrzejsza niż wygląda. Wytwarza iluzje,
 • Richard Madden jako Ikaris — przywódca Eternals; ma nadludzką siłę, lata i wystrzeliwuje energię w postaci promieni ze swoich oczu,
 • Salma Hayek jako Ajak — duchowa przywódczyni Eternals; ma zdolności uzdrawiające, potrafi porozumiewać się z Celestianami.

Kiedy premiera Eternals?

Eternals w polskich kinach ma ukazać się na jesień, konkretnie 5 listopada 2021. Warto zaznaczyć, że to, kiedy premiera ostatecznie się odbędzie, zależeć będzie od panującej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Czas oczekiwania nie musi być jednak stracony – do Twojej dyspozycji są pozostałe filmy od MCU, w tym wszystkie części Avengers. Pozycji na liście jest wiele, bo włączając w to najnowsze filmy Marvela 2021, ich liczba wynosi ponad 20. 

Eternals zapowiada się ciekawie – pojawią się całkiem nowi bohaterowie oraz można spodziewać się akcji i przepięknych efektów specjalnych w stylu Marvela. Mimo że jest jeszcze wiele niewiadomych, nowa propozycja od MCU jak najbardziej może okazać się hitem. 

Sprawdź też: Spider-Man – kultowa seria filmów. Które filmy o Spider-Manie warto obejrzeć?

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *