1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w League of Legends i Valorant

Rozrywka

20.01.2022 16:26

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w League of Legends i Valorant

Gry Newsy
5
0
0
5
0

Riot Games wreszcie postanowił zaimplementować uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) dla swoich gier. Dowiedz się jak je włączyć, aby móc lepiej chronić swoje konto, które może być przecież bardzo cenne.

Niezależnie czy jesteś graczem LoL, Valoranta czy Legends of Runeterra, uwierzytelnianie 2FA będzie pomocne, aby chronić konto, którego wartość może być przecież liczona w setkach złotych (ze względu na skiny czy przedmioty przypisane do niego). Wszystkim graczom sugerujemy skorzystanie z tej opcji.

Za każdym razem gdy się logujesz, będziesz poproszony o wpisanie kodu, który będzie wysłany na przypisany do konta adres e-mail. Brzmi to uciążliwie? Biorąc pod uwagę to, że ktoś niepowołany może uzyskać dostęp do Twojego hasła, dzięki 2FA nie wszystko jest jeszcze stracone (oczywiście zakładając, że nie masz tego samego hasła do maila i jego adres pozostaje nieznany).

Jest to jedna z ostatnich funkcji dodanych do zabezpieczeń konta, o która gracze prosili już od dawna. 2FA to gwarancja wyższego poziomu bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka utraty dostępu do konta.

Jak włączyć 2FA dla tytułów od Riot Games – krok po kroku

Podpowiadamy jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla wszystkich gier od amerykańskiego producenta. Zachęcamy przy tym do aktywacji tej opcji. Włączenie tej opcji nie jest czynnością przesadnie skomplikowaną i sprowadza się w zasadzie do kilku kliknięć.

  1. Zaloguj się do swojego konta Riot Games
  2. Przejdź do zakładki uwierzytelniania dwuskładnikowego (two-factor authentication)
  3. Kliknij „włącz”
  4. Na Twój adres e-mail, który jest powiązany z kontem zostanie wysłana wiadomość. Otwórz go i wejdź w link „Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe”
  5. Od tej pory 2FA jest aktywne, a Twoje konto jest lepiej chronione

Sprawdź też: League of Legends – Riot reaguje na ostrą krytykę graczy

Faktem jest, że 2FA sprzężone z e-mailem, jako jedyną formą korzystania, jest trochę uciążliwe. Riot zapowiada jednak, że metoda będzie rozwijana a większa ilość opcji – sukcesywnie dodawana. Możemy się zatem spodziewać 2FA przeprowadzanego z użyciem Google Authenticator lub kodu wysłanego na numer naszego telefonu.

Raz jeszcze namawiamy do skorzystania z opcji – większa ochrona Waszych kont to coś, czego lepiej nie bagatelizować. Co myślicie o tym rozwiązaniu? Czy przyjęliście je z radością? Dajcie znać w komentarzach.

Reklama

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom, każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

Źródło obrazu głównego: riotgames.com

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.