Forza Motorsport 8

Rozrywka

01.07.2022 10:26

Forza Motorsport 8: najważniejsze informacje dotyczące premiery

Gry
8
0
0
8
0

Forza Motorsport wraca! Ósma odsłona serii ma być rebootem legendarnej serii wyścigów samochodowych dla PC i obecnej generacji konsol. Co wiemy o grze Forza Motorsport 8 do tej pory?

Forza Motorsport 8 – najważniejsze informacje, data premiery, platformy

Seria wyścigowych gier Forza Motorsport od 2012 roku dzieli się na dwie gry: Forzę Motorsport oraz Forzę Horizon. Forza Horizon 5 miała swoją premierę w ubiegłym roku, okazując się tytułem nad wyraz udanym. Teraz pora na Forzę Motorsport, w swojej ósmej odsłonie. Wbrew oczekiwaniom, nie będzie ona jednak nosić tytułu Forza Motorsport 8, gdyż stanowić ma reboot serii.

Gra nie posiada obecnie konkretnej daty premiery. Wszyscy zainteresowani muszą się zadowolić przybliżonym terminem premiery – jest to wiosna 2023 roku. To informacja, którą podzieliło się Turn 10 Studios, czyli twórcy całej serii. Jeżeli po drodze nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, fani wysokich prędkości otrzymają grę już na wiosnę przyszłego roku.

Forza Motorsport 8
W Forza Motorsport 8 zobaczymy najwięcej aut wyścigowych z ostatnich lat produkcji

Tytuł ten będzie mocnym punktem w ofercie konsol Microsoftu, jednak wciąż waży się kwestia jej premiery na starszą generację konsol, czyli Xbox One. Docelowo gra ma pojawić się na PC oraz konsolach Xbox Series X/S. W sieci nie brakuje jednak informacji, że studio przygotowuje również wersję na poprzednią generację konsol, jednak na razie pozostają one niepotwierdzone. Rzecz jasna, gra będzie dostępna w dniu premiery na Xbox Game Pass.

Sprawdź też: GRID Legends – recenzja. Przyjemne, ale wtórne

Zwiastuny i gameplay Forza Motorsport 8

Oficjalny trailer produkcji został udostępniony podczas wydarzenia Xbox and Bethesda Showcase, które miało miejsce w czerwcu. Trwające ponad minutę nagranie (prezentujemy je poniżej) składa się z materiału nagranego na silniku gry. Przekonajcie się sami, jak Forza Motorsport 8 wyciska cały potencjał najnowszych konsol Microsoftu.

Razem z powyższym trailerem zaprezentowano także dłuższy materiał, czyli sam gameplay. Pełne wideo prezentujemy poniżej, całość została nagrana na fikcyjnym torze Maple Valley i okraszona komentarzami Dana Greenwalta i Chrisa Esaki’ego, dwóch ludzi odpowiedzialnych za serię.

Poniżej prezentujemy również trailer, który poinformował świat o tym, że ósma część Forzy powstaje.

Ile samochodów zobaczymy w grze?

Samochody oraz tory pełnią arcyważną funkcję w każdej grze wyścigowej. Stąd też nic dziwnego, że fani wyczekują informacji uchylających rąbka tajemnicy o modelach, którymi przyjdzie nam pokierować w grze. Niestety, na pełną listę obu rzeczy należy jeszcze poczekać, gdyż pojawi się ona bliżej premiery tego tytułu (raczej po nowym roku).

Sprawdź też: Historia serii gier Need For Speed — najważniejsze informacje o kultowych grach wyścigowych

Wiemy jednak, czego możemy się spodziewać. Do tej pory z materiałów udostępnionych przez twórców poznaliśmy około 40 różnych pojazdów. Co więcej, w sieci pojawiły się przecieki od twórców, że przedstawione samochody sugerują to, w jakim kierunku podąży cały garaż w grze. Chodzi o nowsze pojazdy o przeznaczeniu wyścigowym. Oznacza to, że Forza Motorsport 8 będzie posiadać w większości sportowe samochody z ostatnich lat produkcji.

Forza Motorsport 8
Model jazdy ma być jeszcze bardziej dopracowany

Pewnym punktem odniesienia może być również Forza Motorsport 7. W poprzedniej odsłonie dostaliśmy dostęp do 700 pojazdów oraz 32 torów. Czy możemy śmiało przyjąć, że ósma część gry przebije tę liczbę? W tym przypadku na dwoje babka wróżyła, gdyż twórcy nie będą mogli przenieść całego garażu do nowej gry. Musimy pamiętać o przejściu na nową generację konsol, a to wiązać się będzie z ponownym modelowaniem oraz usprawnieniami, których wymagać będzie każde auto z osobna. Niemniej, nawet jeżeli Forza Motorsport 7 będzie posiadać mniejszy garaż, ale wciąż zbliżony do liczby np. 600 aut, będzie to robić wrażenie.

Co z torami? Do tej pory zapoznaliśmy się z pięcioma, jednak z pewnością to nie jest pełen zestaw, jaki zaoferuje gra. Co więcej, fani mogą spodziewać się powrotu legendarnych torów, znanych z pierwszej części gry. Rzecz jasna, będa one budowane od podstaw, oferując przy tym pełen zakres możliwość, które daje nowa generacja konsol. Oznacza to, że pojawią się takie dodatki jak pory dnia, dynamiczna pogoda, lepsza grafika i detale oraz większe doznania. Zdecydowanie jest na co czekać! Powiadomimy Was, gdy dowiemy się więcej szczegółów o samochodach i torach w grze Forza Motorsport 8.

Forza Horizon to siostrzana seria Forzy Motorsport. Chcesz poznać historię serii Forza Horizon? Sprawdź nasz artykuł, który ją opisuje.

Wymagania sprzętowe Forza Motorsport 8

Z racji odległej daty premiery wymagania sprzętowe dla komputerów stacjonarnych nie zostały jeszcze upublicznione. Uzupełnimy ten paragraf, gdy poznamy konkretne wymagania, jakie postawi gra naszym pecetom.

Forza Motorsport 8 detale
Nowa generacja konsol, na które jest tworzona gra, dostarcza twórcom więcej możliwości. Spodziewajcie się jeszcze więcej detali na swoich samochodach

Forza Motorsport 8 ma być nie tylko rebootem dla zasłużonej serii symulatorów wyścigów samochodowych, ale także ogromnym krokiem naprzód dla całej serii. Wyrazem tego niech będą słowa Esakiego, który przedstawił ich perspektywę. Opisując zmiany, jakie przeszła gra, powiedział, że zmiany, których dokonaliśmy od Forzy Motorsport 7 do tej pory, są większe niż zmiany, które wdrożyliśmy od Forzy Motorsport 4 do Forzy Motorsport 7. Oznacza to, że już na wiosnę przyszłego roku fani wyścigów samochodowych będą mieć prawdziwe święto!

Sprawdź też: Historia serii gier Gran Turismo — najważniejsze informacje o kultowych wyścigach

Źródło obrazu głównego: materiały prasowe

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *