303 Squadron

Rozrywka

29.03.2023 11:55

303 Squadron: Battle of Britain – wymagania, oceny, najważniejsze informacje

Encyklopedia gier Gry
3
1
0
3
1

303 Squadron: Battle of Britain to interesująca gra, która opowiada o lotnikach z kultowego dywizjonu 303. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o grze polskiego studia Atomic Jelly.

Polska to kraj, w którym można znaleźć wielu miłośników lotnictwa i jeszcze więcej fanów tematyki wojennej. Dlatego takie gry jak 303 Squadron: Battle of Britain to wręcz coś idealnego dla polskich graczy i nie tylko. Oto, co warto wiedzieć na temat tej gry, która opowiada o polskich lotnikach walczących w ramach dywizjonu 303 w trakcie powietrznej bitwy o Anglię. 

303 Squadron: Battle of Britain – podstawowe informacje

303 Squadron: Battle of Britain to gra polskiego studia Atomic Jelly, którego wydawcą jest warszawskie Movie Games. Premiera miała miejsce we wrześniu 2018 roku, lecz od 24 maja tego samego roku gracze mogli w nią grać w ramach wczesnego dostępu. 

Ta polska produkcja w pełni skupia się na bohaterach należących do legendarnego dywizjonu 303 wchodzącego w skład RAF, czyli Royal Air Force, co można przetłumaczyć jako królewskie siły powietrzne oraz osobach, które pracowały w bazie Norfolk, gdzie stacjonował ten właśnie dywizjon składający się z polskich lotników. W trakcie rozgrywki gracz wciela się przede wszystkim w pilotów, którzy pilotowali wiele legendarnych maszyn, jak choćby Spitfire’y.

W grze oczywiście pojawiają się historyczne postacie, czyli sami lotnicy tworzący Dywizjon 303 w tym Jan Zumbach, który był jego dowódcą, a ponadto brał udział w kampanii wrześniowej, czy też kampanii francuskiej. 

303 Squadron
Gra pozwala nam zostać członkiem sławnego dywizjonu 303

Rozgrywka w 303 Squadron

Gra jest połączeniem kilku gatunków. Częściowo można traktować ją jako symulator, lecz bliżej jest jej do zręcznościowej gry akcji. Zawiera także nieco spokojniejsze elementy, gdyż dużą częścią gry jest nie tylko latanie, ale też dbanie o bazę RAF w Norfolk, gdzie stacjonował Dywizjon 303. Można tam rozmawiać z pracownikami bazy i wykonywać przeróżne misje poboczne, które mają wpływ na rozgrywkę. Do tego można jako mechanik modyfikować swoje samoloty. 

Bardzo ważną częścią rozgrywki są oczywiście misje i bitwy powietrzne. Zostały stworzone w oparciu o źródła dotyczące faktycznych potyczek powietrznych z tamtego okresu. Do odwzorowania ich wykorzystano wspomnienia ich uczestników, dzięki czemu losy dywizjonu 303 są przedstawione w sposób jak najbardziej autentyczny.

Latać samolotami można na jeden z dwóch sposobów. Dostępny jest bowiem tryb zręcznościowy oraz symulacyjny, który determinuje to, jak duża trudność sprawia kierowanie samolotem w trakcie walki. 

Sprawdź też: Microsoft Flight Simulator – wymagania sprzętowe najlepszego symulatora samolotu

Wymagania sprzętowe 303 Squadron: Battle of Britain

Gra nie posiada zbytnio wygórowanych wymagań sprzętowych. Minimalne są możliwe do spełnienia nawet przez mające już sporo lat na karku komputery. Prezentują się bowiem następująco:

  • Procesor: Intel Core i5-4690 lub AMD Ryzen 5 1500X,
  • Karta graficzna: 2 GB Nvidia GeForce GTX 760/AMD Radeon R9 270X,
  • Pamięć RAM: 4 GB,
  • Wolne miejsce na dysku: 10 GB,
  • System operacyjny: Windows 7/8/10.

Nawet zalecane wymagania sprzętowe nie powinny zrobić wrażenia na kilkuletnich konstrukcjach. Wedle producenta wyglądają one bowiem w następujący sposób: 

  • Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 7 1700X,
  • Karta graficzna: 4 GB Nvidia GeForce GTX 1060/AMD Radeon RX 580,
  • Pamięć RAM: 8 GB,
  • Wolne miejsce na dysku: 10 GB,
  • System operacyjny: Windows 7/8/10.
303 Squadron
303 Squadron: Battle of Britain to nie tylko walka powietrzna. W bazie lotniczej Norfolk możesz wcielić się w rolę m.in. mechanika

Na jakich platformach dostępna jest gra 303 Squadron: Battle of Britain?

Gra 303 Squadron: Battle of Britain została stworzona tylko z myślą o komputerach osobistych. Tam można ją kupić, na przykład korzystając z platformy Steam, co jest dobrą opcją dla osób, które preferują posiadanie gier w formie cyfrowej. 

Sprawdź też: FA-50 – najważniejsze informacje o koreańskim odrzutowcu

Oceny gry 303 Squadron: Battle of Britain na Steamie

Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie tego, czy gra jest warta uwagi, jest zapoznanie się z ocenami na Steamie. Jako że ta gra jest dostępna przede wszystkim tam, zdołała zebrać już całkiem sporo opinii. Opinie są dość mieszane i znajdziemy zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Przede wszystkim chwalone jest to, jak wykonane zostały modele samolotów, takich jak Supermarine Spitfire czy też Hawker Hurricane, czyli jedne z najbardziej popularnych myśliwców w trakcie bitwy o Anglię, w której uczestniczył też dywizjon 303. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Chwali się też sam model latania. Oczywiście nie jest to symulator lotu z najwyższej półki, lecz mimo wszystko jest to dość dobrze oddane i latanie samolotami sprawia całą masę frajdy. Za minus systemu latania uznaje się jednak to, że twórcy do gry nie zaimplementowali startów oraz lądowania. 

Negatywnie oceniana jest między innymi grafika. Jak na grę z 2018 roku nie wygląda ona zbyt dobrze, co odbija się też na tym, że postacie historyczne zostały odwzorowane dość kiepsko. Co gorsza, mimo nie najlepszej grafiki kolejną piętą achillesową gry 303 Squadron: Battle of Britain jest optymalizacja, która jest znacznie gorsza, niż powinna.

Oczywiście największym plusem gry jest nasz patriotyzm. Pozwala ona na lepsze poznanie losów dywizjonu 303 w trakcie bitwy o Anglię, czyli jednej z najlepszej formacji lotniczych w trakcie II wojny światowej, która wyróżniła się niesamowitą skutecznością. 

komputer intel specyfikacja
3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *